Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Miedź Legnica

godz. 13:00

Stomil Olsztyn 4:2 Miedź Legnica
2:1
41' Yasuhiro Kato
45' Grzegorz Lech (k)
52' Grzegorz Lech
62' Dominik Kun
Adrian Cierpka ż
Bramki Stomil Olsztyn: 25. Dawid Mieczkowski - 15. Arkadiusz Mroczkowski, 4. Dawid Kucharski, 3. Rafał Remisz, 2. Wojciech Dziemidowicz (73, 8. Bartosz Papka) - 13. Dominik Kun, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech (75, 87. Szymon Kaźmierowski), 5. Yasuhiro Katō (85, 95. Patryk Kun) - 9. Tomasz Bzdęga
Miedź Legnica: 30. Aleksander Ptak - 19. Grzegorz Bartczak (46, 27. Piotr Madejski), 24. Tomasz Midzierski, 5. Adrian Woźniczka, 20. Mariusz Zasada - 4. Wojciech Łobodziński (63, 3. Daniel Tanżyna), 26. Piotr Kasperkiewicz, 8. Adrian Cierpka, 7. Mateusz Szczepaniak (55, 29. Marcin Garuch), 9. Adrian Łuszkiewicz - 13. Zbigniew Zakrzewski.
Szczegóły sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 1500.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 4:2 (2:1) z Miedzią Legnica. Bramki dla "Biało-niebieskich" strzelali: Grzegorz Lech (2), Yasuhiro Kato oraz Dominik Kun.

Słaby początek, zabójcza końcówka. Tak można podsumować pierwszą połowę spotkania w wykonaniu piłkarzy Stomilu. W drugiej połowie nastąpiło dobicie przeciwnika i trzecia z rzędu wygrana w Olsztynie stała się faktem.

Miedź Legnica już po sześciu minutach gry objęła prowadzenie 1:0. Stomil stracił bramkę po stałym fragmencie. To jednak nie załamało olsztyńskiego zespołu, który za wszelką cenę dążył do wyrównania. Bardzo aktywny na lewej stronie było Kato, ale niestety nie było komu wykończyć jego wrzutek w pole karne.

W 41 minucie japoński zawodnik już nie starał się podawać, a sam strzelił na bramkę gości. Wynik 1:1 stał się faktem. Stomil ruszył za ciosem i jeszcze przed przerwą udało się strzelić bramkę. Pewnie rzut karny wykonał Grzegorz Lech.

Już na początku drugiej połowy Stomil pokazał, że nie będzie bronił wyniku 2:1. W 52 minucie na 3:1 zespół wyprowadził najlepszy na boisku Grzegorz Lech. Siedem minut później z boiska wyleciał Tomasz Midzierski (za dwie żółte kartki - red.). W 62 minucie na 4:1 podwyższył Dominik Kun, który w sytuacji sam na sam nie dał szan bramkarzowi gości.

Pod koniec drugiej połowy Stomil stracił bramkę z rzutu karnego. Miedź Legnica więcej już w tym spotkaniu nie pokazała i po końcowym gwizdku sędziego cały stadion razem z piłkarzami świętował kolejne zwycięstwo Stomilu.

Teraz czas na wyjazd do Łęcznej, a za dwa tygodnie do Gdyni.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:45:35

