Relacja z meczu Stomil Olsztyn - ROW 1964 Rybnik

3 sierpnia 2013 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:1 ROW 1964 Rybnik
1:1
40' Paweł Łukasik Bramki Idrissa Cissé 22'
Łukasz Jegliński kartki Mariusz Muszalik
Szymon Jary
Idrissa Cissé
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 13. Dominik Kun, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech (67, 10. Daniel Michałowski), 9. Tomasz Bzdęga (64, 8. Bartosz Papka) - 77. Paweł Łukasik (77, 87. Szymon Kaźmierowski).
ROW 1964 Rybnik: 1. Marcin Skrzeszewski - 7. Marek Krotofil (81, 18. Roland Buchała), 3. Marcin Grolik, 15. Szymon Jary, 4. Daniel Kutarba - 10. Rafał Kurzawa, 9. Mariusz Muszalik, 20. Kamil Kostecki (30, 2. Paweł Staniczek), 11. Daniel Feruga (71, 5. Mateusz Słodowy), 8. Jarosław Wieczorek - 14. Idrissa Cissé.
Szczegóły sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 1000.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:46:10

96' Koniec meczu. Podział punktów w Olsztynie.
94' Wolne tempo rozgrywania akcji przez Stomil, jakby czekali już na końcowy gwizdek.
93' Groźnie row, wybijamy na aut.
93' Stomil zacznie w okolicach pola karnego z autu. Tymczasem trener gości nie chce opuścić stadionu.
91' Trener ROW, Ryszard Wieczorek odesłany na trybuny. A mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
90' Cisse sam na sam z Piotrem Skibą, przewrócił się przed olsztyńskim bramkarzem. Sztab gości protestuje, sędzia ze spokojem puszcza grę.
89' Przed polem karnym przedzierał się Szymon Kaźmierowski. Nie zdołał oddać strzału.
87' Ech, Bartosz Papka wyprzedził obrońców i próbował przelobować bramkarza gości, piłka jednak metr nad bramką i jęk zawodu z trybun...
86' Krótka przerwa na uzupełnienie płynów. Będą efekty?
80' Roland Buchała zmienia Marka Krotofila, który nie śpieszy się z zejściem z boiska.
77' Seria trzech rzutów rożnych dla Stomilu, bez większego zagrożenia.
77' Paweł Łukasik żegnany oklaskami, Szymon Kaźmierowski na boisku.
76' Rzut wolny z prawej strony sprzed pola karnego, fatalnie wykonany przez Łukasika. Akcja zakończona rzutem rożnym.
75' Dośrodkowanie Kuna, do piłki doskoczył Bartosz Papka, jednak nie zdołał oddać celnego strzału.
74' Siadło nieco tempo spotkania. Dużo walki w środku pola.
72' Żółta kartka dla Idrissy Cissy.
70' Mateusz Słodowy za Daniela Feruga
69' Okres mniej ciekawej gry, może przerwa na uzupełnienie płynów podziała pobudzająco...
68' Zółta kartka dla Szymona Jarego
67' Druga zmiana w Stomilu, Daniel Michałowski za Grzegorza Lecha.
64' Tomasz Bzdęga opuszcza boisko. W jego miejsce Bartosz Papka.
62' Kilka minut optycznej przewagi gości, na szczęście nie mogą oddać groźnego strzału.
58' Zółta kartka za brzydki faul dla Mariusza Muszalika
55' To musiał być gol! Prawą stroną przedzierał się Dominik Kun, który idealnie wyłożył piłkę Pawłowi Łukasikowi. Ten nie zdołał jednak skierować jej do bramki.
54' Groźne dośrodkowanie Rybnika, obrońcy Stomilu na rzut rożny. Ten wykonany beznadziejnie.
52' Ponownie Bzdęga z podobnej pozycji, tym razem jednak podanie zdecydowanie niecelne. Wynik spotkania wciąż otwarty, obie drużyny nie rezygnują ze zwycięstwa.
51' Tomasz Bzdęga podawał z lewej strony pola karnego, niewiele zabrakło by któryś z piłkarzy Stomilu skierował piłkę do bramki gości.
46' Rozpoczynamy drugą połowę, bez zmian w obu zespołach.
46' Kończymy pierwszą połowę. Po jednej bramce z każdej strony.
45' Nieprzyjemny strzał gości tuż przy dolnej części prawego słupka, nie dał się zaskoczyć bramkarz Stomilu.
44' Ukarany żółtą kartką Łukasz Jegliński
43' Ciągle uważać trzeba na ataki gości, którzy nie rezygnują z ataków. Po zamieszaniu pod polem karnym piłkę wybijać będzie Piotr Skiba.
40' Piękna akcja Pawła Łukasika z prawej strony. Oszukał obrońcę i precyzyjnym, mocnym strzałem pokonuje bezradnego Marcina Skrzeszewskiego.
40' Goooooool. Paweł Łukasik!
38' Dośrodkowanie Stomilu z rzutu wolnego, najwyżej skoczył Grzegorz Lech, jednak uderzenie głową niecelne.
33' Znowu gorąco pod bramką Stomilu, Piotr Skiba broni groźne uderzenie Daniela Ferugi.
31' Kolejny rzut rożny Stomilu, niska piłka i zero zagrożenia.
29' Wymuszona zmiana w drużynie z Rybnika, z powodu kontuzji boisko opuści Kamil Kostecki. W jego miejsce na boisku pojawi się Paweł Staniczek.
26' Rzut rożny dla Stomilu, przewrotką próbował Łukasz Jegliński. Na próbie się skończyło.
22' Gol dla gości. Strata piłki przed własnym polem karnym, Idrissa Cisse wychodzi na sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem strzela pierwszą bramkę w meczu.
21' Odważniej ROW, rzut rożny dla gości. Wybijają obrońcy.
18' Szybka akcja gości zakończona niedokładnym podaniem. Od bramki zacznie Piotr Skiba.
17' Z łuku słychać głośny doping ze średnio licznego dziś młyna.
13' Stomil próbuje ataku pozycyjnego, jednak akcje kończą się przed polem karnym gości. Dużo walki w środku pola.
7' Paweł Łukasik z lewej strony pola karnego do środka do Lecha, ten nie opanował jednak piłki. Odważnie Stomil od początku spotkania.
5' Seria dośrodkowań Stomilu, bez większego zagrożenia.
3' Paweł Łukasik prosto w mur obrońców...
2' Przed polem karnym przedzierał się Dominik Kun, faulowany na 18m. Mamy rzut wolny
1' Gramy!
Mocny strzał Rafała Kurzawy, jednak na szczęście daleko obok bramki.
Piłkarze na murawie w koszulkach z napisem "Leszczu czekamy na ciebie".
Piłkarze wchodzą na murawę, po raz pierwszy w tym sezonie w Olsztynie. Stomil w nowych, tradycyjnych biało-niebieskich strojach, ROW na zielono-czarno.
Znamy już skład Stomilu: 82. Piotr Skiba, 18. Janusz Bucholc, 35. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel, 4. Dawid Kucharski, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 13. Dominik Kun, 55. Grzegorz Lech, 9. Tomasz Bzdęga, 77. Paweł Łukasik
Witamy ze stadionu Stomilu. W Olsztynie piękna, słoneczna pogoda. Do pełni szczęścia potrzebujemy dzisiaj tylko zwycięstwa.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn pierwszy raz zagrają na własnym stadionie. Do stolicy regionu przyjeżdża beniaminek I ligi - Energetyk ROW Rybnik.

Piłkarze z Rybnika zajęli pierwsze miejsce w II lidze (grupa zachodnia). Podopieczni Ryszarda Wieczorka nie będą w sobotę ekipą do bicia. Pokazał już to pierwszy mecz nowego sezonu. Klub Sportowy Rybnickiego Okręgu Węglowego (ROW) zremisował 2:2 w Niecieczy.

Mariusz Muszalik z Rybnika zapowiada dla "Sportowych Faktów", że jego zespół do Olsztyna nie przyjeżdza się bronić. - Bardzo chcemy wygrywać mecze w lidze, ale piłka to piłka, Stomil też będzie chciał wygrać. Jedziemy tam (do Olsztyna - red.), by wygrać, a mądrzejsi będziemy po meczu - mówi Mariusz Muszalik, zawodnik z Rybnika.

Kibice w Olsztynie są świadomi ciężkiego spotkania. Podobnie myslą w szatni olsztyńskiego zespołu. Co byśmy nie napisali to i tak samoczynnie będziemy wywierać presję na naszych zawodnikach. Olsztyńską publiczność zadowoli skromna wygrana, chociażby 1:0. Na grę z tyłu możemy liczyć, bo defensywa Stomilu w meczu z Arką Gdynia dobrze się spisywała. Gorzej było z akcjami ofensywnymi. Może tym razem będzie lepiej. Trzymamy za to kciuki!

Początek meczu na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69A o godzinie 17:00.