Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz

17 listopada 2012 r.
godz. 13:00

Stomil Olsztyn 1:1 Olimpia Grudziądz
0:0
84' Mindaugas Kalonas Bramki Marcin Staniek 66'
ż Michał Glanowski kartki Marcin Staniek ż
Michał Łabędzki ż
Bramki Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki (76, 77. Paweł Łukasik), 31. Michał Glanowski, 13. Dominik Kun, 8. Mindaugas Kalonas, 95. Radosław Stefanowicz (70, 20. Michał Świderski) - 87. Szymon Kaźmierowski.
Olimpia Grudziądz: 69. Michał Wróbel - 4. Robert Pisarczuk, 2. Michał Łabędzki, 13. Marcin Staniek, 6. Jakub Cieciura - 30. Adrian Frańczak (88, 10. Paul Grischok), 14. Dariusz Kłus, 7. Dariusz Gawęcki, 19. Maciej Rogalski, 11. Robert Szczot - 9. Piotr Ruszkul
Szczegóły sędziował: Marcin Szrek (Kielce).
widzów: 3000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w końcówce meczu uratowali jeden punkt. Bramkę na wagę remisu strzelił Mindaugas Kalonas  po ładnym dośrodkowaniu Pawła Łukasika.

Po dzisiejszym meczu nikt nie może odmówić walki i zaangażowania naszym piłkarzom. W pierwszej połowie Stomil miał zdecydowaną przewagę. Niestety podopiecznym Zbigniewa Kaczmarka nie udało się strzelić bramki. Po przerwie Stomil grał już zdecydowanie gorzej. Olimpia nie zaczęła grać lepiej, ale piłkarze gości potrafili jednak strzelić bramkę. Olimpia wykorzystała bierną postawę obrońców w polu karnym po rzucie rożnym i w 66 minucie Marcin Staniek wyprowadził zespół gości na prowadzenie. Gra Stomilu zdecydowanie się poprawiło po wejściu na boisko Pawła Łukasika. W 84 minucie właśnie Łukasik zagrał idealną piłkę w pole karne i Mindaugas Kalonas dostawił tylko głowę i kibice w Olsztynie mogli cieszyć się ze zdobycia bramki przez Stomil. "Biało-niebiescy" ruszyli za ciosem i w końcówce meczu stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Niestety żaden z zawodników nie pokonał bramkarza Michała Wróbla i mecz zakończył się remisem 1:1.

- Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z tego remisu. Myślę, że z przekroju całego spotkania mieliśmy więcej sytuacji i powinniśmy to spotkanie wygrać. Niestety, znowu zabrakło skuteczności. Chwała chłopakom za to, że w tak trudnej sytuacji, kiedy przegrywali 0:1, potrafili doprowadzić do remisu. I były jeszcze kolejne szanse. Nie udało się, jesteśmy w trudnej sytuacji, ale to nie jest taka sytuacja, w której nie mamy szans, żeby się uratować. Uważam, że dobrze przepracowana zima może spowodować, że zespół będzie w stanie zdobyć 23-24 punkty. Myślę, że taka liczba spowoduje, że będziemy mogli się w I lidze utrzymać. W okresie przygotowawczym będziemy robić wszystko, żeby wzmocnić ten zespół i bardzo dobrze przygotować go do następnej rundy - powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Przed nami ostatnia kolejka rundy jesiennej w pierwszej lidze. Do Olsztyna przyjeżdża Olimpia Grudziądz. Każdy inny wynik niż porażka olsztynian będzie można uznać za sukces.

Nie ma co się oszukiwać. Piłkarze Stomilu wyraźnie odstają umiejętnościami od pozostałych drużyn w lidze. Nie pomaga już nawet zaangażowanie i walka na całego w każdym ze spotkań. Jeżeli "biało-niebiescy" chcą uniknąć degradacji o klasę niżej zimą musi dojść do poważnych zmian w składzie. Runda jesienna w dobitny sposób pokazała, że piłkarze z obecnej kadry nie są w stanie zagwarantować olsztyńskiemu klubowi żadnych wyników.

Olimpia Grudziądz przed sezonem była uważana za jego z faworytów do awansu do ekstraklasy. Liga wszystko zweryfikowała jednak liga i grudziądzanie obecnie plasują się w środku stawki. W kadrze Olimpii znajduje się wielu zawodników ogranych w ekstraklasie - m.in. Michał Łabędzki, Dariusz Kłus, Marcin Kokoszka, Marcin Smoliński, Robert Szczot oraz Maciej Rogalski. Występuje także dwóch piłkarzy z przeszłością w Stomilu - Adam Cieśliński oraz Piotr Ruszkul.

Przypominamy, że wstęp na to spotkanie jest darmowe.