Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Stal Mielec

Na pożegnanie sezonu w Olsztynie wygrywamy ze Stalą!

I liga 2017/2018 (33. kolejka, 9.V.2018) Koniec Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn 1:0 Stal Mielec
0:0
64' Grzegorz Lech Bramki
ż Wiktor Biedrzycki kartki Šoljić ż
Arak ż
Bramki Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 23. Paweł Baranowski, 27. Tomasz Wełnicki, 71. Remigiusz Szywacz - 29. Tomasz Zając (83, 18. Janusz Bucholc), 97. Wiktor Biedrzycki (62, 8. Marcin Stromecki), 44. Adrian Karankiewicz, 5. Grzegorz Lech (80, 6. Dani Ramírez), 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko
Stal Mielec: 99. Radosław Majecki - 26. Dominik Sadzawicki, 4. Martin Dobrotka, 3. Krzysztof Kiercz - 30. Łukasz Wroński (61, 7. Szymon Sobczak), 27. Piotr Marciniec (68, 21. Žiga Škoflek), 16. Josip Šoljić, 22. Michał Janota, 17. Bartosz Nowak (85, 19. Kacper Sadłocha), 33. Maksymilian Banaszewski - 18. Jakub Arak
Szczegóły Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)

W 33. kolejce Nice I Ligi, w ostatnim meczu sezonu na własnym stadionie Stomil wygrał ze Stalą Mielec 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla olsztynian zdobył Grzegorz Lech.

Po 45 minutach piłkarze schodzili do szatni z bezbramkowym remisem, co dobrze oddaje przebieg tej części gry, chociaż zaznaczyć trzeba, że to goście posiadali przewagę, szczególnie w drugiej części pierwszej połowy. Wynik remisowy nic Stomilowi w tym momencie nie dawał, równolegle w swoich meczach wygrywała grupa pościgowa: Górnik Łęczna i Olimpia Grudziądz.

Minuty mijały, a na murawie wynik się nie zmieniał, po stronie Stomilu brakowało ciągle klarowniejszych akcji. Aż do 64. minuty, wtedy to akcję prawą stronę prowadził Tomasz Zając, zagrał długim dośrodkowaniem do zamykającego akcję Grzegorza Lecha, który umieścił głową piłkę w bramce. Ostatnie 20 minut to eksplozja radości kompletu publiczności, ale i duże nerwy, bo goście intensywnie napierali na bramkę Stomilu. Udało się wytrzymać ten napór, a przy odrobinie szczęscia można było jednobramkowe prowadzenie podwyższyć (m.in. Ramirez nie wykorzytał sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali). Niezwykle cenne zwycięstwo, odniesione w wielkich bólach, ale zwycięstwo, które daje ogromną nadzieję, że jednak uda się w tej lidzie utrzymać.

Przed nami ostatnia kolejka, Stomil rozegra spotkanie wyjazdowe z Chrobrym Głogów. Wyjaśni się wtedy przyszłość Stomilu, który obecnie zajmuje miejsce barażowe. Wszystkich kibiców Stomilu zachęcamy do wyjazdu autokarowego na to ważne spotkanie! WSZYSCY DO GŁOGOWA!

