90' Koniec meczu
90' Trzy minuty na zmianę rezultatu
89' Z boiska schodzi Łukasik, wchodzi Rafał Remisz
88' Nerwowa końcówka, dużo fauli. Akcja przenosi się co chwilę od bramki do bramki
85' Czerwona kartka dla Pawła Baranowskiego

Mimo braku zwycięstwa kibice Stomilu Olsztyn podziękowali swoim piłkarzom za grę, fot. Emil Marecki

Olsztyn - stadion Stomilu, 1 września 2012 r., godz. 17:00

Stomil Olsztyn stracił dwa punkty na własnym stadionie

01.09.12 19:23   em   38

Prowadziliśmy z Bogdanką Łęczna do przerwy 2:1. W drugiej połowie zamiast dobić przeciwnika, to straciliśmy bramkę. Mogło być jeszcze gorzej, bo karnego nie wykorzystali goście. O tego karnego dużo pretensji na konferencji prasowej miał trener Zbigniew Kaczmarek, i trzeba przyznać, że słusznie.

Kibiców, którzy weszli na stadion w trakcie rozgrzewki olsztyńskich piłkarzy, zadziwił fakt braku na placu Łukasza Suchockiego. Piłkarz Stomilu Olsztyn podkręcił na środowym treningu nogę i będzie pauzował około dwóch tygodniu.

- Nie chcieliśmy o tym informować wcześniej. Wszystko po to, żeby goście mieli trudniej z dopasowaniem taktyki - mówił na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn. Olsztyński szkoleniowiec zdecydował się także postawić od pierwszych minut na Arkadiusza Kopruckiego, który powrócił do składu po kontuzji. Za Suchockiego wszedł Tomasz Strzelec, który zagrał jak się później okazało dobre zawody. Nie wystarczyło to jednak, żeby wygrać mecz.

Stomil Olsztyn rozpoczął mecz bardzo nerwowo i już po 10. minutach przegrywaliśmy 0:1. Bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry. Veljko Nikitović uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i pokonał Tomasza Ptaka. Po upływie około dziesięciu minut Stomil Olsztyn zaczął grać zdecydowanie lepiej. Zespół odważniej wchodził w pole karne i stwarzał zagrożenie pod bramką Sergiusza Prusaka. W 31 minucie do wyrównania doprowadził Michał Świderski. Z prawej strony zacentrował Tomasz Strzelec. Do główki wyskoczył Szymon Kaźmierowski, jego strzał sparował jeszcze bramkarz Bogdanki, ale wobec poprawki Świderskiego był już bezradny. Stomil poszedł w tym momencie za ciosem i zdobył kolejną bramkę. Przebojową akcją popisał się Mindaugas Kalonas. Litewski pomocnik minął bramkarza gości i podał do Tomasza Strzelca, który strzelił bramkę na 2:1. Taki Stomil Olsztyn chciałoby się oglądać zawsze!

Na pewno nie chcemy oglądać takiego Stomilu Olsztyn z drugiej połowy. Na pewno też kibice nie chcą oglądać takiego sędziowania jakie zapewnił w meczu Tomasz Radkiewicz z Łodzi. Z pełną świadomością piszemy, że rzutu karnego nie powinno być! Na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek mówił, że ten rzut karny to "prezent", za to, że sędzia w pierwszej połowie nie podyktował słusznej jedenastki dla Bogdanki. I ciężko nie przyznać trenerowi racji... Na nasze szczęście Tomáš Pešír trafił w słupek.

I tutaj można przytoczyć takie powiedzenie z podwórka, że każdy... trafia w słupek. Tylko, że ta głupota przeniosła się na grę naszego zespołu. Bo jak można inaczej to nazwać? Prowadzimy 2:1 i zamiast dobić podłamanego rywala, to my tracimy kolejną bramkę po stałym fragmencie. W 74. minucie nikt nie upilnował Sebastiana Szałachowskiego i ten uderzył silnie pod poprzeczkę. Do końca meczu już żadnej drużynie nie udało się strzelić bramki. Od 80. minuty Stomil Olsztyn grał w osłabieniu. Po obejrzeniu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Paweł Baranowski.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bogdanka Łęczna, Olsztyn, stadion Stomilu, I liga, Michał Świderski, Tomasz Strzelec, Zbigniew Kaczmarek

1. 03.09.12 15:24 malutka^^

poczytaj niżej to się dowiesz . ;]

2. 03.09.12 11:44 nychuu

Wie ktoś co z Suchym?!

3. 03.09.12 10:38 lukasszz

Grając u siebie powinno się napierać na rywala przez 90minut.Starać się trzymać piłkę jak najdalej od swojego pola karnego.Grając z 1 napastnikiem pomocnicy powinni bardziej angażować w tworzenie akcji.Brakuje wyjścia na pozycję,pokazania się koledze,gry na 1,2 kontakty.Moim zdaniem złe zmiany trenera.Decyzje sędziego absurdalne.Może warto zacząć dawać szansę Żwirowi,Łukasik miał pełno okazji patrząc przez pryzmat dłuższego okresu,strzelanie wychodzi mu jedynie w rezerwach.Ogólnie rzecz biorąc dałbym sobie spokój z tym zawodnikiem.

4. 03.09.12 09:14 Pawlik

strzelec - 3 wyjscia - 4 gole - 1 nie uznany, dlaczego nie daje mu szansy w kazdym meczu a wpuszcza Lukasika co sie tylko przewraca

5. 02.09.12 23:08 gru up on football

wszystko co napisal YasQ to prawda.podpisuje sie pod tym.i zostaja tylko modly i wiara w to ze nie spadna.

6. 02.09.12 22:57 Pawlik

Co do drugiej polowy meczu to postawa Lukasika jest zenujaca chlopak potrzebuje gry w rezerwach bo stoji i rekami macha zamiast walczyc o pilke i cofac sie po nia z druzyna.

7. 02.09.12 20:48 ergol

Pomysł z sektorem rodzinnym jest bardzo dobry , dzieciaki mieli frajdę być może pierwszy raz na meczu. Parę razy było słychać jak coś tam dopingowali piskliwym głosem. BOBAS FANS.

8. 02.09.12 18:47 Jacaron

ZNERX, otworzyli niedawno sektor rodzinny, tam wpadnij z synem, pomaluje sobie twarz na barwy klubowe, może coś wygra i będzie zadowolony. Pozdrawiamy z ŁBN

9. 02.09.12 18:44 mlodeJaroty

do znerx.Nie ma sie czego obawiac.Na Stomilu nie bylo zadnego incydentu od bardzo dawna,a jak chce pan isc z synkiem to dobrym rozwiazaniem jest pojscie na sektor rodzinny,ktory znajduje sie w miejscu sektora 1.

