Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała

I liga 2016/2017 Koniec Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
0:0
90' Arkadiusz Czarnecki Bramki
ż Lech
ż Szewczyk
kartki Baran ż
Mikołajewski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 93. Igor Biedrzycki, 31. Tomasz Wełnicki, 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak - 23. Patryk Kun, 21. Łukasz Jegliński (81, 9. Łukasz Suchocki), 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech (72, 22. Tomasz Zahorski), 14. Tsubasa Nishi - 10. Krzysztof Szewczyk (66, 97. Wiktor Biedrzycki)
Podbeskidzie Bielsko-Biała: 13. Rafał Leszczyński - 10. Marek Sokołowski, 7. Adam Deja (18, 15. Jozef Piaček), 19. Martin Baran, 5. Mariusz Magiera - 11. Łukasz Sierpina, 16. Michał Janota, 8. Daniel Mikołajewski, 14. Damian Chmiel, 21. Paweł Tarnowski (89, 27. Daniel Feruga) - 23. Róbert Demjan
Szczegóły Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

W 6. kolejce ligowej Stomil Olsztyn zmierzył się na własnym Stadionie ze spadkowiczem z Ekstraklasy - Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do 90. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, kiedy to decydującą bramkę na wagę trzech punktów zdobył Arkadiusz Czarnecki.

Stomil rozpoczął spotkanie bez swojego podstawowego napastnika - Rafał Kujawy (sprawy osobiste - red.), w jego miejsce w pierwszym składzie pojawił się Krzysztof Szewczyk. W powodu choroby w osiemnastce meczowej nie znalazł się Marcel Ziemiann.

W pierwszej części spotkania przeważali goście - częściej byli przy piłce i prowadzili grę. Jednak ciekawe sytuacje były pod obiema bramkami, była poprzeczka Grzegorza Lecha, słupek Michała Janoty, nie było jednak bramek.

W drugiej połowie jeszcze mocniej przycisnęli goście, zamykając momentami Stomil na własnej połowie czy nawet w polu karnym. W ofensywie Stomil nie miał żadnych argumentów... aż do 90 minuty. Wtedy to po rzucie rożnym piłka trafiła na 5. metr do Arkadiusza Czarneckiego, który wykorzystał swoją sytuację i skierował piłkę do bramki! Jak się okazało, była to bramka na wagę trzech punktów.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra za tydzień na wyjeździe, w sobotę 3 września przeciwnikem będzie Wisła Puławy.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:57:09

94' Koniec meczu! 1
92' Trzy minuty doliczone.
91' GOOOOOOOL! ARKADIUSZ CZARNECKI! 1
90' Rzut rożny dla Stomilu, 1
90' Zablokowany Kun, będzie rożny. 1
89' Boisko opuszcza Paweł Tarnowski, w jego miejsce Daniel Feruga
88' Rzut rożny dla Stomilu. Strzał Biedrzyckiego, ale bez problemu broni Rafał Leszczyński 1
88' Rozpędzony Suchocki wpada w pole karne i wywalczył rut rożny. 1
87' Pierwsza od dłuższego czasu akcja Stomilu zatrzymana już przed polem karnym. 1
86' Wybita piłka, będzie kolejny z drugiej strony. 60
85' Rzut rożny dla gości 60
81' Boisko opuszcza Łukasz Jegliński, w jego miejsce Łukasz Suchocki 1
81' Dośrodkowanie z lewej strony, piłka przeleciała obok wiele zawodników i minęła słupek bramki Michała Leszczyńskiego. 60
79' Rzut wolny z prawej strony pola karnego Stomilu. 60
79' Mijają minuty a w piłkę grają niestety tylko piłkarze Podbeskidzia. 60
77' Odważnie grają goście w naszym polu karnym, tym razem zablokowane podanie i rzut rożny. 60
72' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Tomasz Zahorski 1
71' Rzut rożny dla Podbeskidzia. Dobre dośrodkowanie, piłka w rękach Leszczyńskiego. 60
68' Zamknięty Stomil od dłuższego czasu na własnej połowie. 1
68' Marek Sokołowski wysoko ponad bramką. 60
66' Boisko opuszcza Krzysztof Szewczyk, w jego miejsce Wiktor Biedrzycki 1
65' Michał Leszczyński wybija przed siebie strzał Janoty, była także dogodna okazja do dobitki i kiksuje zawodnik gości. 60
63' Dobrze zapowiadała się ta szybka akcja Stomilu, jednak zagubił się w ostatniej fazie Ratajczak i nie zdołał wywalczyć chociaż rożnego. 1
61' Leszczyński piąstkuje, jeszcze dobitka, ale wysoko ponad bramką. 60
60' Strzał na bramkę Stomilu, z problemami na rzut rożny wybija Michał Leszczyński 60
59' Żółtą kartką ukarany Krzysztof Szewczyk 1
53' Rzut rożny dla gości. Głębokie dośrodkowanie, gwizdek sędziego - faul w polu karnym. 60
52' Marek Sokołowski przed szansą, uderzał z prawej strony płaskim strzałem. Niecelnie. 60
51' Długi rajd Kuna, składał się do strzału, jednak za długo i został zablokowany. 1
46' Gramy! 1
45+2' Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu, wybita piłka i... koniec pierwszej połowy. 1
45+2' Rzut rożny dla Stomilu. 1
45' Krzysztof Szewczyk na sam na sam z bramkarzem, naciskał go obrońca a nasz napastnik nie trafia w bramkę! 1
45' Róbert Demjan przed szansą w polu karnym, strzał broni Michał Leszczyński 60
43' Michał Janota z 16 metrów technicznym strzałem trafia w słupek! 60
40' To powinna być bramka! Jarosław Ratajczak zagrał do środka pola karnego, tam niepilnowany Lech nie trafia w bramkę! 1
39' Żółtą kartką ukarany Daniel Mikołajewski za wspominany wcześniej faul. 60
37' Sędzia puścił akcję po faulu na Szewczyku, tam z piłką pobiegł Nishi, jednak nie zdołał przedrzeć się przez obrońców. 1
36' Żółtą kartką ukarany Grzegorz Lech 1
34' Dobra okazja Lecha, jednak zagubił się na linii pola karnego i nie zdołał uderzyć. 1
29' Róbert Demjan dostał dobre dośrodkowanie i z bliska uderzał głową. Na szczęście niecelnie. 60
25' Kolejny faul przed polem karnym. Dośrodkowanie z wolnego, na posterunku Michał Leszczyński 60
20' Szybka akcja Stomilu, przecięte dośrodkowanie Nishiego, z pierwszej uderza Kun, Leszczyński łapie piłkę. 1
19' Łukasz Sierpina prosto w mur. 60
19' Udało się wybić dośrodkowanie, jednak kolejny faul, teraz na 30. metrze, wolny dla gości. 60
18' Boisko opuszcza Adam Deja, w jego miejsce Jozef Piacek 60
17' Przy lewej linii pola karnego fauluje Paweł Głowacki, będzie rzut wolny. 60
15' Rzut wolny dla gości z lewej strony pola karnego, na wysokości 20 metra. Wybijamy dośrodkowanie. 60
10' Kontra Stomilu, na wysokości środkowej linii Lech zauważa wysuniętego bramkarza, uderza lobem i piłka odbija się od poprzeczki! Niewiele zabrakło! 1
6' Optyczna przewaga gości, teraz strzał głową mija słupek bramki Stomilu. 60
3' Pierwsza akcja autorstwa gości, jednak zbyt mocne dośrodkowanie i nie było zagrożenia pod bramką Leszczyńskiego
Gramy! 60
Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko w asyście piłkarek Stomilu, towarzyszą im także młodzi piłkarze z biało-niebieskimi flagami.
Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński - 10. Marek Sokołowski, 7. Adam Deja, 19. Martin Baran, 5. Mariusz Magiera - 11. Łukasz Sierpina, 16. Michał Janota, 8. Daniel Mikołajewski, 14. Damian Chmiel, 17. 21. Paweł Tarnowski - 23. Róbert Demjan 60
Z powodu osobistych spraw nie zagra dzisiaj Rafał Kujawa, w jego miejsce od pierwszej minuty zagra Krzysztof Szewczyk
Witamy ze stadionu Stomilu. Skład naszej drużyny na dzisiejsze spotkanie: 13. Michał Leszczyński - 87. Arkadiusz Czarnecki, 93. Igor Biedrzycki, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak - 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 14. Tsubasa Nishi, 23. Patryk Kun, 5. Grzegorz Lech - 10. Krzysztof Szewczyk 1

