Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec

Pierwsza wygrana!

I liga 2020/2021 (5. kolejka, 25.IX.2020 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:0 Zagłębie Sosnowiec
0:0
64' (s) Dawid Gojny Bramki
ż Wiktor Biedrzycki
ż Maciej Spychała
ż Jakub Mosakowski
ż Damian Byrtek
ż Janusz Bucholc
kartki Patryk Mularczyk ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak (65, 23. Jurich Carolina) - 12. Wojciech Łuczak (58, 16. Koki Hinokio), 8. Maciej Spychała (85, 32. Ingo van Weert), 6. Jonatan Straus (65, 4. Jakub Mosakowski), 24. Sam van Huffel - 19. Skënder Loshi (85, 21. Ņikita Kovaļonoks)
Zagłębie Sosnowiec: 13. Krystian Stępniowski - 16. Dawid Ryndak, 18. Lukáš Ďuriška, 26. Mateusz Grudziński, 94. Dawid Gojny - 8. Szymon Pawłowski (61, 28. Michał Kieca), 6. João Oliveira (66, 88. Olaf Nowak), 10. Martim Maia, 14. Filip Karbowy (61, 11. Patryk Mularczyk), 30. Patryk Małecki (87, 9. Mateusz Szwed) - 7. Gonçalo Gregório
Szczegóły sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
widzów: 1286.

Nowy prezes Grzegorz Lech, nieco przemeblowany skład, głośny doping na stadionie, jednak obraz meczu na boisku dobrze znany z poprzednich meczów tego sezonu.

Adam Majewski w składzie Stomilu Olsztyn dokonał zmian względem meczu z Widzewem Łódź. W ataku zobaczyliśmy Shendera Loshiego, który wrócił po kontuzji. Na ławce rezerwowych usiadł m.in. Koki Hinokio, a od pierwszej minuty zagrał pozyskany w tym tygodniu Wojciech Łuczak.

Nie ma się co rozpisywać na temat pierwszej połowy, kolejne minuty do długiej passy bez gola zostały dopisane. Jedyna godna odnotowania akcja to strzał z dystansu Sam van Huffela z ostatniej minuty, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. Przez całą część spotkania Stomil niemal niewidoczny w ofensywie, a jeżeli już tworzył jakąś sytuację to kończyła się ona niedokłądnym podaniem lub stratą w polu karnym.

W drugiej połowie nieco ożywienia w grze wprowadziły zmiany, jednak strzelecka niemoc została przerwana przypadkiem. Rzut rożny dla Stomilu, głębokie wstrzelenie piłki w pole karne, przedłużenie piłki i tam do pustej bramki skierował piłkę Jonatan Straus (nie jak się początkowo wydawało Skender Loshi). Jak się okazało była to bramka na wagę trzech punktów, goście nie potrafili wyraźnie zagrozić bramce Stomilu. Po ostatnim gwizdku na stadionie wybuchła eksplozja radości jakiej brakowało tu od dawna.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w Nowym Sączu w środę, przeciwnikiem będzie miejscowa Sandecja.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 16:59:34

