Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Miedź Legnica

20 października 2012 r.
godz. 13:00

Stomil Olsztyn 1:2 Miedź Legnica
1:1
45' Mindaugas Kalonas Bramki Jakub Grzegorzewski 14'
Wojciech Łobodziński 61'
kartki Adrian Łuszkiewicz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz (46, 5. Paweł Baranowski), 7. Paweł Głowacki - 17. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski (88, 77. Paweł Łukasik), 21. Łukasz Jegliński, 8. Mindaugas Kalonas, 95. Radosław Stefanowicz - 87. Szymon Kaźmierowski (76, 6. Krzysztof Filipek).
Miedź Legnica: 30. Aleksander Ptak - 16. Mateusz Bany (71, 14. Patryk Szymański), 6. Damian Paszliński, 3. Daniel Tanżyna, 5. Adrian Woźniczka - 27. Piotr Madejski, 26. Piotr Kasperkiewicz, 9. Adrian Łuszkiewicz, 10. Marcin Nowacki (78, 13. Zbigniew Zakrzewski), 19. Wojciech Łobodziński - 23. Jakub Grzegorzewski (84, 21. Mariusz Mowlik).
Szczegóły sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 3000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali kolejne ligowe spotkanie. Była to już szósta porażka drużyny w I lidze. W starciu dwóch beniaminków Miedź Legnica okazałą się lepsza i wygrała w Olsztynie 2:1.

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego inicjatywę na boisku przejęła drużyna gości i to ona dominowała przez większość spotkania. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili już w 9. minucie meczu, jednak dobrą interwencją popisał się Tomasz Ptak.

Bramkarz Stomilu niestety nie zainterweniował już tak świetnie kilka minut później, kiedy w 14. minucie meczu zespół z Legnicy wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Grzegorzewski. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka pod koniec pierwszej połowy spotkania dominowali nad przeciwnikiem jednak notowali za dużo start, żeby można było myśleć o zdobyciu bramki. W 45. minucie wyrównał Mindaugas Kolonas, który pewnym strzałem pokonał Aleksandra Ptaka. Po golu piłkarze wspólnie wykonali "kołyskę” dla kolegi z drużyny - Pawła Głowackiego.

Drugą połowę sobotniego spotkania zaczął miły akcent, jakim było wspólnie zaśpiewane przez kibiców "sto lat!” dedykowane Andrzejowi Biedrzyckiemu, który dzień wcześniej obchodził swoje 46. urodziny! Ponadto najwierniejsi kibice wywiesili transparent z napisem „BIEDRZA – STO LAT!”. Panu Andrzejowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Trudno jednak było mówić o przyjemnych akcentach na murawie skoro w 61. minucie Wojciech Łobodziński zdobył bramkę dla swojej drużyny ustanawiając tym samym wynik spotkania na 1:2. Po stracie bramki piłkarze Stomilu Olsztyn nie mieli już pomysłu na zdobycie wyrównującej bramki. Kolejny raz przegrywamy spotkanie na własnym stadionie.

em, mw

Punktujący od czterech spotkań Stomil Olsztyn w sobotę zagra kolejne spotkanie z beniaminkiem I ligi. Do Olsztyna przyjedzie silna kadrowo Miedź Legnica.

W środku tygodnia napływały do nas informację na temat kłopotów zdrowotnych Tomasza Ptaka oraz Radosława Stefanowicza. Wszystko wskazuje na to, że będą oni mogli zagrać w sobotnim meczu. I to jest bardzo dobra wiadomość. Ptak od dwóch spotkań nie wpuścił żadnej bramki, a Radosław Stefanowicz jest motorem napędowym tej drużyny.

- Po wygranej z Sandecją zespół poczuł się silny, po remisie na wyjeździe z Tychami jeszcze silniejszy - mówi na łamach Gazety Olsztyńskiej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

- Wyjdziemy na boisko, żeby wygrać. Musimy sprawić, by w Olsztynie znowu była twierdza i, by rywale się nas w meczach u siebie bali. Oczywiście cenimy klasę rywala, ale spróbujemy zagrać jak z Sandecją – agresywnie i do przodu od pierwszych minut. Rozmawiamy o tym ostatnio dużo i postaramy się, żeby tak właśnie było - mówił dla dwadozera.pl Michał Glanowski, pomocnik Sotmilu Olsztyn.

Trzymamy za słowo Michała Glanowskiego, a zwycięstwo należy zadedykować dla Andrzej Biedrzyckiego, który w piątek obchodzi 46. urodziny!