Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz

Stomil zremisował 1:1. Punkt uratował Warcholak

17 maja 2014 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:1 Sandecja Nowy Sącz
0:0
84' Marcin Warcholak Bramki Adrian Frańczak 57'
ż Grzegorz Lech
ż Paweł Łukasik
kartki Kamil Słaby ż
Marcin Makuch ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz, 51. Marcin Warcholak - 55. Grzegorz Lech, 12. Michał Trzeciakiewicz (46, 9. Tomasz Bzdęga), 7. Paweł Głowacki (81, 23. Arkadiusz Koprucki), 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński - 77. Paweł Łukasik (71, 5. Yasuhiro Katō).
Sandecja Nowy Sącz: 1. Marek Kozioł - 17. Marcin Makuch, 22. Mateusz Bartków, 24. Kamil Słaby, 33. Adrian Frańczak - 7. Maciej Bębenek (87, 9. Maciej Górski), 15. Sebastian Szczepański (90, 30. Wojciech Kalisz), 11. Matej Náther, 14. Maciej Kononowicz (65, 32. Rudolf Urban), 8. Łukasz Grzeszczyk - 19. Mouhamadou Traoré.
Szczegóły sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).
widzów: 1000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 1:1 z Sandecją Nowy Sącz. Bramkę na wagę jednego punktu strzelił w 85 minucie Marcin Warcholak.

Stomil rozpoczął pierwszą połowę od mocnego uderzenia. Przez pierwsze dziesięć minut olsztyński zespół stworzył sobie cztery sytuacje bramkowe. Niestety żadna akcja nie została wykorzystana. Przez resztę czasu spotkanie było wyrównane. Dopiero w ostatniej akcji meczu Paweł Łukasik zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od słupa oraz poprzeczki i... no właśnie. Arbiter twierdzi, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Innego zdania jest np. nasz fotoreporter, który z bliska obserwował tą akcję.

SKRÓT MECZU

Po przerwie kibice na boisku nie zobaczyli już Michała Trzeciakiewicza. - Zawodnik chyba się czymś zatruł, miał problemy żołądkowe. Musieliśmy zdecydować się na zmianę - powiedział na konferencji Adam Łopatko.

Po 12 minutach drugiej połowy Stomil przegrywał 0:1. Adrian Frańczak pokonał Piotra Skibę. Chwilę wcześniej olsztyński zespół mógł prowadzić... niewykorzystana sytuacja się zemściła. Stomil odpowiedział na bramkę Frańczyka dopiero pod koniec meczu. Do wyrównania doprowadził Marcin Warcholak. Niestety po tej akcji nie udało się już zadać ostatecznego ciosu. Stomil zremisował 1:1 z Sandecją. Sytuacja w tabeli jest nadal bardzo skomplikowana.

- Wiedzieliśmy, że grając na dwóch napastników ta przewaga będzie po stronie Sandecji. Chcieliśmy się postarać o bramki grając z kontry. Nie wiem ile było strzałów, ale było ich sporo. Kilka kontrowersyjnych sytuacji było. Chodzi mi o strzał Łukasika i o faul na Darmochwale. Pętle na szyi mam coraz bardziej zaciągniętą. Mamy problem z wymianą kilku piłek i tak będzie to końca ligi. Cały czas zawodzi skuteczność. Nie mogę mieć zastrzeżeń do zaangażowania i woli walki chłopaków, chociaż niektórzy kibice myślą inaczej. Tutaj każdy robi z nich co może. Remis nic nam nie daje. Zostały cztery mecze, z których trzy trzeba wygrać. Wierzę, że my się w tej lidze utrzymamy, dla tych najwierniejszych kibiców i dla siebie. Większość jest z tego klubu. Ja sam najwięcej zawdzięczam Stomilowi. Jestem tutaj w klubie już sześć lat - powiedział na konferencji prasowej Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 11:35:02

