Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz

8 sierpnia 2015 r.
godz. 19:45

Stomil Olsztyn 2:2 Sandecja Nowy Sącz
1:0
32' (s) Arkadiusz Aleksander
83' Michał Trzeciakiewicz
Bartłomiej Dudzic ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 6. Jarosław Ratajczak - 5. Grzegorz Lech (84, 27. Tomasz Wełna), 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 10. Irakli Meschia (90, 99. Piotr Karłowicz), 11. Karol Żwir (64, 12. Michał Trzeciakiewicz) - 88. Rafał Kujawa.
Sandecja Nowy Sącz: 12. Łukasz Radliński - 22. Mateusz Bartków (67, 20. Adrian Danek), 5. Dawid Szufryn, 4. Przemysław Szarek, 24. Kamil Słaby (68, 21. Bartosz Sobotka) - 37. Bartłomiej Dudzic, 7. Grzegorz Baran, 11. Matej Náther, 33. Bartłomiej Kasprzak (61, 23. Ołeksandr Tarasenko), 8. Maciej Małkowski - 9. Arkadiusz Aleksander.
Szczegóły sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
widzów: 2259.

W drugiej kolejce piłkarskiej Pierwszej Ligi Stomil zremisował z Sandecją Nowy Sącz pomimo, że w 83. minucie meczu prowadził już 2:0.

Mecz rozegrany został w upalny wieczór, a pogoda nie sprzyjała szybkim atakom. Dużo było walki, dużo gry w środku pola, mało było jednak sytuacji podbramkowych. Stomil na prowadzenie wyszedł po samobójczym strzale Arkadiusza Aleksandra, który pokonał własnego bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Irakliego Meschię.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie, Stomil kontrolował przebieg spotkania i rozbijał ataki gości już przed swoim polem karnym. W końcówce, kiedy wydawało się, że postawił "kropkę nad i" golem Michała Trzeciakiewicza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, szybko kontaktową bramką odpowiedzieli goście. Piotr Skiba został zaskoczony strzałem z dystansu Oleksandra Tarasenki i zrobiła się nerwowa końcówka. W doliczonym czasie gry Sandecja dołożyła drugie trafienie po strzale Arkadiusza Aleksandra i zamiast kompletu punktów, Stomil musiał zadowolić się zaledwie jednym.

- Wyciągnęliśmy wnioski z pucharowego meczu z Sandecją, bo zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Pierwsza połowa była bardzo dobrze, kontrolowaliśmy sytuacje na boisku, zabrakło klarownych sytuacji. Można było być zadowolonym. Na pewno nie wyciągnęliśmy wniosków z meczu ligowego z Ostródy, bo wiedzieliśmy, że Sandecja zawsze gra do końca. Żeby dowieźć zwycięśtwo do końca zabrakło nam atutów w postaci jakościowych zmian. Graliśmy w tym meczu praktycznie bez skrzydeł. Niepodłamujemy się, przed nami dwa bardzo ważne spotkania - mówił po meczu na konferencji prasowe trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 11:10:03

