ż Daniel Michałowski
ż Janusz Bucholc
kartki Rafał Kosznik ż
Maciej Mysiak ż
Bramki Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski (63, 13. Dominik Kun), 11. Robert Tunkiewicz, 8. Mindaugas Kalonas, 20. Michał Świderski (58, 10. Daniel Michałowski) - 87. Szymon Kaźmierowski (58, 77. Paweł Łukasik).
Warta Poznań: 1. Łukasz Radliński - 14. Grzegorz Bartczak, 19. Maciej Mysiak, 3. Daniel Ciach, 6. Rafał Kosznik - 7. Tomasz Magdziarz, 17. Artur Marciniak, 8. Łukasz Grzeszczyk (73, 13. Adrian Bartkowiak), 10. Wojciech Trochim, 23. Michał Jakóbowski (56, 21. Marcin Trojanowski) - 9. Krzysztof Bartoszak (46, 18. Bartłomiej Pawłowski).
Szczegóły sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 3000.

Smutne zakończenie weekendu w Olsztynie. Piłkarze Stomilu po bardzo słabej grze przegrali 0:2 z Wartą Poznań.

Po zwycięstwie nad Łódzkim KS kibice Stomilu mieli rozbudzone apetyty na kolejne zwycięstwo ligowe. Pierwsza połowa w wykonaniu "biało-niebieskich" szybko sprowadziła kibiców "na ziemię". Stomil Olsztyn kompletnie nie odnajdywał się na boisku. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka nie stworzyli sobie żadnej sytuacji, po której byłoby można pomyśleć o strzeleniu bramki.

Druga połowa była identyczna. Z tą różnicą, że Warta dopięła swego i strzeliła bramki. Po błędach w defensywie straciliśmy dwie bramki. Tomasza Ptaka pokonali odpowiednio Bartłomiej Pawłowski (49), oraz Wojciech Trochim (54). - My gramy praktycznie z jednym stoperem (kontuzjowani są: Koprucki i Niewulis - red.). Warta to dzisiaj wykorzystała. Nie można mieć pretensji do Jeglińskiego, że wystąpił dzisiaj na stoperze. Jego zabrakło dzisiaj w pomocy. I to było widać na boisku - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Po stracie dwóch bramek olsztyński zespół się nie podniósł. Jedyną sytuację, po której mogła paść bramka miała miejsce w 70 minucie. Metr przed polem karnym faulowany był Mindaugas Kalonas. Litewski pomocnik wychodził na czystą sytuację. Zawodnik z Warty, który faulował zobaczył za to zagranie tylko żółtą kartkę. Powinien czerwoną... Arbiter z Siedlec ewidentnie się pomylił w ocenie sytuacji. I to by było na tyle z ofensywnych akcji, które warto odnotować.

W następnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Cracovią. Do zobaczenia w Krakowie!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:44:08

