Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz

23 kwietnia 2016 r.
godz. 18

Stomil Olsztyn 1:1 Zawisza Bydgoszcz
1:1
7' Rafał Kujawa Bramki Jakub Smektała 45'
ż Piotr Klepczarek
ż Michał Trzeciakiewicz
ż Janusz Bucholc
kartki Mica ż
Wasił Panajotow ż
Tomasz Wełnicki (jako rezerwowy) ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 20. Piotr Klepczarek, 27. Tomasz Wełna, 4. Jarosław Ratajczak - 11. Karol Żwir, 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 12. Michał Trzeciakiewicz, 8. Piotr Głowacki (66, 22. Tsubasa Nishi) - 88. Rafał Kujawa.
Zawisza Bydgoszcz: 96. Damian Węglarz - 28. Sebastian Kamiński, 5. Toni Markić, 14. Kamil Drygas, 19. Blažo Igumanović - 25. Damian Michalik (77, 24. Karol Angielski), 10. Mica, 18. Gal Arel (72, 11. Wasił Panajotow), 13. Sylwester Patejuk, 7. Jakub Smektała - 20. Szymon Lewicki.
Szczegóły sędziował: Artur Aluszyk (Barlinek).
widzów: 2200.

W 27. kolejce piłkarskiej Pierwszej Ligi Stomil Olsztyn zremisował z Zawiszą Bydgoszcz 1:1. Bramkę dla Stomilu zdobył Rafał Kujawa.

Mecz rozpoczął się od mocnego wejścia gości, którzy przejęli grę i stworzyli sobie kilka dobrych okazji. Jednak pierwsi z bramki cieszyli się piłkarze Stomilu, w 7. minucie Michał Trzeciakiewicz przejął piłkę na połowie rywala, zagrał do ustawionego na środku Rafała Kujawy, a napastnik Stomilu atakowany przez obrońców i bramkarza zdołał skierować piłkę z szesnastu metrów do bramki.

W dalszej części gra się wyrównała, a kiedy piłkarze Stomilu myślami byli już w szatni, tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy długie podanie otrzymał Jakub Smektała, znalazł się na sam na sam z Piotrem Skibą i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie było dużo walki, kilka sytuacji podbramkowych po obu stronach, jednak bramki już nie padły. Kolejny punkt dopisany do konta Stomilu, na pierwsze zwycięstwo na wiosnę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Następne spotkanie rozegrane zostanie na wyjeździe z Wisłą Płock.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:31:21