95' Żółtą kartką ukarany Karłowicz, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.
91' No i remis... Arkadiusz Aleksander pokonuje Skibę.
90' Cztery minuty do końca spotkania.
88' Otworzyło się trochę to spotkanie, piłka raz pod jedną, raz pod drugą bramką...
85' Oj, goście strzelają kontaktową bramkę. Piotr Skiba zaskoczony po dalekim strzale Tarasenki.
84' Boisko opuszcza Lech, w jego miejsce Tomasz Wełna.
83' Goooool! Trzeciakiewicz!
83' Rzut rożny dla Stomilu.
82' uaktywnili się w ataku goście, kolejny strzał na bramkę Skiby, niecelny.
81' Przejęcie przed polem karnym, Lech do Kujawy na prawo, ten do Lecha na środek pola karnego i... nie udało się uderzyć.
79' Znowu groźnie pod bramką Skiby, p[o dośrodkowaniu piłka trafia przed pole karne, dopada do niej zawodnik Sandecji i uderza ponad bramką.
76' Groźnie pod olsztyńską bramką, Skiba odbija strzał z... dwóch metrów. Jak się okazuje był w tej sytuacji faulowany, żółtą kartką ukarany został Dudzic.
74' Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Trzeciakiewicz strzela głową ponad bramką.
74' Faulowany Lech, żółta kartka dla Sobotki.
72' Rzut rożny dla Stomilu. Meschia w pole karne, Kujawa składał się do przewrotki, ale dośrodkowanie nieco za mocne.
69' Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.
68' Boisko opuszcza Słaby, w jego miejsce Bartosz Sobotka.
68' Podwójna zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Barków, w jego miejsce Adrian Danek.
68' Lech próbował strzału sprzed pola karnego, strzał niezbyt mocny,a le sprawił małe problemy Radlińskiemu.
67' Tymczasem rzut z autu na wysokości pola karnego, wrzutka w pole karne. Na posterunku Skiba.
66' Głośny doping na stojąco z wszystkich otwartych trybun.
66' Groźna centra w pole karne gości, piłka mija wszystkich w polu karnym.
64' Boisko opuszcza Karol Żwir, w jego miejsce Michał Trzeciakiewicz
62' Boisko opuszcza Bartłomiej Kasprzak, w jego miejsce Oleksandr Tarasenko.
60' Próba strzału Sandecji, Skiba nie musiał, ale efektownie zainterweniował.
60' Lech na środek do Meschii, ten oddał strzał obok słupka.
58' Bucholc płasko do Kujawy, ten blokowany przez obrońcę, nie zdołał oddać strzału.
57' Była szansa na szybką kontrę 3 na 3, zatrzymana jednak na niedokładnym zagraniu Lecha.
50' ...Głowacki jednak za nisko, wybijają obrońcy.
50' Rzut wolny dla Stomilu, będzie dośrodkowanie z dalekiej odległości.
46' Wracamy do gry. Rozpoczynają goście.
45+3' Koniec pierwszej połowy po wybiciu obrońców...
45+2' Rzut wolny dla gości z ok 35 metrów...
45+1' Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka u Skiby.
45+1' Dwie minuty potrwa pierwsza połowa.
45' Ręką zagrywa Czarnecki, zatrzymana w ten sposób akcja ofensywna Stomilu.
43' Arkadiusz Aleksander w polu karnym miał przed sobą tylko Skibę. Nasz bramkarz wybija mocny strzał na rzut rożny.
41' Rzut rożny dla gości.
40' Irakli tym razem z drugiej strony dośrodkowuje, strzał głową i... krzyk radości kibiców przedwczesny. Tylko boczna siatka.
39' Żółtą kartką ukarany Kamil Słaby
38' Były wątpliwości komu zaliczyć trafienie, bo piłkę w polu karnym miał dotknąć jeden z obrońców. Oficjalnie bramka przypisana Meschii.
35' Irakli Meschia dośrodkował w kierunku bramki, skozłowana piłka wpadła obok słupka bramki Sandecji!
33' GOOOOOOOOOOOOOL!
33' Rzut wolny dla Stomilu z 35 metrów. Irakli Meschia...
32' Żółtą kartką ukarany Dawid Szufryn
32' Długi rajd Dudzica środkiem boiska, dotarł przed pole karne. Naciskany jednak wybija za końcową linię boiska.
30' Groźne dośrodkowanie. Bartków uderza z głowy ponad bramką Skiby.
29' Rzut wolny z lewej strony pola karnego Stomilu, będzie dwuosobowy mur Meschii i Lecha.
26' Rzut rożny dla Sandecji.
25' ...wybija Bucholc.
25' Rzut wolny dla Sandecji z prawej strony pola karnego Stomilu.
23' Przerwa, butelki i piłkarze w jednym miejscu przy bocznej linii boiska.
22' Krótkie rozegranie, i piłka zostaje na aucie w okolicach narożnika.
21' Bucholc wywalczył rzut rożny...
19' Dobre dośrodkowanie Meschii, wybijają jednak obrońcy.
18' Faulowany Meschia, będzie rzut wolny z ok 30 metrów od bramki.
17' Remisz walczył w środku pola z trzema zawodnikami gospodarzy, sędzia uznał że zbyt intensywnie. Żółta kartka.
14' Lech w środek pola karnego, Radliński jednak ubiegł Kujawę.
12' Ratajczak w stylu Suchockiego uwalnia się po lewej stronie i wrzuca w pole karne, nikt jednak nie zamykał akcji z drugiej strony.
11' Strata Kujawy przed polem karnym gości, ratuje się faulem w środku pola.
9' Piłka w rękach Skiby, faul w środku pola zatrzymuje akcję Stomilu.
8' Dobra piłka, wybija Bucholc, będzie kolejny rzut rożny.
8' Rzut rożny dla Sandecji.
7' Szymonowicz przejął piłkę przed polem karnym Sandecji, nie udało mu się jednak dograć do żadnego z kolegów.
6' Wolno rozgrywana piłka między obrońcami, próbujemy wciągnąć gości bliżej swojej bramki...
5' Nisko wrzucona piłka, w kontrakcji Stomil.
4' Nabity Czarnecki, rzut rożny dla gości.
4' Rzut wolny z okolic środkowej linii, wrzutka w pole karne Stomilu, na miejscu jednak obrońcy.
3' Piłka poza końcową linią, bramkarz gości nie kwapi się do wybicia piłki.
1' Stomil na biało-niebiesko, Sandecja na niebiesko-czarno. Rozpoczęcie gospodarzy, tradycyjnie zakończone oddaniem piłki przeciwnikowi.
Gramy! Tylko zwycięstwo!
Piłkarze wchodzą na boisko, a z krytej poleciało kilka serpentyn.
Pierwsze żarówki włączone, a piłkarze w tunelu zbierają się do wyjścia.
80% typerów na stomil.olsztyn.pl stawia na zwycięstwo Stomilu. My w sumie tez.
Przy wejściu na stadion kibice otrzymują program meczowy przygotowany przez klub.
Trwa rozgrzewka obu drużyn, powoli zapełniają się trybuny. Dzisiaj oficjalna premiera jupiterów. Nieoficjalna odbyła się pod koniec lipca w Pucharze Polski w meczu z... Sandecją.
Sandecja: 12. Łukasz Radliński - 22. Mateusz Bartków, 4. Przemysław Szarek, 5. Dawid Szufryn, 24. Kamil Słaby - 7. Grzegorz Baran, 11. Matej Náther, 23. Bartłomiej Kasprzak, 88. Maciej Małkowski, 37. Bartłomiej Dudzic - 9. Arkadiusz Aleksander
Na murawę niesie się dym z trzech stanowisk grillowych. Dzisiaj nowość - stoisko hamburgerowe jednej z olsztyńskich firm.
Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 6. Jarosław Ratajczak - 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech, 10. Irakli Meschia, 11. Karol Żwir, 16. Dawid Szymonowicz - 88. Rafał Kujawa
W upalny wieczór witamy na stadionie Stomilu. 33 stopnie, ale o tej porze murawa już w cieniu.

