Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Warta Poznań

Gramy dalej!

Puchar Polski 2010/2011 Olsztyn - Stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 2:1 Warta Poznań
0:0
59' Krzysztof Filipek
116' Bogdan Miłkowski
Tomasz Magdziarz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 88. Paweł Nerek - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski (96, 14. Bogdan Miłkowski), 10. Daniel Michałowski, 6. Krzysztof Filipek, 17. Piotr Głowacki (75, 21. Mateusz Różowicz) - 9. Łukasz Suchocki (107, 20. Paweł Alancewicz), 22. Eduardo.
Warta Poznań: 1. Łukasz Radliński - 16. Alain Ngamayama (46, 18. Michał Zawadzki), 5. Maciej Wichtowski, 2. Łukasz Jasiński, 6. Rafał Kosznik - 7. Tomasz Magdziarz, 20. Marcin Wojciechowski (63, 10. Arkadiusz Miklosik), 4. Damian Szałas (72, 19. Mateusz Świergiel), 8. Paweł Iwanicki - 9. Piotr Reiss, 11. Zbigniew Zakrzewski.
Szczegóły sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk).

Okazało się, że nie taka Warta straszna, jak ją malują. Piotr Reiss i spółka nie dali rady świetnie spisującym się olsztynianom. I to nie poznaniacy, a OKS 1945 zagra w 1/16 Pucharu Polski. Po takim meczu nikt w Olsztynie nie musi się obawiać kolejnego rywala. Kto teraz? - pytali kibice opuszczający stadion przy al. Piłsudskiego.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że to OKS będzie rządził i dzielił na placu gry. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka jak równy z równym (albo nawet lepszy ze słabszym) radzili sobie z występującą ligę wyżej Wartą. Już w 3. minucie odważnie w pole karne rywali wpadł Łukasz Suchocki, ale sędzia Tomasz Tobiański ukarał napastnika OKS-u żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. Dwóch ofensywynych pomocników grających w środku pola (Krzysztof Filipek i Daniel Michałowski) całkowicie przejęło inicjatywę, co stwarzało okazję dla Suchockiego czy Eduardo. Warta straszyła jedynie nazwiskami. Grający w ataku Reiss i Zbigniew Zakrzewski w pierwszych 45 minutach mieli raptem jedną okazję, ale ten drugi po uderzeniu głową nie trafił w bramkę.

Prawie bezbłędnie w całym meczu grała olsztyńska obrona, również było widać więcej pewności w interwencjach Pawła Nerka. I w drugiej części meczu przeważał głównie OKS. W 59. minucie meczu na strzał z powietrza z dwudziestu metrów zdecydował się Krzysztof Filipek. Szybko lecąca piłka przeleciała obok rozpaczliwie interweniującego Łukasza Radlińskiego i wpadła tuż przy słupku. Fala euforii przeleciała po trybunach - OKS prowadził z faworytem tego meczu i w dodatku po pięknej bramce. Chwilę później Eduardo zagrał między obrońców do Filipka, który już wtedy mógłby być bohaterem meczu... gdyby w sytuacji sam na sam z Radlińskim nie trafił w bramkarza Warty.

reszta później

W środę o godz. 17:00 na stadionie Stomilu piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn zagrają z Wartą Poznań w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski. Zapowiada się ciekawe piłkarskie spotkanie, którego stawką jest awans do kolejnej rundy. Tam już na zwycięzcę będzie czekać klub z Ekstraklasy.

Dla podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka będzie to już trzecie spotkanie w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski. Wcześniej OKS 1945 wyeliminował Sokoła Sokółkę oraz Bałtyk Gdynia. To spotkanie to idealna promocja dla klubu. Zwycięstwo w tym meczu zagwarantuje pojedynek z klubem z Ekstraklsy, a wtedy stadion na pewno zapełni się po brzegi.

Trener Zbigniew Kaczmarek nie będzie mógł skorzystać z usług pauzującego za żółte kartki Radosława Stefanowicza oraz kontuzjowanego po meczu z Iławie Roberta Tunkiewicza. - Chcemy przejść do następnej rundy, tak jak każdy ambitny zespół. Bardzo poważnie traktujemy rozgrywki Pucharu Polski i chcemy zajść jak najdalej. Warta Poznań to doświadczony zespół, ale my damy z siebie wszystko i postaramy się uszczęśliwić naszych kibiców – czytamy wypowiedź trenera Zbigniewa Kaczmarka na oficjalnej stronie klubu.

Warta Poznań zajmuje obecnie trzynastą pozycję w tabeli I ligi. Podopieczni Marka Czerniawskiego w ostatnim swoim meczu rozbili 4:1 mocny ŁKS Łódź. O sile Warty Poznań decyduje duet napastników Piotr Reiss i Zbigniew Zakrzewski.

Zapraszamy serdecznie na to spotkanie! A szczególnie na sektor nr 1. Wejście na stadion kosztuje 10 zł (normalny) oraz 7 zł (ulgowy). Wszyscy członkowie klubu OKS Stomil Olsztyn, którzy opłacą składki członkowskie do końca 2010 roku otrzymają na pierwsze trzy mecze u siebie bilety za darmo. Promocja dotyczy także nowo zapisanych członków przed meczem. Pozostali członkowie OKS Stomil Olsztyn, otrzymują bilety za 8 zł. Zapisać się do klubu i kupić tańsze bilety na sektor nr 1 będzie można od godz. 16:00 do 16:45 pod restauracją Stadion. Członkowie OKS Stomil Olsztyn, którzy chcą dokonać rezerwacji biletu proszeni są o przesłanie prywatnej wiadomości do użytkownika o nicku Chmiel z imieniem i nazwiskiem oraz numerem członkowskim.

W przerwie meczu będzie można wygrać koszulkę "biało-niebieskich" ufundowaną przez przedstawiciela dystrybutora sprzętu sportowego Nike - firmę PUF Profit - Sport.