95' Koniec meczu!
94' Vjačeslavs Kudrjavcevs interweniuje na 20. metrze, w kontrataku znowu Hinokio, tyko rzut rożny. 1
92' Rzut rożny dla gości, z bramki pod pole karne wychodzi Stępniowski, piłkę przejmuje Hinokio, uderza z daleka na pustą bramkę, ale odległość zbyt duża. 1667
92' Mogłą być groźna kontra gospodarzy, jednak Kovaļonoks źle odegrał piłkę 1
90' Żółtą kartką ukarany Janusz Bucholc
88' Połową drużyny ruszył Stomil do kontrataku, zatrzymana akcja na dryblingu Hinokio przed polem karnym. 1
87' Boisko opuszcza Patryk Małecki, w jego miejsce Mateusz Szwed 1667
86' Podwójna zmiana w Stomilu: boisko opuszcza Skender Loshi, w jego miejsce Ņikita Kovaļonoks, a Jonatan Straus zmieniony przez Ingo van Werta 1
83' Żółtą kartką ukarany Maciej Spychała 1
82' Hinokio przełożył sobie piłkę na lepszą nogę, uderzył technicznie, ale niecelnie 1
81'
80' Przycisnęli goście, jednak jak na razie obrona bez większych błędów. 1667
73' Przed doskonałą okazją goście, niepilnowany zawodnik gości przed szansą, uderza (wymuszonym) lobem, piłkę wyłapuje bramkarz Stomilu. 1667
71' Byrtek sam w polu karnym, pilnowany przez obrońców, zdołał uderzyć, tylko rzut rożny po tej akcji. 1
67' Podwójna zmiana w Stomilu, z boiska zeszli Jonatan Straus i Serafin Szota, pojawili się Jakub Mosakowski i Jurich Carolina.
65' GOOOOOL! WPADŁO! Wepchnął piłkę do bramki po dośrodkowaniu i przedłużeniu podania głową Skender Loshi! 1
64' Hinokio wyłożył Huffelowi piłkę, ten nie opanował piłki, tylko rzut rożny. 1
61' Boisko opuszcza João Oliveira, w jego miejsce Patryk Mularczyk. Boisko opuszcza także Szymon Pawłowski, na murawie pojawia się Michał Kieca 1667
58' Boisko opuszcza Wojciech Łuczak, w jego miejsce Koki Hinokio 1
52' Rzut rożny dla gości 1667
49' Sam van Huffel sprzed pola karnego, wybija bramkarz gości na rzut rożny. 1
48' Kudrjavcevs broni strzał Pawłowskiego, kolejny raz goście odważnie pod polem karnym Stomilu 1667
46' Strzał gości, obok bramki. 1667
46' Zaczynamy drugą połowę. 405 minut bez gola Stomilu. Może w tej części? 1
45+2' Koniec pierwszej połowy. Bez bramek przy Piłsudskiego.
45+2' Maciej Spychała uderza z dystansu, piłka odbija się od poprzeczki. 1
45+1' Kolejne dośrodkowanie po szybkiej akcji nie trafia tam gdzie trzeba. 1
42' Szybka akcja Stomilu, podanie w pole karne... niecelne. Jęk zawodu na trybunach 1
41' Płaski strzał na bramkę, piłka mija lewy słupek. 1667
40' Żółtą kartką ukarany Biedrzycki, rzut wolny dla gości, okolice 20. metra 1
39' Loshi do Hufella w polu karnym, ale niepotrzebnie, sam mógł zrobić więcej z tej akcji. Faul sędziego, faul polu karnym. 1
38'
37' W odpowiedzi akcja Stomilu zakończona strzałem van Huffela, który końcem buta próbował skierować piłkę obok bramkarza, nie udało się. 1
36' Grożne dośrodkowanie gości, niska piłka, tam przewrócili się zawodnicy obu drużyn, piłka minęła na szczęście wszystkich. 1667
33' Strzał z dystansu, trudna kozłująca piłka, boczna siatka. 1667
32' Rzut rożny dla Zagłębia po przerwanej kolejnej groźnej akcji gości 1667
29' Ostatnie minuty to czas kompletnej niemocy Stomilu, nie są w stanie utrzymać się przy piłce. 1
29' Kolejne dośrodkowanie trafia na główkę zawodnika gości. Na szczęście kolejny strzał niecelny. 1667
25' Stomil ma problem z rozegraniem akcji środkiem, każde podanie do Loshiego kończy się jak na razie stratą. 1
24' Van Huffel z prawej strony zdecydował się na uderzenie mocno, ale w boczną siatkę. 1
22' Mocny strzał z dystansu Pawłowskiego, na raty broni Kudrjavcevs 1667
20' Rzut wolny dla Zagłębia, 30. metr. Przerwane krótkie rozegranie, rzut rożny. 1667
20' Nie mógł się przebić prawą stroną, piłka wracała do obrony, włączył się indywidualną akcją w ofensywę Biedrzycki, ale tak jak często w tym meczu akcja przerwana faulem w środku pola. 1
17' Dobry mecz jak na razie przy Piłsudskiego, pomimo niewielu sytuacji pod bramką i częstymi akcjami przerywanymi faulami. Jednak głośny doping robi swoje.
15' Dośrodkowanie z lewej strony, do piłki doszedł Maia, ale w trudnej sytuacji uderzył głową niecelnie na bramkę 1667
11' Rzut wolny dla Stomilu, 25. metr, prawa strona boiska. Dośrodkowanie zbyt głębokie, od bramki zacznie Stępniowski 1
7' Główka Gregório niepilnowanego na 10. metrze, jednak bez problemu Kudrjavcevs 1667
4' Groźna akcja Stomilu, wyłożenie piłki na 11 metr, zablokowany strzał, tylko rzut rożny. 1
3' Dwie akcje gości po prawej stronie, jedna wrzutka, zero zagrożenia. 1667
1' Gramy!
Piłkarze już na boisku, za chwilę zaczynamy. Stomil w czarnych koszulkach, goście na biało.
Mecz sędziować będzie Dominik Sulikowski z Gdańska. 1
W meczu nie zagra Grzegorz Lech, który… w tygodniu został prezesem klubu i zakończył piłkarską karierę. 1
Stomil w tym sezonie nie strzelił jeszcze gola! Nasi piłkarze nie potrafią pokonać bramkarza rywala od 360. minut. 1
82. Piotr Skiba - 4. Jakub Mosakowski, 16. Koki Hinokio, 21. Nikita Kovalonoks, 23. Jurich Carolina, 30. Damian Sierant, 32. Info van Weert, 51. Krystian Ogrodowski. 1
Wyjściowa jedenastka: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak - 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała, 6. Jonatan Straus, 12. Wojciech Łuczak - 19. Skender Loshi. 1
Witamy ze stadionu przy al. Piłsudskiego 69a!