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę rozegrają spotkanie z jednym ze spadkowiczów z Ekstraklasy. Do Olsztyna przyjedzie wicelider I ligi - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek meczu o godz. 19:45.

Podbeskidzie Bielsko-Biała po ostatniej porażce z Chojniczanką Chojnice straciło pozycję lidera. Stomil Olsztyn natomiast wygrał ze Zniczem Pruszków na wyjeździe i wydostał się ze strefy spadkowej.

Zwycięstwo w Pruszkowie pozwoliło odetchnąć trochę olsztyńskiej drużynie, bo tego zwycięstwa brakowało ekipie Adama Łopatki.

- Tak, trzeba pamiętać, że mieliśmy na początku minus trzy punkty i gdyby nie to, to mielibyśmy już ich pięć, ale w rzeczywistości w tabeli mamy dwa. Tabeli nie oszukamy i trzeba te punkty kompletować, bo liga wbrew pozorom nie jest taka długa jak się niektórym wydaje, że jest jeszcze jeden mecz i gdzieś można stracić punkty i potem się obudzić z ręką w nocniku. Takie mecze trzeba wygrywać, wygraliśmy i bardzo się z tego powodu cieszymy - powiedział po meczu ze Zniczem Pruszków Łukasz Jegliński.

Podbeskidzie Bielsko-Biała przyjedzie do Olsztyna podrażnione po ostatniej wpadce na własnym stadionie z Chojniczanką. Podopieczni Dariusza Dźwigały będą chcieli w Olsztynie wygrać, bo ich celem jest szybki powrót do Ekstraklasy. Punkty muszą zdobywać w każdym spotkaniu.

- Podbeskidzie to mocny zespół. Zresztą tak jak wiele zespołów w 1 lidze, bo liga jest wyrównana. Gramy u siebie, przeciwnika trzeba szanować, ale trzeba starać się wygrać ten mecz - dodaje Jegliński.

Zwycięskiego składu się nie zmienia, ale trener Adam Łopatko, być może będzie musiał dokonać roszad w składzie, bo ostatnie dni dla piłkarzy Stomilu były bardzo ciężkie. Maja zagrać zawodnicy, którzy będą w stu procentach zdolni do rywalizacji.

W ostatnim spotkaniu w bramce Piotra Skibę zastąpił Michał Leszczyński. Popularny "Leszczu" nie popełnił żadnego błędu w tym meczu, podobnie zresztą jak z Ruchem, i wychodzi na to, że na dłużej zadomowił się w olsztyńskiej bramce.

Początek spotkania o godz. 19:45.