W sobotę o godz. 19:45 rozpocznie się pierwsze historyczne ligowe spotkanie Stomilu Olsztyn przy sztucznym oświetleniu. Zagramy z Sandecją Nowy Sącz, która dwa tygodnie temu przegrała w Olsztynie 0:2.

Każdy z piłkarzy, z którymi rozmawialiśmy mówi, że nie ma co łączyć tych dwóch spotkań. Pucharowe spotkanie to już historia i teraz będzie zdecydowanie trudniej o zwycięstwo. Dwa tygodnie temu po bramkach Łukasza Suchockiego oraz Rafała Kujawy Stomil wyeliminował Sandecję Nowy Sącz z Pucharu Polski.

Teraz nasi piłkarze będą chcieli ponownie pokazać, że są mocniejsi od zespołu z Nowego Sącza. Może być jednak ciężko ponieważ w meczu mogą nie zagrać Janusz Bucholc oraz Łukasz Suchocki. To dzięki składnej akcji tej dwójki udało się nam wywieźć tydzień temu z Bełchatowa zwycięstwo. Piłkarze nie uczestniczyli w środowym treningu z powodu drobnych urazów.

Właśnie w środę nasi piłkarze odbyli trening przy sztucznym oświetleniu. Zawodnicy mogli zapoznać się z warunkami jakie będą panować w sobotę wieczorem. Dwa tygodnie temu olsztyński zespół pokazał, że przy jupiterach można pokazać ciekawy futbol i na to ponownie liczą olsztyńscy kibice.

Przed meczem na wszystkich kibiców czeka niespodzianka od klubu. Dział marketingu przygotował darmowe programy meczowe. Na okładce premierowego numeru znalazł się kapitan zespołu Janusz Bucholc.

Przed spotkaniem zostanie wystawiony sklepik z gadżetami Stomilu. Zapraszamy już od godziny 18:00!