10. 02.09.12 17:59 YasQ

@Jungingen Osobiście nie sadze żeby jakikolwiek kibic Stomilu cieszył sie po porażkach. Oczywiście fajnie by było być jak jakąś Barcelona czy innym Realem wygrywać Ekstraklasę, walczyć w Lidze Mistrzów ale trzeba też spojrzeć na wszystko realistycznie. Jak przychodził Kaczmarek to nasz zespół właśnie spadał z II lig. Grając w delikatnie mówiąc, słabym stylu. Po zmianie trenera, zespół się odmienił. Zaczęliśmy grać fajna piłkę, i to już w pierwszym sezonie, w drugim wraz z piłkarzami udało się zrobić awans. Do tego jeszcze fajne przygody w Pucharze Polski. Kilku piłkarzy przez ten czas zaliczyło wyraźny progres. Teraz mamy I ligę. I już nie jest tak wesoło. Skok jakościowy u przeciwników jest widoczny. Suchy już nie nabiera po 20 razy na mecz tego samego obrońcy na ten sam zwód. Nasza gra wygląda gorzej, ale gra się tak jak przeciwnik pozwala. Nasi piłkarze nagle po awansie nie stali się Iniesta, Xavim czy C. Ronaldo. Każdy pkt. trzeba wydrzeć, piłkarsko z reguły jesteśmy słabsi. Niczego więcej nie można od piłkarzy oraz trenera wymagać jak danie z siebie 100%. Nie kupimy dobrych doświadczonych piłkarzy, bo najzwyczajniej w świecie nas na nich nie stać (jakie były problemy z wypożyczeniem Ptaka). Możemy co najwyżej tak jak Olimpia ściągnąć 20 przypadkowych ludzi z Kazachstanu albo innej Etiopii. Pograją za miskę ryżu, a po spadku się rozjadą. Do tego kilku piłkarzy pod 40-stke którzy w rubryce osiągnięcia wpisują – spadek z Ekstraklasy. Tylko jaki ma to cel ? Zadłużenie się ? Piłkarzy mamy jakich mamy i pewnie lepszych mieć nie będziemy bo nas nie stać. To samo z trenerem. Ja wole oglądać STOMIL w II lidze niż jakieś OKP w okręgówce. Relegowane za długi.

11. 02.09.12 17:37 znerx

Witam, Panowie mam pytanie, ostatni raz byłem na meczu Stomilu kiedy grali z legią. Chcę pokazać mojemu 7 letniemu mecz - mogę bez obaw wybrać się na mecz. Nic nie sugeruję bo to nie o to chodzi. Pytam, bo jak widać jesteście obecni na stadionie i wasz opinia będzie najprawdziwsza.

12. 02.09.12 17:22 skorupa

Jungungen dziwisz się za co po meczu dziękujemy piłkarzom? Właśnie za to zaangażowanie o którym sam wspominałeś.Wiadomo że czasem brakuje umiejętności,ale jeśli chłopaki zostawią serce na boisku to nie można mieć pretensji. Poza tym my po prostu kochamy STOMIL!!

13. 02.09.12 15:15 Jungingen

fanthomas trenerowi to ja dziękowałem w maju,po meczu ze Świtem za awans do 1 ligi.Od tamtej pory minęło już kilka miesięcy,jesteśmy po 5 kolejce 1 ligi,więc jest najwyższy czas na pierwsze rozliczenia.Jak Ciebie cieszy sam udział w rozgrywkach pierwszej ligi i powtarzanie w niej "sukcesów" Olimpii to Twoja sprawa,ale nie możesz tego samego wymagać od innych kibiców.Mnie to nie Cieszy i nie interesuje,jak mamy tak grać jak do tej pory to może w ogóle nie trzeba było awansować.Na szczęście jest jeszcze wiele kolejek do rozegrania i można wszystko odwrócić,ale nie można zakłamywać rzeczywistości i tak jak ty wmawiać,że wszystko jest w porządku.A prawda jest taka,że od uzyskania awansu,czyli od słynnego meczu ze Świtem,coś niedobrego stało się z tą drużyną i jeszcze w 2 lidze zupełnie przestała ona grać.

14. 02.09.12 12:41 obserwator1985

Karę finansową to powinien dostać Baranowski za to że w tak bezmyślny sposób i w tak ważnym momencie osłabił zespół. Co do rozkminek na temat napastników to powiem krótko...Karol Żwir!

15. 02.09.12 10:42 Piłsudski

Bez trzech,czterech wzmocnień w postaci DOŚWIADCZONYCH zawodników to się nie utrzymamy.Ja rozumiem że w klubie nie ma pieniędzy a za kopiejki nikt grać nie przyjdzie ale umówmy się większość zawodników nie nadaje się na pierwszą ligę.I jeszcze jedno za końcówkę poprzedniego sezonu klub powinien na miernoty nałożyć kary finansowe!

