Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice

Stomil - Puszcza to mecz za sześć punktów!

godz. 17:00

Stomil Olsztyn 4:1 Puszcza Niepołomice
2:0
38' Paweł Łukasik
44' Radosław Stefanowicz
58' Paweł Łukasik
78' Dominik Kun
Bramki Łukasz Nowak 73'
ż Paweł Łukasik kartki Krzysztof Radwański 25' cz
Marcin Zontek ż
Mateusz Cholewiak ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 8. Igor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński (85, 16. Bartosz Szaraniec), 26. Dominik Kun (88, 20. Michał Świderski), 13. Radosław Stefanowicz (83, 10. Daniel Michałowski) - 27. Paweł Łukasik (77, 6. Krzysztof Filipek).
Puszcza Niepołomice: 12. Kamil Turbasa - 18. Marcin Zontek, 7. Tomasz Księżyc, 17. Piotr Morawski (68, 19. Mateusz Olszak), 6. Krzysztof Radwański - 8. Dawid Kałat (46, 15. Marek Mizia), 20. Jarosław Lizak (74, 13. Maciej Balawender), 2. Paweł Strózik, 10. Łukasz Nowak, 9. Sebastian Janik (46, 16. David Paul) - 21. Mateusz Cholewiak.
Szczegóły sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w pełni zrehabilitowali się za porażkę w Rzeszowie. Zwycięstwem 4:1 nad Puszczą Niepołomice udowodnili, że zasługują na awans do I ligi.

Puszcza Niepołomice przyjechała do Olsztyna na pewno nie po to żeby się bronić. To ewenement, ponieważ większość zespołów gości przy Piłsudskiego 69A nastawia się na obronę i grę z kontry.

Kto wie jakby się potoczył mecz gdyby nie czerwona kartka dla Krzysztofa Radwańskiego, który faulował Pawła Łukasika. Napastnik Stomilu Olsztyn wychodził na czystą pozycję i został lekko zahaczony przez piłkarza Puszczy i upadł. Arbiter spotkania nie miał innego wyjścia jak pokazać czerwoną kartę.

Na trybunach kibice odetchnęli. Bramki były już teraz tylko kwestią czasu. Pierwszy do siatki trafił Paweł Łukasik. Wykorzystał idealne podanie od Łukasza Suchockiego. Przed przerwą na 2:0 wynik podwyższył Radosław Stefanowicz. Po przerwie kibice Stomilu obejrzeli jeszcze dwie bramki swoich ulubieńców. Do siatki trafił ponownie Łukasik oraz Dominik Kun. Z prawej stronie dobrze podawali najpierw Janusz Bucholc, a później Łukasz Suchocki. W międzyczasie honorową bramkę strzelił dla Puszczy - Łukasz Nowak.

Piłkarze i kibice zwycięstwo nad Puszczą zadedykowali trenerowi Zbigniewowi Kaczmarkowi, który w środę wieczorem trafił do szpitala. Drużynę w jego zastępstwie poprowadzili Adam Łopatko oraz Sylwester Wyłupski.

Trenerowi Kaczmarkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Mini-relacja live:

90+3' - Koniec spotkania. Stomil wygra 4:1 z Puszczą Niepołomice.

89' - Zszedł Dominik Kun. W jego miejsce pojawił się Michał Świderski.

86' - Bartosz Szaraniec wszedł za Łukasza Jeglińskiego.

83' - Daniel Michałowski wszedł za Radosława Stefanowicza.

78' - GOOL! Bramkę na 4:1 zdobywa Dominik Kun.

77' - Krzysztof Filipek wszedł za Pawła Łukasika.

73' - GOOL! Łukasz Nowak pokonał Piotra Skibę.

67' - Trzecia zmiana w Puszczy. Zszedł Piotr Morawski, a wszedł Mateusz Olszak.

58' - GOOL! Trzecią bramkę strzela Paweł Łukasik.

52' - Żółta kartka dla Marcina Zonteka z Puszczy.

46' - Podwójna zmiana w drużynie Puszczy. Na boisku pojawili się Robert Paul i Marek Mizia. Zmienili odpowiednio Sebastiana Janika i Dawida Kałata.

46' - Początek drugiej połowy.

45+1' - Koniec pierwszej połowy.

44' - GOOL! W akcji sam na sam Stefanowicz pewnie zdobywa bramkę!

38' - GOOL! Paweł Łukasik trafia z podania Łukasz Suchockiego.

33' - Żółta kartka dla Pawła Łukasika.

24' - Czerwona kartka dla Krzysztofa Radwańskiego z Puszczy. Faulował wychodzącego sam na sam Pawła Łukasija. Gramy w przewadze!

1' - Początek meczu.

Jak bardzo ważne jest środowe spotkanie dla losów naszego klubu nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć. Do Olsztyna przyjeżdża sąsiad z tabeli - Puszcza Niepołomice.

Ten mecz trzeba wygrać! Podgrzewać atmosfery i budować większego napięcia już bardziej nie chcemy, dlatego kolejny raz zwrócimy się do kibiców o liczne przybycie na olsztyński stadion. Musimy wspomóc naszych piłkarzy gorącym dopingiem.

W ostatnim meczu piłkarze Stomilu Olsztyn po słabej grze przegrali 0:1 z Resovią. - Musimy się pozbierać i w środę z Puszczą się zrehabilitować - mówi po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Początek meczu o godzinie 17:00.