Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Stal Rzeszów

Kolejny remis OKS-u

2010/2011 - Druga Liga Olsztyn - Stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 1:1 Stal Rzeszów
1:1
24' Krzysztof Filipek Bramki Andreja Prokić 20'
ż Jakub Kowalski kartki
Bramki Stomil Olsztyn: 88. Paweł Nerek - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski, 10. Daniel Michałowski, 6. Krzysztof Filipek, 17. Piotr Głowacki (69, 13. Radosław Stefanowicz) - 9. Łukasz Suchocki (65, 14. Bogdan Miłkowski), 22. Eduardo (65, 21. Mateusz Różowicz).
Stal Rzeszów: 33. Tomasz Wietecha - 16. Konrad Hus, 10. Piotr Duda, 6. Mateusz Rzucidło, 3. Krystian Lebioda - 7. Wojciech Krauze, 4. Wojciech Reiman, 9. Mateusz Orzechowski (77, 15. Jacek Maciorowski), 19. Andreja Prokić - 18. Wojciech Fabianowski (75, 11. Ireneusz Gryboś), 17. Konrad Maca (68, 5. Damian Szala).
Szczegóły Sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa).
Widzów:

OKS 1945 Olsztyn zremisował w meczu 6. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej ze Stalą Rzeszów 1:1 (1:1). Był to już trzeci remis w tym sezonie na własnym boisku. Dla podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka zdobycie kompletu punktów na własnym boisku jest na razie zadaniem zbyt trudnym.

Od początku spotkania na boisku lekką przewagę posiadali piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn. Już w 1. minucie w sytuacji sam na sam z Tomaszem Wietechą znalazł się Łukasz Suchocki, jednak bramkarz gości nie dał się pokonać. Dziesięć minut później Konrad Maca uderzył piłkę zza pola karnego, ta odbiła się od klatki piersiowej Pawła Nerka, doszedł do niej Wojciech Fabianowski, ale zdołał ubieć go jeden z naszych obrońców. W 20. minucie Andreja Prokić przejął futbolówkę na 30 metrze, pobiegł z nią do przodu, po czym uderzył z około 16 metrów nie do obrony. OKS na bramkę gości odpowiedział cztery minuty później. Krzysztof Filipek przejął piłkę w środku pola, minął trzech rywali, po czym uderzył obok bezradnie interweniującego Wietechy. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie bramkowej sytuacji, gra toczyła się głównie w środku pola.

W drugiej połowie spotkanie do 68. minuty było wyrównane. Właśnie wtedy Mateusz Różowicz dograł na 7. metr do Filipka, ale jego uderzenie zablokowali rywalę. Chwilę później bliski strzelenia gola był Jakub Kowalski, ale i jemu nie udało się pokonać Wietechy. Sporo ożywienia do gry ofensywnej OKS-u wnieśli wprowadzeni: Różowicz i Bogdan Miłkowski. Obaj byli naprawdę blisko zdobycia zwycięskiej bramki w ostatnich minutach, ale do wepchnięcia piłki do siatki zabrakło im trochę szczęścia. Stal Rzeszów także nie chciała wyjeżdżać z Olsztyna z jednym punktem. Doskonałą okazję do zdobycia gola zmarnowali wprowadzeni Ireneusz Gryboś i Damian Szala. Strzał tego pierwszego z trudem odbił Paweł Nerek, ale piłka trafiła wprost pod nogi Szali i kiedy już wydawało się, że wystarczy skierować futbolówkę obok leżącego bramkarza... Szala okazał się łaskawy o kopnął obok lewego słupka.

Autor: em, mmks, kom

W sobotę o godz. 17:00 piłkarze Zbigniewa Kaczmarka zagrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem do Olsztyna przyjeżdża Stal Rzeszów. OKS 1945 ma za sobą dobre spotkanie z Wartą Poznań, pytanie teraz brzmi czy wystarczy im sił na pokonanie teraz rywali z Rzeszowa.

Pytanie nie jest przypadkowe ponieważ sobotni pojedynek ze Stalą Rzeszów będzie ósmym pojedynkiem OKS-u w przedziale środa-sobota. Do składu na ligowy mecz powraca pauzujący w Pucharze Polski za kartki – Radosław Stefanowicz. Rozwiewamy wątpliwości niektórych kibiców i informujemy, że zagrać w meczu może Eduardo. Brazylijczyk w meczu z Jeziorakiem Iława otrzymał dwie żółte kartki, co w konsekwencji dało czerwoną, za która nie trzeba pauzować. Nadal kontuzjowany jest Robert Tunkiewiecz. Jakub Kowalski w piątek trenował normalnie z zespołem i jest przewidziany do pierwszej jedenastki. Zawodnik w dogrywce opuścił boisko z powodu bólu mięśnia dwugłowego uda.

Stal Rzeszów zajmuje piątą pozycję w tabeli. Zespół prowadzony przez Andrzeja Szymańskiego zdobył w pięciu spotkania osiem punktów. Stal Rzeszów wygrywała dwa razy na własnym boisku 4:2 z Olimpią Elbląg oraz Wisłą Płock.

Zapraszamy serdecznie na to spotkanie! A szczególnie na sektor nr 1. Wejście na stadion kosztuje 10 zł (normalny) oraz 7 zł (ulgowy). Członkowie OKS Stomil Olsztyn mogą kupić bilety za 8 zł. Zapisać się do klubu i kupić tańsze bilety na sektor nr 1 będzie można od godz. 16:15 do 16:45 pod restauracją Stadion. Członkowie OKS Stomil Olsztyn, którzy chcą dokonać rezerwacji biletu proszeni są o przesłanie prywatnej wiadomości do użytkownika o nicku Chmiel z imieniem i nazwiskiem oraz numerem członkowskim.

W przerwie meczu będzie można wygrać koszulkę "biało-niebieskich" ufundowaną przez przedstawiciela dystrybutora sprzętu sportowego Nike - firmę PUF Profit - Sport.