Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg

Stomil Olsztyn 0:0 Olimpia Elbląg
0:0
Bramki
kartki Cicherski 70' cz
Bramki Stomil Olsztyn: Skiba Gabrusewicz Łachacz (62' Zega) Żakowski Żytkiewicz Łazar (70' Czerwiński) Ruszkiewicz (72' Radziszewski) Górzec (50' Spychała) Paszkiewicz Zahorski Lech
Olimpia Elbląg: Hyz Anuszek Cicherski Chrzanowski Kitowski Wierzba (72' Miller) Suchomski (46' Sambor) Ciesielski Nadolny (60' Czuk) Lepka (65' Widzicki) Lizak
Szczegóły Sędzia: Maciej Długołęcki (Pisz),
Widzów: 1300 (+ 150 gości)

Ponad tysiąc widzów nie doczekało się bramek na olsztyńskim stadionie. Po bardzo wyrównanym spotkaniu piłkarze OKS 1945 Olsztyn zremisowali 0:0 z Olimpią Elbląg.

Pierwszy kwadrans gry nie zaowocował żadnymi groźnymi akcjami na boisku. Dopiero w 16 minucie Michał Ruszkiewicz oddał strzał w kierunku bramkarza gości. Kilka minut później Tomasz Żakowski oddał także niecelny strzał na bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Hyza. Dwa razy w światło bramki uderzał Grzegorz Żytkiewicz. Olimpia Elbląg, także tworzyła sytuacje bramkowe, jednak ani Bogusław Lizak czy Krzysztof Wierzba nie mogli pokonać Piotra Skibę. Pod koniec pierwszej połowy Michał Górzec próbował zaskoczyć bramkarza Olimpii strzałem z 30 metrów - jednak bez powodzenia.

Na początku drugiej połowy jeden z piłkarzy z Elbląga po indywidualnej akcji próbował wymusić rzut karny. Od 65 minuty piłkarze OKS 1945 Olsztyn grali z przewagą jednego zawodnika. Drugą żółtą kartkę otrzymał Adam Cicherski. Od tego momentu piłkarze olsztyńscy wyczuli okazję do wygrania spotkania i zaatakowali. Najpierw po rzucie rożnym główką strzelał Grzegorz Lech. W 75 min. Sebastian Spychała oddał za lekki strzał w zamieszaniu pod bramką Olimpii. Do końca mecz przewagę mieli gospodarze, jednak nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej na boisku. "Powinniśmy wygrać, gorsi nie byliśmy od Olimpii. Wynik nie jest zły, przed meczem mogliśmy go brać w ciemno." - mówił po spotkaniu trener Andrzej Nakielski.

Autor: em, ryś

Jak zgodnie zapowiadają piłkarze OKS 1945 Olsztyn ich celem w sobotnim pojedynku z Olimpią Elbląg jest wywalczenie kompletu punktów. Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ elblążanie to aktualnie druga drużyna ligowej tabeli i jeden z głównych kandydatów do awansu.

W minionej kolejce nasz rywal pokonał na własnym boisku drużynę Startu Nidzica 2:1, po dziewięciu rozegranych spotkaniach zawodnicy z Elbląga zajmują drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 21 punktów. W szeregach Olimpii jak na razie najskuteczniejszym zawodnikiem jest były piłkarz OKS-u 1945 - Krzysztof Wierzba, który do tej pory dla swojej drużyny zdobył 5 bramek. Podopieczni trenera Andrzeja Nakielskiego, po sobotnim zwycięstwie z Warmiakiem Łukta 5:2 awansowali na 9 lokatę w tabeli. W tym meczu wyraźnie poprawiła się gra olsztyńskich piłkarzy, co daje myśleć pozytywnie na temat wyniku w spotkaniu z Olimpią. Do gry po absencji za kartki powraca Tomasz Żakowski. Sobotnie spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie tylko pod względem piłkarskim, ale także kibicowskim. Do Olsztyna przyjedzie dopingować swoją drużynę z organizowana grupa sympatyków Olimpii, którzy na ten mecz wynajęli pociąg specjalny. Olsztyńscy fani podczas tego widowiska będą świętowali 60. rocznicę powstania klubu. Kibice będą mogli zasiąść na trybunie krytej, jak i na odkrytej w tzw. "Sektorze Biało-Niebieskim". Koszt biletu to 5 zł, kobiety wchodzą za darmo. Wg. różnych opinii będzie to najciekawsze spotkanie jesieni na boiskach 4-ligowych Warmii i Mazur. Nie może zabraknąć na nim żadnego olsztyńskiego kibica, dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie!