93' Koniec meczu. Stomil Olsztyn wygrywa w sparingu z Sokołem Ostróda 3:2.
78' 3:2! Krzysztof Szewczyk! 1
72' Co się dzieje! Najpierw dla Sokoła Ostróda gola z rzutu karnego zdobył Robert Hirsz a niemalże sto dwadzieścia sekund później wyrównał ładnym strzałem w okienku w polu karnym Tomasz Zahorski. W Ostródzie jak na razie 2:2.
65' Zmiana w bramce Stomilu, za Michała Leszczyńskiego wszedł Adrian Serowiec. 1
60' Boisko opuszcza Rafał Śledź, w jego miejsce Tomasz Zahorski 1

Stomil wygrał z Sokołem Ostróda 3:2, fot. Emil Marecki

Ostróda - boczne boisko przy Stadionie Miejskim, 27 stycznia 2017 r., godz. 13:00

Stomil lepszy o jedną bramkę w sparingu z Sokołem

27.01.17 15:15   paju   8

Stomil Olsztyn wygrał w Ostródzie w sparingu z Sokołem Ostróda 3:2 tuż przed wyjazdem na tygodniowy obóz do Zielonki.

W przeciągu pierwszej połowy spotkania na lekko zmrożonej nawierzchni w Ostródzie dwa razy groźnie zaatakował Stomil, a raz Sokół. W siódmej minucie strzał Rafała Kujawy obronił Kamil Kotkowski. Tuż po pół godzinie gry Michał Leszczyński zapobiegł utracie gola. W ostatniej minucie pierwszej części sparingu na trzydziestym metrze od własnej bramki błąd popełnił defensor Sokoła. Grzegorz Lech przechwycił piłkę, ale nie udało mu się jednak wykorzystać kiksu trzeciolgiowca.

Drugie czterdzieści pieć minut gry to aż pięć bramek. Worek z bramkami rozwiązał Aleksander Karbowiak, który przedostał się w obręb "szesnatstki" z lewej strony mijając dwóch defensorów Sokoła. Do wyrównania doprowadził Kamil Smyt wyskakując najwyżej ze wszystkich w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Od siedemdziesiątej do siedemdzeisiątej drugiej minuty padły dwa gole. Najpierw dla Sokoła (dla którego był to drugi sparing, wcześniej ostródzki zespół pokonał GKS Wikielec 7:1) gola z rzutu karnego zdobył Robiert Hirsz, a po niespełna stu dwudziestu sekundach Kamila Kotkowskiego pokonał ładnym strzałem w okienko Tomasz Zahorski, który dziesięć minut wcześniej zmienił Rafała Śledzia. Na dwanaście minut przed końcem gola na 3:2 zdobył Krzystof Szewczyk.

- Pierwsza połowa od strony taktycznej organizacji gry była na naprawdę dobrym poziomie. Mimo tych dzisiejszych trudnych warunków możemy, jako sztab szkoleniowy oraz zawodnicy, być zadowoleni. W drugiej połowie było trochę za dużo "wariactwa" i "ułańskiej fantazji", bo powinniśmy tak jak w pierwszej połowie ten mecz kontrolować. Momentami prostymi środkami Sokół przedostawał się pod naszą bramkę i strzelił dwie bramki - powiedział po meczu trener Stomilu, Adam Łopatko.

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (65 Adrian Serowiec) - Krystian Słowicki (46 Marcel Ziemann), Jakub Mosakowski (46 Piotr Klepczarek), Arkadiusz Czarnecki (46 Igor Biedrzycki), Jarosław Ratajczak (46 Wojciech Dziemidowicz), Łukasz Suchocki (46 Krzysztof Szewczyk), Paweł Głowacki (46 Wiktor Biedrzycki), Grzegorz Lech (46 Łukasz Jegliński), Tsubasa Nishi (46 Karol Żwir), Patryk Kun (46 Aleksander Karbowiak), Rafał Kujawa (31 Karol Śledź, 61 Tomasz Zahorski)