94' Koniec meczu.
92' Faulowany w środku Kujawa, była szansa na kontrę. 1
92' Piłka cały czas w okolicach pola karnego Stomilu, nie potrafimy oddalić gry.
91' Kolejny rzut rożny 796
91' Trzy minuty doliczone.
89' Rzut wolny dla Zawiszy z 30 metrów. Próba dośrodkowania, piłka ostatecznie w rękach Skiby. 796
84' Na spalonym Wełna. 1
83' Rzut wolny dla Stomilu z lewej strony boiska, z dalszej odległości 1
81' Rzut rożny dla gości 796
81' Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale piąstkuje bramkarz. 1
80' Żółtą kartką ukarany Wasił Panajotow za zagranie ręką na 20 metrze.
78' Żółtą kartką ukarany Janusz Bucholc 1
77' Boisko opuszcza Damian Michalik, w jego miejsce Karol Angielski 796
77' Rzut rożny 796
75' Nishi do Trzeciakiewicza w polu karnym, ten tylko strąca piłkę obok bramki. 1
74' Michał Trzeciakiewicz zakręcił w polu karny, próbował dograć wzdłuż bramki, z trudem łapie Węglarz. 1
73' Boisko opuszcza Gal Arel, w jego miejsce Wasił Panajotow 796
72' Dobrze zapowiadała się szybka akcja Nishiego, ale trochę niedokładności w ostatniej fazie i nic z tego.
70' Mocny strzał głową, broni Skiba! 796
69' Rzut rożny dla gości 796
66' Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce Tsubasa Nishi 1
65' Żółtą kartką ukarany Michał Trzeciakiewicz 1
65' Groźnie, ale wyłapuje Skiba. 796
64' Rzut rożny 796
63' Michał Trzeciakiewicz z dystansu, ale w środek bramki. 1
61' Żółtą kartką ukarany Piotr Klepczarek 1
58' Za krytykę sędziego żółtą kartką ukarany rezerwowy Tomasz Wełnicki, pomimo że nie pojawił się jeszcze na boisku. 796
54' Słabe dośrodkowanie, była szansa na kontrę. 796
53' Szybka akcja Zawiszy, wybijamy na rzut rożny. 796
51' Strzał z dystansu Głowackiego, ale ponad bramką. 1
50' Dobre dosrodkowanie, ale wybijamy. 1
50' Rzut rożny dla gości 796
46' Gramy! 1
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Wyrównanie, bramkę zdobył Jakub Smektała, który znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skibą. 796
45+1' Skiba łapie długie dośrodkowanie z rzutu wolnego. 796
45' Minutę potrwa jeszcze ta połowa.
43' Rzut rożny dla Stomilu 1
38' Kilka krótkich podań i płaski, niecelny strzał na bramkę Stomilu. 796
37' Żółtą kartką ukarany Micael Cabrita Silva 796
35' Głowacki uderza celnie, ale nie miał problemów z obroną Węglarz. 1
34' Lech zwolnił akcję i został sfaulowany, rzut wolny z okolic 30 metra. 1
31' Dłuższy okres spokojniejszej gry, dużo walki i akcji w środku pola.
28' Wybicie, klika przebić i piłka u Węglarza.
27' Rzut rożny dla Stomilu 1
21' Płaski strzał sprzed pola karnego, nie miał prawa zaskoczyć naszego bramkarza. 796
17' Groźna akcja gości, Silva minimalnie glową obok brami. 796
15' Rzut rożny dla gości 796
12' Ponownie Bucholc wybija, ale już nie za linię bramkową.
12' Wybija Bucholc, będzie powtorka. 796
11' Rzut rożny dla Zawiszy. 796
11' Rzut wolny dla Zawiszy z dalszej odległości. Łapie Skiba. 796
10' Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zablokowane strzały, niewiele zabrakło! 1
9' Rzut rożny dla Stomilu 1
7' GOOOOOOOOOOOOOL! Rafał Kujawa! Trzeciakiewicz przejął piłkę, podał do Kujawy, a ten atakowany zdołał strącić piłkę na 16 metrze obok interweniującego bramkarza. 1
6' Początek dla Zawiszy, cofnięty Stomil czeka na kontrę po przerwaniu ataku pozycyjnego gości.
5' Rykoszet po uderzeniu, ale piłka wysokim lobem zmierzała pod poprzeczkę. Czujnie Skiba 796
5' Szybka akcja gości, w ostatniej chwili wybija w polu karnym Klepczarek.
3' Strzał głową, ale na miejscu Skiba. 796
2' Rzut rożny dla gości. 796
Gramy! 796
Goście: 96. Damian Węglarz - 28. Sebastian Kamiński, 5. Toni Markić, 19. Blažo Igumanović, 5. Toni Markić- 25. Damian Michalik, 14. Kamil Drygas, 18. Gal Arel, 10. Micael Cabrita Silva, 7. Jakub Smektała - 20. Szymon Lewicki 796
Zaczynamy relację z meczu, Stomil rozpocznie w zestawieniu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 20. Piotr Klepczarek, 4. Jarosław Ratajczak, 27. Tomasz Wełna - 8. Piotr Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 12. Michał Trzeciakiewicz - 11. Karol Żwir, 88. Rafał Kujawa 1

W sobotę o godz. 18 piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają ligowe spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz. Wszyscy widzimy się na stadionie, pomóżmy naszym piłkarzom w zdobyciu trzech punktów.

- Rozmawiamy tylko o zwycięstwie! Musimy całym zespołem zagrać konsekwentnie w obronie. Z przodu będziemy musieli mieć sytuacje, ale ta gra w defensywie będzie kluczowa dla wyniku spotkania. Nie będziemy mogli odpuścić żadnej piłki, bo musimy konkretnie zapunktować - zapowiada przed meczem kapitan olsztyńskiego zespołu Janusz Bucholc.

W spotkaniu z powodu kontuzji nie zagrają Łukasz Suchocki oraz Paweł Głowacki. Ten drugi ma być gotowy na spotkanie z Wisłą Płock. Suchockiego najwcześniej zobaczymy na boisku w meczu z GKS-em Katowice.

Olsztyńscy zawodnicy muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż w ostatnim meczu z Chrobrym Głogów. Jeżeli nie nastąpi poprawa gry, to możemy spodziewać się powtórki wyniku z rundy jesiennej, kiedy olsztyński zespół przegrał 0:3.

Stomil bardzo liczy na wsparcie swoich fanów, do czego gorąco zachęcamy od początku tygodnia. Wiadomo, że spotkanie z Zawiszą nie ma już takiego smaczku kibicowskiego jak w poprzednich latach, ale sobotni wieczór warto spędzić przy Piłsudskiego 69A. Liczy się tylko zwycięstwo!