Już w piątek (25 września) Stomil Olsztyn zagra na własnym stadionie ligowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu o godz. 19:45.

Olsztyńska drużyna fatalnie spisuje się w tym sezonie I ligi. Drużyna Adama Majewskiego w 4. spotkaniach zgromadziła jeden punkt, remisując na początku sezonu 0:0 z GKS-em Tychy. Potem Stomil zanotował 3. porażki z rzędu, a w ostatnim meczu olsztyński zespół poległ 0:2 z Widzewem Łódź. Olsztyńska drużyna nie strzeliła gola w tym sezonie!

Przeważnie po fatalnym starcie stanowisko traci trener. W Stomilu doszło do innej zmiany. Nowym prezesem klubu został Grzegorz Lech, który pełni także obowiązki dyrektora sportowego. Tym samym pracę stracili Wojciech Kowalewski i Sylwester Czereszewski.

Olsztyński szkoleniowiec już w sierpniu apelował o wzmocnienia i uzupełnienia kadry zespołu. Adam Majewski otrzymał szansę dalszego prowadzenia zespołu. Otrzymał także nowego zawodnika przed tym meczem. Do “Dumy Warmii” trafił Wojciech Łuczak. O ten transfer olsztyński trener apelował już wcześniej, teraz dopiero udało się sfinalizował umowę. Do drużyny ma trafić jeszcze jeden napastnik i wzmocnić siłę ofensywną drużyny.

Przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec do dyspozycji trenera jest więcej zawodników niż poprzednio. Po kontuzji do treningów powrócił Krystian Ogrodowski, a w pełni sił jest także Shender Loshi.

W następnym tygodniu do treningów powróci Hubert Sadowski. W tej rundzie nie zobaczymy Jakuba Tecława, który przeszedł operację łąkotki.

- Obojętnie co bym tutaj nie powiedział, to liczy się zwycięstwo - mówił na konferencji prasowej Adam Majewski, trener Stomilu. - Wszyscy na to liczymy, my jako sztab, zawodnicy, kibice. Wychodzimy zmotywowani na to spotkanie, nie patrzymy na to co było, patrzymy na to co będzie. Ja cały czas wierzę w ten zespół i w to co robimy, tylko musimy zacząć punktować.

Drużyna rywali zanotowała delikatnie lepszy start od Stomilu. Zagłębie Sonsowiec wygrało jedno spotkanie i ma na koncie trzy punkty. W ostatnim meczu przegrali u siebie 1:2 z ŁKS-em Łódź.

Drużyna gości będzie mogła liczyć na doping swoich fanów, bo po raz pierwszy od dłuższego czasu będzie otwarty sektor gości. Fani Zagłębia otrzymali 150. wejściówek i wykorzystali wszystkie.

Piłkarze Stomilu Olsztyn będą mogli pierwszy raz w tym sezonie liczyć na komplet publiczności. Niestety obostrzenia pandemiczne powodują, żę na "krytą" może wejść tylko około 1500 fanów.