Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda

3:1
15' Łukasz Kuśnierz
20' Patryk Gondek
23' Patryk Gondek
70' (k) Tomasz Bzdęga
90' Paweł Łukasik
Bramki Piotr Piceluk 28'
Piotr Piceluk 58'
Bramki Stomil Olsztyn: 29. Dawid Mieczkowski (60, 25. Michał Przyborowski) - 55. Adrian Korzeniewski (60, 18. Janusz Bucholc), 4. Dawid Kucharski (46, 87. Arkadiusz Czarnecki), 23. Arkadiusz Koprucki (67, 4. Dawid Kucharski), 27. Marcin Warcholak (67, 22. Michał Miller) - 10. Patryk Gondek (67, 16. Piotr Głowacki), 14. Piotr Łysiak (46, 7. Paweł Głowacki), 3. Michał Trzeciakiewicz (46, 21. Łukasz Jegliński), 15. Łukasz Kuśnierz (60, 9. Tomasz Bzdęga), 16. Piotr Głowacki (46, 5. Yasuhiro Katō) - 22. Michał Miller (46, 77. Paweł Łukasik).
Sokół Ostróda: 1. Piotr Sikora - 3. Dawid Kowalski, 4. Paweł Sędrowski, 13. Łukasz Gwiazda, 2. Paweł Śnieżawski - 16. Paweł Podhorodecki, 20. Paweł Tomkiewicz, 7. Maciej Szostek, 11. Tomasz Kolibowski - 6. Piotr Piceluk, 19. Wojciech Figurski. Grali także: Grzegorz Lipiński, 8. Maciej Kozioł, 5. Kamil Smyt, 10. Przemysław Płoszczuk, 14. Andrzej Burchart, 21. Tomasz Śnieżawski, 5. Marcin Wronka.
Szczegóły sędziował: Patryk Kępka (Olsztyn).
widzów: 200.

W 17. minucie Maciej Szostek (Sokół) nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Mieczkowski obronił).

Od zwycięstwa zimowe sparingi rozpoczęli piłkarze Stomilu Olsztyn. "Biało-niebiescy" wygrali dzisiaj z trzecioligowym Sokołem Ostróda 5:2 (3:1).

Gole dla olsztyńskiej drużyny zdobyli Łukasz Kuśnierz, Patryk Gondek (dwa), Tomasz Bzdęga (z rzutu karnego) oraz Paweł Łukasik. Dla gości dwukrotnie trafił Piotr Piceluk. Spotkanie mogło zakończyć się innym wynikiem, ale w 17. minucie Dawid Mieczkowski obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Szostka.

W drużynie Stomilu testowani byli: Adrian Korzeniewski (Concordia Elbląg), Patryk Gondek oraz Łukasz Kuśnierz (Płomień Ełk), Michał Miller (MKS Korsze) oraz Michał Trzeciakiewicz (brak klubu). Po raz pierwszy w olsztyńskiej drużynie wystąpili nowi zawodnicy - Marcin Warcholak i Arkadiusz Czarnecki.

- Różne fazy miał ten mecz. Pierwsza połowa dość fajna. Chłopcy bardzo fajnie technicznie pograli i wychodził nam atak pozycyjny, bo do tego zmierzamy. W drugiej połowie słabo zaczęliśmy, ale z minuty na minutę było lepiej. Fajnie, że wygraliśmy, bo tych zwycięstw trzeba się uczyć w sparingach. Mam nadzieję, że to nie jest jedyne zwycięstw w okresie przygotowawczym - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

em, mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 23:56:04

90' Koniec pierwszego w tym roku sparingu piłkarzy Stomilu Olsztyn. "Biało-niebiescy" pewnie wygrali z trzecioligowym Sokołem Ostróda 5:2. Dziękujemy za uwagę!
90' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL - PAWEŁ ŁUKASIK. 5:2 dla STOMILU!
85' Piłka po strzale Bzdęgi trafiła w słupek, do końca meczu pozostało dziesięć minut.
70' W polu karnym faulowany był Michał Miller, do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bzdęga i pewnie pokonał bramkarza rywali.
70' GGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOLLLL - TOMASZ BZDĘGA! 4:2.
63' Uffff! Mogło być już 3:3, na szczęście strzelec gola znajdował się na pozycji spalonej.
58' GOL - PIOTR PICELUK. Niestety już tylko 3:2 dla Stomilu.
53' Łukasik skierował piłkę do siatki, jednak był na spalonym. Nadal prowadzimy 3:1.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi z trzecioligowym Sokołem Ostróda 3:1.
39' Jeden z zawodników rywali trafił w poprzeczkę.
28' GOL - PIOTR PICELUK. Niestety Stomil stracił bramkę, napastnik ostródzian wpadł w pole karne i pewnym strzałem w dalszy róg pokonał Mieczkowskiego.
23' GOOOOOOOOOOOOOLLLL - PATRYK GONDEK. No i mamy już 3:0.
20' GOOOOOOOOOOOOLLLLL - PATRYK GONDEK. Prowadzimy z trzecioligowcem już 2:0.
17' Rzut karny dla Sokoła! Do piłki podchodzi Maciej Szostek, ale Dawid Mieczkowski nie daje się pokonać!
15' Piotr Głowacki dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, doszedł do niej Adrian Korzeniewski, oddał strzał na bramkę, futbolówkę dotknął jeszcze Łukasz Kuśnierz i skierował do bramki. Stomil 1, Sokół 0.
15' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL - ŁUKASZ KUŚNIERZ!
14' Łysiak wywalczył piłkę w polu karnym, dośrodkował, ale niestety nikt nie zamykał akcji. Chwilę później strzelał Patryk Gondek, jednak został zablokowany przez zawodnika Sokoła. Mamy rzut rożny.
13' Z rzutu wolnego strzelał Piotr Głowacki, niestety trafił w mur.
1' Właśnie rozpoczął się pierwszy w tym roku sparing piłkarzy Stomilu Olsztyn. Przeciwnikiem jest trzecioligowy Sokół Ostróda.
Obie drużyny na rozgrzewce.
Znamy skład Stomilu, oczywiście pomógł nam niezawodny kierownik drużyny Ryszard Świderski.
W olsztyńskiej szatni trwa odprawa przed sparingowa. Z kolei trener Alancewicz rozstawia pomału sprzęt do rozgrzewki.
W niektórych miejscach na boisku jest śnieg, co jednak najważniejsze boisko nadaje się do gry!
Niecała godzina do meczu, nasz wysłannik już na Dajtkach. Na razie indywidualnie trenuje tylko Piotr Skiba, który przechodzi rehabilitację po kontuzji.

W sobotę o godzinie 12:00 na olsztyńskich Dajtkach piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają pierwszy sparing w 2014 roku. Przeciwnikiem będzie Sokół Ostróda występujący w III lidze.

Ten mecz będzie głównie sprawdzianem dla testowanych zawodników. Przypomnijmy, że Adam Łopatko przymierza do gry w Stomilu pięciu zawodników: Patryka Gondka (Płomień Ełk), Łukasza Kuśnierza (Płomień Ełk), Michała Millera (MKS Korsze), Piotra Głowackiego (Sokół Ostróda), Michała Trzeciakiewicza (brak klubu).

Mecz na Dajtkach będzie okazją sprawdzenia w akcji dwóch nowych olsztyńskich piłkarzy. Przypomnijmy, że Stomil podpisał kontrakty z Piotrem Darmochwałem oraz Marcinem Warcholakiem.

Początek sparingu zaplanowano na godzinę 12:00. Portal stomil.olsztyn.pl z meczu przeprowadzi tekstową relację na żywo. Kolejny mecz kontrolny Stomil zagra już w najbliższy wtorek z Jagiellonią Białystok we Władysławowie.