Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce

godz. 13:00

Stomil Olsztyn 3:0 Pogoń Siedlce
2:0
6' Piotr Łysiak
37' Krzysztof Filipek
54' Krzysztof Filipek
ż Paweł Baranowski kartki Grzegorz Krystosiak ż
Damian Guzek ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 16. Bartosz Szaraniec, 21. Łukasz Jegliński, 14. Piotr Łysiak, 20. Michał Świderski - 6. Krzysztof Filipek.
Pogoń Siedlce: 93. Jacek Kozaczyński - 8. Robert Kwiatkowski, 23. Grzegorz Krystosiak, 3. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek - 5. Dariusz Dziewulski (69, 15. Paweł Marchel), 17. Przemysław Rodak, 7. Marcin Paczkowski (90, 10. Marek Adamczyk), 14. Mariusz Marczak, 21. Cezary Demianiuk (58, 16. Rafał Konasiuk) - 20. Jacek Kosmalski (68, 9. Adam Czerkas).
Szczegóły Sędziował: Robert Podlecki (Lublin).

Olsztyńscy piłkarze po raz kolejny nie zawiedli na własnym stadionie, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród kibiców. Stomil Olsztyn wygrał pewnie 3:0 (2:0) w sobotnim meczu z Pogonią Siedlce, a tym samym zrewanżował się za upokarzającą porażkę z początku sezonu. Po 18 kolejce II ligi wschodniej „biało-niebiescy” utrzymują premiowaną awansem pozycję wicelidera tabeli z dorobkiem 30 punktów.

Już niedługo po pierwszym gwizdku sędziego na trybunach wybuchła euforia, kiedy to w 6. minucie spotkania Piotr Łysiak pokonał bramkarza drużyny przeciwnej Jacka Kozaczyńskiego i zdobył swoją pierwszą bramkę w II lidze. Gospodarze nie zaprzestali jednak atakować i wyraźnie zdominowali siedlczan. W 37 minucie najlepszy strzelec Stomilu Olsztyn Krzysztof Filipek podwyższył wynik na 2:0 strzelając ostatniego w pierwszej połowie spotkania gola. - Robimy wszystko, żeby pokazać, że to właśnie dla nas jest pierwsza liga. Moje bramki i forma to jest po prostu ciężka praca – powiedział po meczu napastnik Stomilu Olsztyn - Krzysztof Filipek.

Druga połowa meczu zaowocowała jeszcze jedną bramką niezawodnego Krzysztofa Filipka, która była jednocześnie jego jedenastą bramką strzeloną w tym sezonie. Mimo naprawdę wielu doskonałych akcji olsztynian wynik nie uległ żadnej zmianie. - Na pewno jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zwyciężyć w dzisiejszym spotkaniu. Jesteśmy zadowoleni tylko z sześćdziesięciu minut, które zespół grał, bo ostatnie 30. minut to była słaba z naszej strony postawa i to skrzętnie przeciwnik wykorzystał bo stwarzał jakieś sytuacje. Od samego początku mecz się nam bardzo dobrze ułożył. Udało się nam szybko strzelić bramkę. W zasadzie znowu stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało troszeczkę skuteczności, bo można było wygrać wyżej, ale nie jesteśmy zachłanni i cieszymy się z tego, co jest. Nie zrobiłem dzisiaj zmian, dlatego że drugi zespół dzisiaj gra w Ostródzie – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

mw

Mini-relacja live:

90+3' - Koniec  spotkania.

90' - Zmiana w Pogni: Marek Adamczyk wszedł za Marcina Paczkowskiego.

75' - Żółta kartkę zobaczył Damian Guzek.

72' - Żółtą kartkę zobaczył Paweł Baranowski.

69' - Zmiana w Pogoni: Paweł Marchel zmienił Dariusza Dziewulskiego.

68' - Zmiana w Pogoni: Adam Czerkas zmienił Jacka Kosmalskiego.

58' - Zmiana w Pogoni: Rafał Konasiuk zmienił Cezarego Demianiuka.

54' - GOOL! Trzecią bramką strzelił Krzysztof Filipek. Odał bardzo ładny strzał  z 10 metrów. Asystował mu Łukasz Jegliński.

46' - Początek drugiej połowy

45+1' - Koniec pierwszej połowy.

37' - GOOL! Bramkę na 2:0 strzelił najlepszy strzelec zespołu - Krzysztof Filipek.

24' - Grzegorza Krystosiak otrzymał żółtą kartkę za zagranie ręką.

6' - GOOL! Na 1:0 trafił Piotr Łysiak. Była to jego pierwsza bramka w II lidze.

1' - Początek spotkania.

Pamiętacie to upokarzające 0:3? Teraz nadszedł czas rewanżu i zmazania tej plamy. Z takim nastawieniem mają wyjść piłkarze Stomilu i wygrać z Pogonią Siedlce.

Dlaczego ostatni raz gramy w Olsztynie w tym roku? To już zdecydowane. Spotkanie ze Zniczem Pruszków zostanie rozegrane w Ostródzie (o tej sprawie napiszemy więcej w tygodniu - red.). Dlatego warto przyjść na stadion przy al. Piłsudskiego i wesprzeć naszych zawodników w zwycięstwie. Spotkanie z Pogonią Siedlce będzie także ostatnim meczem przed walnym zebraniem w klubie (10 listopada - red.). Zwycięstwo będzie także miało wpływ wizerunkowy przed tym ważnym dla losów naszego klubu. Dlatego w grę wchodzą tylko trzy punkty!

- Chcemy wygrać to spotkanie także dlatego, żeby utrzymać naszą wysoką pozycję w tabeli - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.