90+5' Koniec meczu. Remis 1:1.
90+1' Bucholc do Kato, a ten wysoko nad poprzeczką.
90' Trzy minuty szans na zwycięstwo!
85' GOOOOOOOOOOOL! Marcin Warcholak!
84' Bzdęga w dobrej sytuacji strzela prosto w bramkarza.
81' Arkadiusz Koprucki wszedł za Pawła Głowackiego.
72' Kato wszedł za Łukasika.
72' Rezerwy w Wikielcu remisują 2:2.
71' Żółtą kartką ukarany Paweł Łukasik.
69' Bzdęga strzala. Bramkarz spokojnie broni strzał napastnika Stomilu.
63' Łukasik strzela z woleja, ale znowu tylko nad poprzeczką.
61' Bzdęga wychodzi sam na sam. Jest faulowany. Zawodnik gości ukarany tylko żółtą kartką!
60' Wikielec strzela bramkę kontaktową.
57' Sandecja wychodzi z szybką kontrą i goście obejmują prowadzenie. Bramkę strzelił Adrian Frańczak.
57' Bzdęga wychodzi z atakiem, odrywa do Darmochwała. Nasz zawodnik staje sam na sam z bramkarzem gości i... trafia prosto w bramkarza.
55' Bzdęga odgrywa do Lecha. Ten strzela po ziemi, ale niestety... Nadal w Olsztynie 0:0!
55' Rezerwy Stomilu prowadzą 2:0. Bramkę strzelił Karol Żwir.
46' Początek drugiej połowy.
46' Piłkarze Stomilu Olsztyn już na boisku. Brak w składzie Trzeciakiewicza. W jego miejsce wejdzie Tomasz Bzdęga.
45+1' Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Olsztynie.
45+1' Bomba Łukasika. Piłka odbija się od słupka, od poprzeczki i... wraca na boisko. Trzeciakiewicz mógł dobić, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.
45' Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania.
43' Rezerwy Stomilu prowadzą w Wikilecu 1:0. Bramkę strzelił Piotr Wypniewski.
42' Warcholak centruje z wolnego. Z główki strzela Czarnecki, ale niecelnie.
41' Żółtą kartką ukarany Kamil Słaby.
24' Sandecja się gubi, ale Łukasik niestety na spalonym.
23' Warcholak z wolnego po ziemi. Mocno niecelnie.
20' Żółtą kartką ukarany Grzegorz Lech.
19' Sandecja mogła prowadzić. Warcholak wybija na rożny.
12' Skiba wygrywa pojedynek z napastnikiem Sandecji.
9' Cały stadion stoi i głośno dopinguje swoich piłkarzy!
8' Ósma minuta meczu, a Stomil oddał już 4 strzały na bramkę rywala!
7' Łukasik podaje w pole karne do Trzeciakiewicza, ale napastnik Stomilu zablokowany.
5' Łukasik z woleja, ajjjj! Stomil w natarciu!
4' Ładna akcja skrzydłem Warcholaka. Wrzutka w pole karne, a minimalnie pomylił się Darmochwał.
1' Początek meczu. Jazda po 3 punkty!
Piłkarze już na środku boiska.
Pierwsza jedenastka Stomilu zeszła właśnie do szatni.
Skład Sandecji: 1. Marek Kozioł - 17. Marcin Makuch, 22. Mateusz Bartków, 24. Kamil Słaby, 33. Adrian Frańczak, 7. Maciej Bębenek, 11. Maciej Nather, 15. Sebastian Szczepański, 8. Łukasz Grzeszczyk, 14. Maciej Kononowicz, 19. Mouhamadou Traore.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz, 51. Marcin Warcholak - 10. Piotr Darmochwał, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 12. Michał Trzeciakiewicz, 55. Grzegorz Lech, 77. Paweł Łukasik.
Witamy ze stadionu Stomilu Olsztyn. Obydwie drużyny już na rozgrzewce. My za chwilę podamy składy obydwu drużyn.

W sobotę Stomil rozegra kolejny mecz z serii "najważniejsze spotkanie sezonu". Tym razem do Olsztyna przyjedzie Sandecja Nowy Sącz. I wbrew różnym opiniom zespół na pewno się nie położy i nie odda trzech punktów za darmo.

W rozpracowaniu zespołu z południa Polski pomógł bardzo Arkadiusz Czarnecki, który jeszcze jesienią grał w zespole rywala.

Stomil, który ostatnio ma kłopoty ze strzelaniem bramek, w tym meczu ma zagrać na dwóch napastników. Do składu po kontuzji ma powrócić Paweł Łukasik. Gotowy jest także Marcin Warcholak, który może zagrać na lewej obronie lub... pomocy.

Jednym z elementów przygotowawczych do spotkania był środowy sparing z Tęczą Biskupiec. Piłkarze Stomilu zaliczyli solidną jednostkę treningową na trawiastym boisku. Podopieczni Adama Łopatki wygrali 7:0. Dwie bramki m.in. strzelił Tomasz Bzdęga, który zaprezentował się jednak ze słabej strony i wątpliwe, że będzie brany pod uwagę przy ustalaniu wyjściowej "jedenastki" na sobotnie spotkanie.

Początek spotkania o godzinie 17:00. Tekstową relację na żywo z meczu przeprowadzi serwis stomil.olsztyn.pl.