Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Pelikan Łowicz

18 września 2011 r.
godz. 15:00

Stomil Olsztyn 3:1 Pelikan Łowicz
1:0
12' Michał Świderski
53' Paweł Baranowski
69' Paweł Baranowski
Bramki Michał Gamla 89'
kartki Damian Kosiorek ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki (78, 13. Radosław Stefanowicz), 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 14. Piotr Łysiak (76, 8. Igor Biedrzycki), 20. Michał Świderski (81, 3. Rafał Remisz) - 6. Krzysztof Filipek (74, 17. Kamil Bartosiewicz).
Pelikan Łowicz: 13. Michał Pytkowski - 20. Radosław Domińczak, 21. Łukasz Gołka, 10. Sebastian Przybyszewski, 15. Robert Łakomy - 14. Damian Kosiorek (83, 11. Adam Pochwała), 18. Michał Łochowski, 4. Przemysław Grajek (63, 16. Michał Gamla), 17. Michał Adamczyk (46, 6. Mariusz Solecki) - 19. Konrad Kowalczyk, 9. Olaf Okoński (70, 8. Patryk Pomianowski).
Szczegóły sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

Stomil Olsztyn wygrał w meczu 10. kolejki drugiej ligi z Pelikanem Łowicz 3:1 (1:0) i umocnił się na pozycji wicelidera tabeli. Bramki dla "biało-niebieskich" w  spotkaniu zdobyli Michał Świderski oraz Paweł Baranowski (dwie). Honorowe trafienie dla gości zaliczył pięknym strzałem w samo okienko bramki Michał Gamla.

- Cieszy nas zwycięstwo w tym meczu, cieszę się ze zdobycia dwóch bramek - mówił po meczu Paweł Baranowski. Obrońca Stomilu Olsztyn dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dwa razy (w 53. oraz 69. minucie meczu) "Baranek" najwyżej wyskakiwał w polu karnym i głową pokonywał bramkarza Pelikana Łowicz. Asystował mu idealnymi wrzutkami z rzutu wolnego Łukasz Suchocki.

Prawy pomocnik Stomilu Olsztyn zaliczył także asystę przy pierwszej bramce na 1:0. Na prowadzenie zespół wyprowadził młodzieżowiec Michał Świderski. Jak? Oczywiście głową. W niedzielę na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69A "biało-niebiescy" strzelali bramki tylko z "bańki". Honorowe trafienie dla gości zaliczył pięknym strzałem w samo okienko bramki Michał Gamla.

- Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w tym meczu. Tym bardziej, że dokonaliśmy to w bardzo dobrym stylu. Moim pilkarze imponowali skutecznością, wypełniali wszystkie założenia taktycznie i fizycznie wytrzymali kolejny mecz. Dla nas był to przecież trzeci mecz w ciągu tygodnia - powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Mini-relacja live:

90+4' - Koniec meczu. Zasłużone zwycięstwo Stomilu!

89' - GOOOL! Michał Gamla strzela piękną bramkę dla Pelikana. Piłka poleciała w samo okienko bramki strzeżonej przez Piotra Skibę. Nasz golkiper nie miał żadnych szans.

83' - Adam Pochwała (Pelikan) zmienił Kosiorka.

83' - Żółta kartka dla Damiana Kosiorka.

81' - Rafał Remisz zmienił Michała Świderskiego.

78' - Radosław Stefanowicz zmienił Łukasza Suchockiego.

76' - Igor Biedrzycki zmienił na boisku Łysiaka.

74' - Pierwsza zmiana w Stomilu: Kamil Bartosiewicz zmienił Filipka.

70' - Zmiana w Pelikanie: Patryk Pomianowski zmienił Okońskiego.

69' - GOOOL! 3:0! Baranowski z główki po wrzutce z wolnego Łukasza Suchockiego.

63' - Druga zmiana w Pelikanie: Grajek zszedł, wszedł Michał Gamla.

53' - GOOOL! Paweł Baranowski strzela z główki po idealnym dośrodkowaniu Łukasza Suchockiego z rzutu wolnego.

46' - Początek drugiej połowy. Zmiana w Pelikanie: Za Adamczyka wszedł Mariusz Solecki.

45+1' - Koniec pierwszej połowy.

12' - GOOOL! Michał Świderski strzela głową z podania Łukasza Suchockiego. Stomil prowadzi 1:0.

1' - Początek meczu.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki (78, 13. Radosław Stefanowicz), 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 14. Piotr Łysiak (76, 8. Igor Biedrzycki), 20. Michał Świderski (81, 3. Rafał Remisz) - 6. Krzysztof Filipek (74, 17. Kamil Bartosiewicz).

Pelikan Łowicz: 13. Michał Pytkowski - 20. Radosław Domińczak, 21. Łukasz Gołka, 10. Sebastian Przybyszewski, 15. Robert Łakomy - 14. Damian Kosiorek (83, 11. Adam Pochwała), 18. Michał Łochowski, 4. Przemysław Grajek (63, 16. Michał Gamla), 17. Michał Adamczyk (46, 6. Mariusz Solecki) - 19. Konrad Kowalczyk, 9. Olaf Okoński (70, 8. Patryk Pomianowski).

Piłkarze Stomilu Olsztyn są niepokonaną ekipą na własnym stadionie od 26 maja 2010 r. To bardzo długą serię piłkarze chcą przedłużyć w najbliższą niedzielę. Do Olsztyna przyjeżdża Pelikan Łowicz. Początek meczu o godz. 15:00.

Humory w olsztyńskiej ekipie po ostatnim wygranym meczu dopisują. I nie ma co się dziwić. Drużyna, na którą przed sezonem mało osób stawiało, że będzie grała w czubie tabeli znajduje się obecnie na drugim miejscu drugiej ligi. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zamienili się miejscami z Jeziorakiem Iława po ostatniej środzie, gdzie Stomil wygrał 2:1 z Puszczą Niepołomice.

W tym spotkaniu na pewno nie zagra Dominik Kun, który musi przez miesiąc pauzować z powodu stanu zapalnego w kolanie. Piłkarza o statusie młodzieżowca godnie w pierwszym składzie zastępuje Piotr Łysiak. W pierwszej jedenastce na pewno także nie zobaczymy Pawła Łukasika, który powrócił już do treningów po kontuzji, ale nie jest jeszcze wstanie zagrać na maska w II lidze. Daniel Michałowski, trenuje od zeszłego poniedziałku, ale dopiero w następnym tygodniu będzie mógł zagrać w rezerwach.