90' Koniec słabego meczu w wykonaniu Stomilu. Goście ruszyli odważniej na początku drugiej połowy, w efekcie czego zdobyli dwie bramki. Trzy punkty jadą do Poznania.
89' Rzut wolny dla Stomilu z prawej strony, w rękach bramkarza gości
86' Stomil bez nadziei na zmianę rezultatu
83' Rzut różny dla gości. Tomasz Magdziarz niecelnie
77' Mocny strzał Michałowskiego, ponad bramką
74' Adrian Bartkowiak na boisku za Łukasza Grzeszczyka
72' Coraz więcej sytuacji pod polem karnym Warty, brakuje jednak ostatniego strzału
70' ...wprost w mur
69' Rzut wolny z linii 16m dla Stomilu
63' Stomil nerwowo w ataku, Warta wprost przeciwnie
62 ' Dominik Kun za Michała Glanowskiego
60' Olsztynianie bezradni w ataku, Warta czeka na kontry
57' Podwójna zmiana w Stomilu, Paweł Łukasik i Daniel Michałowski na boisku, Kaźmierowski i Świderski na ławkę
56' Ma boisku Marcin Trojanowski
53' Wojciech Trochim podwyższa na 0:2. Zabójcza kontra gości.
50' Indywidualna akcja Pawłowskiego. Minął obrońcę i strzelił obok bramkarza Stomilu. Przegrywamy 0:1.
46' Bartłomiej Pawłowski za Krzysztofa Bartoszka w drugiej połowie
46' Gramy
45' Koniec pierwszej, wyrównanej i niezbyt atrakcyjnej połowy
43' Odważniej Stomil w końcówce
42' Ponownie główka, Łukasz Jegliński
41' Dwa dośrodkowania i udaje się główka za drugim razem. Świderski w środek bramki
30' Rzut wolny dla Warty, z 25m, strzela Grzeszczyk, piłka odbija się od zewnętrznej strony słupka
27' Piłka coraz częściej na połowie Stomilu
25' Dużo walki w środku pola, akcje obu drużyn bez wykończenia
17' Magdziarz próbował główką, wprost w bramkarza Stomilyt
13' Rzut wolny z 25m dla Warty, broni Ptak
8' Błąd obrońców Stomilu i dobra sytuacja gości. Bartoszak wprost w bramkarza
4' Rzut wolny z prawej strony boiska i dobry strzał główką na bramkę Warty, bramkarz jednak pewnie
3' Pierwszy strzał na bramkę gości, Michał Świderski
1' Rozpoczynają piłkarze Warty.
Piłkarze wchodzą na boisko. Stomil tradycyjnie, na biało-niebiesko. Warta na zielono.

Jeszcze nieopadły emocje związane z meczem Stomilu z Łódzkim Klubem Sportowym, a już w niedzielę dojdzie do kolejnego spotkania o ligowe punkty. Tym razem "biało-niebiescy" podejmą na własnym boisku Wartę Poznań. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka do tego spotkania podejdą bardzo zmobilizowani, olsztynianie nie wygrali na własnym boisku już od trzech spotkań i z pewnością będą chcieli przerwać niekorzystną passę. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 2010 roku. Wówczas "biało-niebiescy" najpierw zremisowali z GKS-em Jastrzębie (0:0), następnie przegrali z Concordią Piotrków Trybunalski (0:2), w kolejnym meczu padł remis ze Startem Otwock (1:1), potem ulegli Wigrom Suwałki (0:4) i zremisowali dwa kolejne spotkania - z Pelikanem (1:1) oraz Ruchem Wysokie Mazowieckie (2:2).

Olsztyński zespół do tej pory w rozgrywkach ligowych zdobył trzy punkty i zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Najskuteczniejszym strzelcem Stomilu po dwóch kolejkach jest Szymon Kaźmierowski, który do tej pory dwukrotnie trafił do bramki rywali.

Poznanianie, którzy w poprzednim sezonie zajęli dziesiąte miejsce w pierwszej lidze, słabo rozpoczęli zmagania w tej rundzie. Na inaugurację ligi ulegli Arce Gdynia 0:2, a w ostatniej kolejce zremisowali z borykającym się z dużymi problemami GKS-em Katowice 1:1.

W porównaniu do poprzedniego sezonu Warta Poznań poczyniła kilka ruchów na rynku transferowym. Do drużyny dołączyli m.in. Krzysztof Bartoszak (Jarota Jarocin), Daniel Ciach (Polonia Warszawa), Bartłomiej Pawłowski (Jarota Jarocin), Wojciech Trochim (Sandecja Nowy Sącz) oraz Marcin Trojanowski (Chojniczanka Chojnice). Z podstawowych zawodników z poprzedniego sezonu z "Zielonych" odeszli Bartosz Bereszyński, Tomasz Foszmańczyk, Krzysztof Sobieraj i Piotr Reiss.

Jeżeli chodzi o spotkania pomiędzy Stomilem a Wartą to ostatnie odbyło się 25 sierpnia 2010 roku. Wówczas w Pucharze Polski olsztynianie wygrali 2:1 po dogrywce. W lidze do tej pory doszło do sześciu spotkań pomiędzy obiema drużynami. Trzykrotnie wygrywali olsztynianie, dwukrotnie poznanianie, a raz padł remis. Piłkarze Stomilu strzelili dziewięć bramek, a stracili sześć. Warto dodać, że wszystkie mecze rozegrane na własnym boisku "biało-niebiescy" wygrali.