Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice

24 sierpnia 2013 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:1 Puszcza Niepołomice
1:0
20' Dominik Kun Bramki Paweł Moskwik 81'
Łukasz Nowak ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 13. Dominik Kun (90, 8. Bartosz Papka), 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech (77, 10. Daniel Michałowski), 9. Tomasz Bzdęga - 77. Paweł Łukasik (72, 14. Piotr Łysiak).
Puszcza Niepołomice: 12. Andrzej Sobieszczyk - 4. Damian Szymonik, 19. Arkadiusz Lewiński, 15. Marcin Biernat, 6. Michał Mikołajczyk - 21. Mateusz Cholewiak, 17. Longinus Uwakwe (70, 3. Wallace), 10. Łukasz Nowak (70, 13. Bartosz Biel), 8. Dawid Kałat (87, 2. Paweł Strózik), 9. Sebastian Janik - 11. Paweł Moskwik.
Szczegóły sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 1400.

W 50. minucie Paweł Łukasik (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego (Andrzej Sobieszczyk obronił).

Kolejny mecz bez zwycięstwa piłkarzy Stomilu w tym sezonie. Tym razem za silnym przeciwnikiem okazał się beniaminek pierwszej ligi - Puszcza Niepołomice. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Mecz rozpoczął się idealnie dla naszej drużyny. Już w 20. minucie indywidualną akcję przeprowadził Dominik Kun, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Pierwszym ostrzeżeniem, że "coś się dzieje", było niewykorzystanie przez Pawła Łukasika rzutu karnego na początku drugiej połowy. Drugim ostrzeżeniem była druga żółta kartka "zdobyta" w ciągu 10 minut przez Tomasza Bzdęgę. Puszcza wykorzystała swoją szansę i w 82. minucie golem Pawła Moskwika z główki doprowadziła do wyrównania.

Cztery punkty zdobyte w czterech meczach w roli gospodarza - taki marny dorobek ma Stomil w tym sezonie. Tyle komentarza na dziś.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 22:56:16