90+3' Koniec spotkania. Trzy punkty zostają w Olsztynie!
90' 3 minuty do końca meczu.
84' Patryk Kun wchodzi za Kato.
82' Zakrzewski strzela bramkę dla Miedzi z rzutu karnego.
80' Rzut karny dla Miedzi.
78' Kaźmierowski w pole karne wpada, podaje do Kuna, ale nasz pomocnik wysoko nad poprzeczką.
75' Kaźmierowski wszedł za Lecha.
72' Papka wchodzi za Dziemidowicza.
70' Papka szykuje się do wejścia.
69' Lech ukarany "żółtkiem"
67' Żółtą kartką ukarany Wojciech Dziemidowicz.
62' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
60' Kato faulowany przez Miedziarskiego. To druga żółta kartka dla tego zawodnika. Zawodnik opuszcza boisko!
59' Mieczkowski ratuje nas zespół od utraty bramki.
58' Kato nie spodziewał się chyba, że dostanie piłkę i nie trafił z 3 metrów w idealnej sytuacji.
56' GOOOOOOOOOOOL!
55' Mateusz Szczpianiuk schodzi z boiska, a wchodzi Marcin Garuch.
50' Stomil wyszedł z szybką kontrą, ale Lech nie miał komu odegrać.
46' Początek drugiej połowy meczu.
45+2' Koniec pierwszej połowy. Piłkarze żegnani brawami przez olsztyńską publiczność.
45' Grzegorz Lech pewnie wykonuje rzut karny!
45' GOOOOOOOOOOOOOOOL!
45' Rzut karny dla Stomilu!
44' Uff. Mieczkowski faulowany w polu karnym.
41' Bramkę dla Stomilu strzelił Kato!
41' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!
40' Kasperkiewicz odpycha już za boiskiem Dominika Kuna i otrzymuje tylko żółtą kartkę.
36' Kolejna dobra wrzutka Kato. W piłkę trafił Jegliński, ale został zablokowany.
34' Żółtą kartką ukarany Arkadiusz Mroczkowski. Za co? Wie tylko szanowny pan z gwizdkiem.
29' Co ten sędzia odpieeee???? Ewidentny faul na Kunie, a ten daje naszemu zawodnikowi żółtą kartkę za symulowanie.
27' Kun ładnie przyjmuje w polu karny. Strzela/podaje, ale Kato na pozycji spalonej.
26' Kucharski dał się ograć jak dziecko. Zawodnik Miedzi dośrodkował, ale u gości też brak wykończenia.
24' Lech w pole karne, ale nikt nie zamyka.
23' Głowacki prosto w mur z rzutu wolnego.
22' Woźniczka ukarany żółtą kartką.
22' Napastnik Miedzi na szczęście na pozycji spalonej.
20' Kato co chwilę wrzuca w pole karne, ale nie ma komu tego wykończyć.
19' Kato w pole karne, a Lech zamiast strzelać podawał, ale nie wiadomo do kogo...
17' Zdecydowane wejście w pole karne Kato, ale nic z tego.
9' Lech wywalczył rzut rożny.
6' GOOOL! Miedź prowadzi 1:0 w Olsztynie. Bramkę strzelił Grzegorz Bartczak. Kto go pilnował?
5' Mroczkowski wbiega w pole karne i jest EWIDENTNIE faulowany!
5' Było niebezpiecznie. Mieczkowski wyjaśnił sytuację.
1' Pierwszy kontakt z Mieczkowskiego z piłką.
1' Zaczęli! Jazda!
Dominik Kun sam na sam i prowadzimy 4:1!
3:1 dla Stomilu! Bramkę strzelił Grzegorz Lech!
Okrzyk piłkarzy i możemy zaczynać!
Dzisiaj w roli kapitana Paweł Głowacki. Przypomnijmy, że Janusz Bucholc pauzuje za żółte kartki.
Piłkarze wychodzą na murawę!
Skład gości: 30. Aleksander Ptak - 19. Grzegorz Bartczak, 5. Adrian Woźniczka, 24. Tomasz Midzierski, 20. Mariusz Zasada, 4. Wojciech Łobodziński, 9. Adrian Łuszkiewicz, 26. Piotr Kasperkiewicz, 7. Mateusz Szczepaniak, 8. Adrian Cierpka, 13. Zbigniew Zakrzewski.
Kibice właśnie wywiesili transparent: "NOWY STADION DLA OLSZTYNA!"
Skład Stomilu Olsztyn: 25. Dawid Mieczkowski - 15. Arkadiusz Mroczkowski, 4. Dawid Kucharski, 3. Rafał Remisz, 15. Arkadiusz Mroczkowski - 13. Dominik Kun, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 5. Yasuhiro Kato - 9. Tomasz Bzdęga.
Witamy ze stadionu Stomilu w Olsztynie. Rozpoczynamy relację na żywo z meczu Stomil Olsztyn - Miedź Legnica.

Rewelacyjnie spisująca się w Pucharze Polski Miedź Legnica w sobotę wybiegnie na boisko w Olsztynie. Dla piłkarzy Stomilu Olsztyn jest to bardzo ważne spotkanie. Ewentualna wygrana pozwoli podopiecznych Adama Łopatko opuścić strefę spadkową.

O punkty ligowe będzie bardzo trudno. Miedź Legnica jest obecnie na fali wznoszącej. Jeszcze nie tak dawno klub był na ostatnim miejscu w tabeli, a po serii zwycięstw klub z aspiracjami do awansu jest już w połowie ligowej stawki. Miedź w ostatnią środę wyeliminowała z Pucharu Polski Lecha Poznań wygrywając z Kolejorzem 2:0.

Stomil Olsztyn gra ostatnio w kratkę. Wygrywa u siebie, a przegrywa na wyjeździe. W tym spotkaniu zespół będzie musiał sobie radzić bez swojego kapitana Janusza Bucholca, który musi pauzować za żółte kartki. Istnieje szansa, że na boisko wybiegną kontuzjowani ostatnio Dawid Kucharski oraz Paweł Łukasik.

Będzie to ostatnio spotkanie Stomilu Olsztyn w tym roku przed własną publicznością. Początek meczu o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Pomóżmy naszym piłkarzom w odniesieniu zwycięstwa!