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:46:39

95' Koniec meczu! 3 punkty! 1
93' Stal nie rezygnuje, w ataku pozycyjnym. Stomil skupiony już tylko na obronie wyniku. 1
92' Atomowy strzał Janoty z dystansu, minimalnie niecelny. 1557
91' 4 minuty do końca....
90' Ramirez przed szansą zamknięcia wyniku, na sam na sam z bramkarzem. Przegrywa ten pojedynek. 1
88' Rzut rożny dla Stomilu 1
87' Ramirez sam w dryblingu, trzech obrońców, ten zdołał wejść w pole karne i uderzyć, ale mocno niecelnie. 1
85' Boisko opuszcza Bartosz Nowak, w jego miejsce Kacper Sadłocha 1557
84' Szywacz kończy akcję gości, ale ci będą mieli rzut rożny. 1557
83' Boisko opuszcza Tomasz Zając, w jego miejsce Janusz Bucholc 1
80' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Ramirez. 1
80' Strzał z dystansu, wybija przed siebie Leszczyński, dobitka na szczęscie niecelna. 1
79' Stal pozycyjnie w polu karnym, bez błędów na razie obrońcy. 1557
79' Głośny doping kompletu publiczności, a tymczasem przed szansą Głowacki, który z bliska nie zdołał skierować piłki do bramki po długim dośrodkowaniu. 1
77' Michał Leszczyński opatrywany na murawie. Chwila przerwy. 1
76' Strzał Sobczaka, bez problemu łapie olsztyński bramkarz. 1557
76' Rzut rożny dla Stali 1557
75' Od bramki Leszczyński. Przyda się kilka sekund oddechu przy tym intensywnym naporze Stali.
74' Fatalne dośrodkowanie, piłka wychodzi za linię końcową. 1557
74' Leszczyński broni strzał z ostrego kąta, rzut rożny dla gości. 1557
71' Groźnie głową uderza Arak na bramkę, Leszczyński łapie. 1557
68' Boisko opuszcza Piotr Marciniec, w jego miejsce Zigda Skoflek 1557
68' Szybka kontra Stomilu, jednak wstrzymał akcję Zając i zakończył ją niecelnym podaniem 1
67' Rzut rożny dla gości, wybija Szywacz 1557
67' Atomowy strzał z dystansu, z trudem na rzut rożny paruje piłkę Leszczyński. 1557
65' GOOOOOOOOOOOL! GRZEGORZ LECH! Głębokie dośrodkowanie Zająca w pole karne, tam akcję zamykał Lech, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce. 1
62' Boisko opuszcza Wiktor Biedrzycki, w jego miejsce Marcin Stromecki 1
61' Boisko opuszcza Łukasz Wroński, w jego miejsce Szymon Sobczak 1557
61' Dośrodkowanie w pole karne do Zająca, ten uderza z pierwszej piłki, ale mocno niecelnie. Niestety, nie wychodzą w ogóle dzisiaj strzały temu zawodnikowi. 1
56' Rzut rożny dla Stali, wybijają obrońcy. 1557
56' Wrzutka Lecha na 16. metr do Zająca, ten nie przyjął dobrze piłki, co rozpoczęło groźną kontrę gości. 1
53' Rzut rożny dla Stali, piąstkuje Leszczyński. Akcję kończy ręka zawodnika gości. 1557
52' Ponownie Siemaszko w podobnej sytuacji, tym razem zdoła uderzyć, jednak zablokowany strzał, piłka nie znalazła drogi do bramki. 1
49' ...wybite dośrodkowanie i kontra Stali. 1557
48' Rzut rożny dla Stomilu 1
48' Siemaszko dostał prostopadłe podane na 5. metr, nie udało się mu czysto uderzyć, szkoda. 1
47' Zablokowany strzał, od bramki Leszczyński. 1557
46' Faul Baranowskiego, będzie rzut wolny z leej strony pola karnego Stomilu. 1557
46' Rozpoczynamy drugą połowę. 1557
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Głowacki w mur, dobitka mocno niecelna. 1
45+1' Rzut wolny dla Stomilu, 17 metr. 1
45' Teraz dopiero Siemaszko wrzucił piłkę w pole karne, tam pogubili się obrońcy, ale zagrożenia z tego nie było. 1
45' Stomil od 10 minut bez mocy w ofensywie... 1
42' Coraz groźniej pod bramką Leszczyńskiego. Šoljić dostał podanie na 11 metr, nie zdołał czysto uderzyć. 1557
40' Mocny strzał Nowaka z dystansu, ponad poprzeczką. 1557
33' Groźna kontra Stali, dwóch na jednego. Udało się zablokować podanie. 1557
32' Żółtą kartką ukarany Jakub Arak 1557
31' Zablokowany groźny strzał Janoty, kontra Stomilu niestety nieudana. 1557
31' Żółtą kartką ukarany Wiktor Biedrzycki 1
30' Na spalonym Banaszewski, który i tak nie trafia w bramkę z 5 metrów. 1557
28' Rzut rożny dla gości 1557
26' Zając z dystansu uderza na bramkę, mocno niecelnie. A miał kolegów po obu stronach... 1
25' Głowacki strzela z wolnego bezpośrednio na bramkę, minimalnie niecelnie. 1
24' Żółtą kartką ukarany Josip Šoljić. 25. metr, rzut wolny dla Stomilu. 1557
21' Znowu groźna akcja Stomilu i znowu spalony. 1
20' Dośrodkowanie Lecha w pole karne, piłka minęła wszystkich i od bramki zacznie Majecki. 1
19' Faulowany na 30. metrze Zając. Będzie rzut wolny i okazja na dośrodkowanie. 1
13' Głowacki szarżował w polu karnym, upadł, olsztynianie domagali się karnego, sędzia niewzruszony. 1
13' Ciekawe, szybkie spotkanie od pierwszego gwizdka, brakuje jednak ostatniego wykończenia po obu stronach.
12' Błąd w obronie Stomilu, jednak na szczęście strzał z dystansu płaski i niecelny, nie zagroził Leszczyńskiemu. 1557
4' Piłka w bramce Majeckiego, Siemaszko elegancko przelobował bramkarza, jednak uniesiona chorągiewka, spalony. 1
1' Gramy! 1
Stal Mielec: 99. Radosław Majecki - 4. Martin Dobrotka, 26. Dominik Sasdzawicki, 3. Krzysztof Kiercz - 33. Maksymilian Banaszewski, 22. Michał Janota, 30. Łukasz Wroński, 16. Josip Šoljić, 27. Piotr Marciniec, 17. Bartosz Nowak - 18. Jakub Arak 1557
Stomil rozpocznie dzisiaj w składzie: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 23. Paweł Baranowski, 27. Tomasz Wełnicki, 71. Remigiusz Szywacz - 29. Tomasz Zając, 44. Adrian Karankiewicz, 97. Wiktor Biedrzycki, 5. Grzegorz Lech, 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko 1

W niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają kolejne spotkanie o wszystko. Tym razem o godz. 12:45 olsztyński zespół zmierzy się ze Stalą Mielec.

- Od dłuższego czasu gramy mecze o wszystko - mówił w piątek rano w programie TVP Olsztyn "Wstaje Dzień" Kamil Kiereś. - Po porażce w Legnicy spadliśmy na ostatnie miejsce, ale nie poddaliśmy się. Założyliśmy sobie, że do ostatnich kolejek będziemy walczyć o utrzymanie. Stomilowski charakter cały czas jest w szatni.

Stomil musi wygrać dwa najbliższe spotkanie ze Stalą Mielec i Chrobrym Głogów. Takie rozwiązania gwarantuje udział w dwumeczu barażowym z czwartą drużyną II ligi. W przypadku gdyby w ostatnich kolejkach Pogoń Siedlce nie wygrała dwa razy, a Stomil wygrałby dwa spotkania, to wyprzedziłby w tabeli kolejną drużyną i zapewnił sobie bezpośrednie utrzymanie w rozgrywkach.

Trener Kamil Kiereś w tym spotkaniu nie będzie mógł wystawić na skrzydle Wołodymyra Tanczyka, który w ostatnim meczu obejrzał czwartą żółtą kartkę. Na skrzydle olsztyński trener nie ma za dużego wyboru i będzie musiał postawić na kogoś z dwójki Tomasz Zając, Marcel Ziemann. Biorąc pod uwagę, że ten drugi przez dłuższy okres nie trenował z drużyną, to raczej Zając ponownie wybiegnie w podstawowej jedenastce. Ostatnio grał na szpicy wobec absencji Artura Siemaszki, który wrócił do zajęć z zespołem i w niedzielę będzie gotowy do walki.

Początek meczu o godz. 12:45. Tego dnia na olsztyńskim stadionie musi być komplet! Pomóżmy naszym piłkarzom w realizacji celu jakim jest utrzymanie w I lidze!