16. 02.09.12 08:36 greklim

nie wierzę w to co czytam w niektórych wpisach........ jakim zaangażowaniem chłopaki się wykazali???? chyba tylko przez 20 minut I połowy gdzie pokazali że są w stanie powalczyć w tej lidze z każdym. niestety w chodzonego bez ambicji i walki o każdą piłkę to możemy pograc II lidze za rok......... i jak się kopacze do roboty nie wezmą to pewnie tak będzie. co do Łukasika brak słów i nie wiem jakaś opinia odda to co jaki piach ten koleś gra (przykład przeciwnikowi w przyjęciu odskakuje piłka na 3 metry a on nadal stoi przy swoim i nie pomaga w odzyskaniu piłki.....masakra. ale czemu tu się dziwić jak ogólnie większość druzyny przez większość meczu bez walki i zaangażowania. smutne ale niestety prawdziwe. mam nadzieję że wygramy to co mamy wygrać i może się uda utrzymać pożyjemy zobaczymy pozdrawiam i dozobaczenia na kolejnych meczach

17. 02.09.12 02:54 fanthomas

Jungingen gdyby nie trener to bys dalej ogladal mecze z PUSZCZA. wiec jak masz czelnosc cos na temat trenera pisac to mu lepiej podziekuj!.co do lukasika nie jestem jego fanem ale przy obecnym ustawieniu (451) to bez oceniania jego setki w krakowie to chlopak zapierdala!najlepszy meczyk jego to wlasnie z bogdanka (puchar) przy obecnym ustawieniu to napastnik jest odpowiedzialny jest za przetrzymanie odegranie i wystawienie sie!przewracal sie?a Ty bys dal rade zastawic przepchnac zawodnika od siebie o ponad glowe wyzszego?bo wszystkie pilki jakie byly na niego grane to wlasnie na obronce nr5 !wiec lepiej podziekujcie za to co macie niz dobijacie.

18. 01.09.12 23:03 AVE STOMIL

jak zwykle krytyka i pretensje do wszystkich.. ważne,że chłopaki się starają wiadomo czasami brakuje sił albo umiejętności, żeby w końcówce przy dobrym wyniku przytrzymać piłkę, ale trudno trzeba walczyć. Brawo za walkę. AVE STOMIL

19. 01.09.12 22:39 spalto

Panowie , biegac , grac i sie starac , a jak nie to .. :)

20. 01.09.12 22:31 Kot

Akurat miałem przeczucie, że ten drewniak z Bogdanki karnego nie strzeli, skoro podbiegał do piłki, mając gacie pełne kupy. Myślałem tylko, że Ptak to obroni. Po drugie to mam pytanie do Łukasika, czy nadal zamierza grać wyżej niż w I lidze, jak mówił w wywiadzie. Ogólnie to jestem rozczarowany, bo sił starcza na 50-60 minut, reszta to jest tylko wybijanie. Mecz trwa półtorej godziny, a druga połowa to zwykle jest dno. Bogdanka mogła wygrać, na szczęście też ma patałachów w składzie. Pora otworzyć oczy, bo niektórzy na boisko to mogliby wejść co najwyżej żeby trawę skosić! Bogdanka grała wszystko z klepki i do przodu, co prawda Barceloną nie jest i kopała raz lepiej, trzy razy gorzej, ale sytuacji miała bardzo dużo. My gramy od linii do linii, tylko szkoda że od bocznej do bocznej. Nie chcę siać defetyzmu, ale módlta się kto wierzy o 14. miejsce na koniec sezonu, bo je zapewni nam chyba tylko pan buk albo zielony stolik. Na razie z patałachami typu Dolkan, Bogdanka i ŁKS zdobyliśmy wszystkie cztery punkty. Mam nadzieję, że po tych kilku kolejkach zauważono, że pewnych panów piłkarzy nie należy wpuszczać na boisko, bo wyrządza się im krzywdę poprzez zderzenie własnego ego z realnymi umiejętnościami. Niech będą przekonani o swej wielkości, siedząc na ławce. Z pożytkiem dla zespołu.