90' 4 dodatkowe minuty (bez)nadziei na zmianę wyniku.
89' Dominik Kun schodzi z boiska, w jego miejsce Bartosz Papka.
87' Paweł Strózik za Dawida Kałata
84' Rzut rożny dla gości. Piotr Skiba łapie piłkę.
82' Kupa. Paweł Moskwik zdobywa głową wyrównującą bramkę. 1:1
79' Druga zmiana w Stomilu. Grzegorza Lecha zastępuje Daniel Michałowski.
77' Parada Piotra Skiby przy linii pola karnego ratuje Stomil przed utratą bramki.
75' Paweł Łukasik opuszcza boisko, w jego miejsce Piotr Łysiak.
69' Tomasz Bzdęga otrzymuje drugą żółtą kartkę i schodzi z boiska...
66' Groźnie, ale strzał głową mocno niecelny...
65' Rzut wolny dla Puszczy z prawej strony pola karnego.
64' Tym razem Lech sprzed pola karnego próbuje strzału, ten jednak niezbyt mocny i niecelny.
63' Podwójna zmiana w zespole gości. Za Uwakwe wchodzi Wallace Perez Benevente, Nowak zmieniony przez Bartosza Biela.
63' Kontra Stomilu i strzał z 40 metrów niedaleko obok bramki.
60' Zółta kartka dla Tomasza Bzdęgi, który zdaniem sędziego próbował wymusić rzut karny.
60' Łukasz Nowak otrzymuje żółtą kartkę.
58' Poza boiskiem Lukasz Jegliński. W tym czasie groźna sytuacja Stomilu, dobre dośrodkowanie Łukasika z rzutu wolnego i niewiele zabrakło do oddania strzału po zamieszaniu w polu karnym.
55' Ależ sytuacja Stomilu, Tomasz Bzdęga minął obrońców z lewej strony pola karnego i podał na środek pola karnego. Po zamieszaniu piłka nie znalazła drogi do bramki gości.
50' Broni Sobieszczyk! Fatalny strzał Łukasika...
49' Rzut karny dla Stomilu! Faulowany Łukasik.
48' Rzut rożny bez zagrożenia, jednak Stomil mocno cofnięty, bez szans na kontrę.
47' Rzut rożny dla gości.
46' Drugą połowę rozpoczyna Puszcza.
46' Koniec pierwszej, wyrównanej połowy. Stomil prowadzi 1:0.
45' Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa. Piłkarze czekają na ostatni gwizdek już teraz.
40' Wybite dośrodkowane, po drugiej próbie piłka w rękach Skiby.
39' Faul Bucholca z lewej strony pola karnego Stomilu. Zółta kartka i groźna sytuacja dla gości.
36' ...dobre dośrodkowanie, wybijamy. Kolejne próby gości zablokowane.
36' Kolejny rzut rożny dla Puszczy...
35' Żółta kartka dla Łukasika za przerwanie faulem kontry gości.
31' Groźny rzut wolny dla Puszczy sprzed pola karnego... Strzał ponad bramką.
27' Dośrodkowanie w pole karne gości, do efektownej przewrotki składał się Lech. Jakby trafił w piłkę mielibyśmy gol soboty na świecie.
26' Piłka w bramce Stomilu, jednak uniesiona chorągiewka sędziego liniowego. Gospodarze w ostatnich minutach mało uważnie w obronie.
25' Na czystą pozycję wyszedł Nowak, jednak Skiba nie miał problemów ze złapaniem piłi po jego strzale.
20' Gooooool! Indywidualna akcja Dominika Kuna, który wszedł w pole karne i uderzył w długi róg.
18' Stomil przez ostatnie minuty próbuje długich podań na wyjście, jednak za każdym razem ostatnie podanie na tyle niedokładne, że nie stwarza zagrożenia pod bramką.
17' Rzut rożny dla Puszczy, do odbitej piłki dochodzi Uwakwe, jednak piłka po strzale (o ile można to nazwać strzałem) kończy w rękach Skiby.
15' Na SBN głośny doping, na murawie rempo spotkania się rozkręca. Z daleka próbował Głowacki, jednak przyblokowany strzał z łatwością łapie bramkarz gości.
13' Paweł Głowacki ukarany żółtą kartką.
10' Pierwsze ostrzeżenie gości. Dwójkowa akcja, Nowak minął obrońcę w polu karnym i w sytuacji sam na sam broni Skiba.
9' Szybka akcja Stomilu, dośrodkowanie prosto w ręce bramkarza gości.
6' ...i prosto w mur.
5' Faulowany Łukasik. Rzut wolny z 30 metrów...
2' Puszcza na pomarańczowo-czarno. Stomil na biało-niebiesko. Pierwszą połowę meczu gramy pod słońce.
1' Z ust piłkarzy padło już tradycyjne "KTO WYGRA MECZ?". Zaczynamy.
Idealna pogoda na granie, słonecznie ze słabym, chłodnym wiatrem. Podobnie jak w poprzednim meczu, frekwencja poniżej średniej.
Skład Stomilu na dzisiejsze spotkanie: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 13. Dominik Kun, 55. Grzegorz Lech, 9. Tomasz Bzdęga - 77. Paweł Łukasik
Piłkarze na rozgrzewce, my na posterunku. Zaczynamy relację live.

Nie ma innego rozwiązania jak w sobotę zgarnięcie przez Stomil trzech punktów. Po czterech spotkaniach podopieczni Zbigniewa Kaczmarka są w strefie spadkowej I ligi.

Choć do końca ligi zostało jeszcze wiele spotkań to wszystkim kibicom coraz bardziej przypomina się miniony sezon, w którym Stomil większość czasu przebywał w strefie spadkowej.

- Nie patrzymy cały czas w tabelę. Skupiamy się na odpowiednim przygotowaniu do meczu z Puszczą Niepołomice. W sobotę musimy wyjść na boisko i zagrać odważnie oraz z charakterem tak żeby odnieść zwycięstwo i złapać trochę oddechu - mówi Janusz Bucholc, kapitan Stomilu Olsztyn.

W ostatnim meczu podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali 0:1 z Kolejarzem Stróże. - Jesteśmy już po analizie tego spotkania. Ciężko jest zapomnieć o porażce, ale teraz trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski - dodaje Bucholc.

W ostatnim meczu czerwoną kartkę otrzymał Dawid Kucharski. Jego miejsce na boisku zastąpi Arkadiusz Koprucki. - U Arka nie ma już śladu po urazie. Jest profesjonalistą i po jego wejściu nie było widać różnicy w naszej grze obronnej. Gra w defensywie funkcjonowała solidnie. Teraz Kucharski będzie pauzował i wierzę, że Arek godnie go zastąpi - mówił po ostatnim meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Początek meczu na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69A o godzinie 17.