Relacja z meczu Stomil Olsztyn (jm) - Legia Warszawa (jm)

Finał MP Gdynia (Stadion Narodowy Rugby)
Stomil Olsztyn (jm) 0:5 Legia Warszawa (jm)
Kamil Kurowski 48'
Jakub Arak 51'
Aleksander Stolarz 78'
kartki Łukasz Dziewicki ż
Bramki Stomil Olsztyn (jm): Michał Przyborowski - Patryk Czokało, Łukasz Szumski, Wiktor Abramczyk, Filip Francuz (Mateusz Kostek), Dawid Szymonowicz, Paweł Kułakowski (Jakub Serafin), Mateusz Sienikowski (Marek Krajewski), Michał Suchan (Wojciech Kajat), Bartłomiej Duda (Artur Siemaszko), Michał Wiśniewski (Adrian Dylewski).
Legia Warszawa (jm): Mikołaj Smyłek - Łukasz Turzyniecki, Daniel Fabiszewski (60 Jakub Piórkowski), Kamil Rozmus, Przemysław Przysowa (41 Kamil Mazek) - Norbert Misiak (55 Aleksander Stolarz), Patryk Sokołowski (57 Łukasz Dziewicki), Kamil Kurowski (60 Mateusz Janusiewicz), Bartłomiej Kalinkowski, Aleksander Jagiełło - Przemysław Żegleń (41 Jakub Arak).
Szczegóły sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn przegrali w swoim pierwszym meczu podczas finałów mistrzostw Polski juniorów młodszych z Legią Warszawa 0:5 (0:1).

Drużyna "biało-niebieskich" pojechała do Gdyni bez swoich dziesięciu podstawowych zawodników oraz trenera, którzy wybrali grę na Pucharze Deyny z reprezentacją województwa.

Bramki dla legionistów w dzisiejszym spotkaniu zdobyli Przemysław Żegleń, Kamil Rozmus, Kamil Kurowski, Jakub Arak oraz Aleksander Stolarz.

W pierwszej połowie przewagę na boisku posiadali gracze Legii Warszawa. OKS 1945 Olsztyn grający w eksperymentalnym składzie (na mistrzostwa Polski nie pojechało dziesięciu podstawowych zawodników oraz trener) nie jest w stanie zagrozić bramce Mikołaja Smyłka. Warszawianie swoją przewagę na boisku udokumentowali dopiero w 38. minucie, kiedy to Przemysław Żegleń zdobył gola.

Trzy minuty po przerwie legioniści zdobyli drugą bramkę. Kamil Rozmus najlepiej zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Kurowskiego i pokonał olsztyńskiego bramkarza. W 48. minucie Kurowski strzelił trzecią bramkę dla Legii. Trzy minuty później Jakub Arak strzela kolejną bramkę dla warszawskiego zespołu. Na dwie minuty przed końcem meczu wynik na 5:0 dla Legii ustalił Aleksander Stolarz.