Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

godz. 14:00

Stomil Olsztyn 2:3 Świt Nowy Dwór Mazowiecki
1:2
6' Paweł Łukasik
47' (k) Paweł Łukasik
Bramki Paweł Nowotka 40'
Reinaldo Melão 45'
Rafał Melon 80'
Bramki Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Adrian Korzeniewski, Dawid Kucharski, Rafał Remisz, Arkadiusz Mroczkowski - Patryk Kun, Grzegorz Lech, Piotr Łysiak, Piotr Wypniewski - Rafał Śledź, Paweł Łukasik. Grali także m.in.: Patryk Nowak, Adrian Żukiewicz.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Bartłomiej Danowski - Przemysław Szabat (46 Radosław Kamiński), Michał Krzymiński, Karol Drwęcki (30 Reinaldo Melão), Paweł Nowotka (60 Mateusz Bramowicz) - Damian Szuprytowski (46 Uroš Smolović), Adam Imiela, Szymon Kiwała (46 Marcin Adamski), Mateusz Zawiska (46 Rafał Melon), Kamil Szczepański - Karol Ziąbski.
Szczegóły sędziował: Paweł Stefanowicz (Suwałki).

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 (Dajtki) piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali dwa mecze sparingowe. Najpierw wygrali 1:0 (0:0) z pierwszoligową Olimpią Grudziądz, a następnie przegrali z drugoligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (1:2).

Obie bramki dla "biało-niebieskich" strzelił Paweł Łukasik, drugie trafienie było z karnego.

- Dzisiaj rozegraliśmy dwa sparingi, drugi z nich był zdecydowanie słabszy. Zabrakło u niektórych zawodników zaangażowania i to mnie najbardziej martwi. Ponadto w meczu ze Świtem zagrało kilku juniorów i nie do końca przekonują mnie, aby na dzień dzisiejszy trenować z pierwszym zespołem. Ten tydzień mieliśmy ciężki. Następny będzie lżejszy, zejdziemy z obciążeń i będziemy już trenować w systemie meczowym.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:58:52

90' Koniec, przegrywamy 2:3.
80' GOOOL - 3:2 dla Świtu po szybkiej kontrze.
70' Przez ostatnie dziesięć minut Świt grał w osłabieniu, bowiem sędzia pokazał 10-minutową karę dla jednego z graczy nowodworzan, z racji braku zmienników nikt go nie zastąpił.
55' Ależ teraz okazję mieli nowodworzanie, na szczęście jej nie wykorzystali.
47' GOOOOOOOOOOOLLLL - PAWEŁ ŁUKASIK. Napastnik "biało-niebieskich" pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym.
45' Przerwa.
45' GOOOLLL - niestety straciliśmy drugą bramkę.
40' Świt doprowadza do remisu.
7' 1:0 dla Stomilu po bramce Pawła Łukasika!
1' Początek drugiego spotkania na olsztyńskich Dajtkach.

Piłkarze Stomilu Olsztyn ponownie zagrają dwa sparingi na olsztyńskich Dajtkach. Najpierw zagrają z Olimpią Grudziądz, a potem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 12:00, a drugi na 14:00. - Wchodzimy w fazę regeneracji, nie wszyscy zagrają w sobotę w spotkaniach kontrolnych - mówił po meczu z Arką Gdynia Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.