21. 01.09.12 22:12 Emilozo

Masz racje, że źle sformułowałem zdanie, ale TRZEBA podkreślić, że wyleciał z boiska za dwie żółte, a nie za bezpośrednią czerwoną. Wiadomo dlaczego :)

22. 01.09.12 22:06 Joe Black

hehehheeh dobre dwie żółte kartki zobaczył Baranowski bez sensu, nie lepiej napisać, że za czerwoną zszedł z boiska???

23. 01.09.12 21:42 Jungingen

Najwyższy czas przestać klepać się po tyłkach i wmawiać wszystkim,że drużna gra dobrze i ,że tylko brakuje szczęścia,a wyniki w końcu same przyjdą.Bo to są brednie.Czas na reprymendę dla trenera i zawodników za ich kiepską postawę na boisku,za brak koncentracji w decydujących momentach itd.Nie wiem za co duża część kibiców nadal piłkarzom po każdym meczu dziękuję,bo poza zaangażowaniem nic ta drużyna w tej lidze jak na razie nie pokazuje.Drużyna ogólnie gra słabo i widać gołym okiem,że bez poważnych wzmocnień za słabi jesteśmy na pierwszą ligę,prawie w każdym meczu z nami,drużyny przeciwne przez większość czasu mają zdecydowaną przewagę.Samo zaangażowanie to za mało,poza tym piłkarzom się za grę płaci,więc łaski nie robią.Żądajmy od nich wyników.Czy wygranie jednego meczu na własnym boisku,rzeczywiście przerasta ich możliwości ?

24. 01.09.12 20:31 A.

Rzekomo kontuzja na treningu. Skręcenie kostki.

25. 01.09.12 20:30 Pablo7

A co się stało z Suchym??Czemu nie grał?Brakowało go!

26. 01.09.12 20:28 Pablo7

Może z ostatnią Polonią Bytom???

27. 01.09.12 20:05 Jungingen

Jak nie wygrywa się u siebie z Bogdanką,to gdzie i z kim można wygrać ?

28. 01.09.12 19:59 Emilozo

Wiemy, żeby się przydała ;) Wiemy to od dawna ;) Tylko szkoda, że nikt nie chce tego robić. Już kiedyś o tym pisałem, ale niektórym trzeba wałkować o tym co mecz. Ja mam zresztą teraz czas, więc napiszę :) Stomil.olsztyn.pl to nie jest biznesowa inicjatywa Emila i kolegów. Jedni na stadionie prowadzą doping, jedni organizują wyjazdy, jedni są odpowiedzialni za rozwieszanie flag czy robienie oprawy, a my jesteśmy odpowiedzialny za prowadzenie tej witryny. Każdy do nas może dołączyć i pomóc w prowadzeniu strony. Nikt z nas nie ma możliwości robienia live z meczów na stadionie. Z różnych względów. Ktoś kiedyś napisał, że wystarczy laptop i net bez przewodowy, ale jakoś nikt się nie zgłosił do pomocy. Ostatnio nawet jedna osoba na fejsie zadeklarowała pomoc w tworzeniu nowego cyklu artykułów na stronie. I co? Zabrakło czasu ;) Ja też bym mógł tylko klepać posty z zagranicy i mieć wymagania...

29. 01.09.12 19:57 SNICKERS

Co wy za bzdury wypisujecie ? Na mecz paszoł a nie pretensje. Jak nie możecie ( robota, rodzina itp. itd. ) to macie też inne stronki z relacjami. Tutaj jest mini przedstawienie tego co się dzieje na boisku. Z Zawiszą będziemy w Orange TV to sobie założycie kapcie kupicie tą Warke cytrynową i impreza do rana .. matko boska ..

30. 01.09.12 19:57 F.R.T.

MASAKRA... wyniki=frekwencja=bilety=kasa klubowa...

34. 01.09.12 19:41 Emilozo

Adam28 - przecież nie ma jeszcze relacji, to skąd wiesz, że będzie to porażka? ;)

35. 01.09.12 19:39 Adam28