Artykuł

Logo Polskiego Związku Piłki Nożnej, fot. pzpn.pl

Logo Polskiego Związku Piłki Nożnej, fot. pzpn.pl

Stomil na spotkaniu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

11.01.18 20:30   em   13  

W czwartek (11 stycznia) odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z przedstawicielem Stomilu Olsztyn.

Spotkanie poświęcone było sytuacji klubu w zakresie kryterium F09, tj. zobowiązań powstałych pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2017 roku. 

Komisja spotkała się z przedstawicielem Stomilu w celu uzyskania dodatkowych wyjaśnień.

Komunikat o podjętych decyzjach zostanie opublikowany w dniu 16 stycznia w związku z upływającym w dniu 15 stycznia terminem na podjęcie decyzji w zakresie kryterium F09, zgodnie z podręcznikiem licencyjnym dla klubów I ligi.

Tagi: Stomil Olsztyn, PZPN


Komentarze

 1. 14.01.18 20:26 tomimaki

  Najciekawsze jest to, że przed oficjalnym oświadczeniem komisji jej przewodniczący już ogłasza wyrok. To po cholerę czekać do 16? Nie mogli wydać komunikat od razu po spotkaniu z przedstawicielami klubu? Czekają na nieoficjalne wpłaty w łapę czy co?

 2. 13.01.18 19:21 roberto

  PZPN lubi Stomil i licencja będzie

 3. 13.01.18 16:44 Piotr Bajero

  Wszystko wskazuje na to, że walka o utrzymanie w pierwszej lidze rozstrzygnie się nie tylko na boisku. – Jesteśmy zmuszeni nałożyć na Stomil sankcję, czyli ujemne punkty – nie ukrywa przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych Krzysztof Rozen. W czwartek przedstawiciele Stomilu stawili się na posiedzeniu komisji, by wyjaśnić sytuację klubu w zakresie kryterium F09 Podręcznika Licencyjnego. Efekt? – Stomil wciąż ma do uregulowania zobowiązania, które zaciągnął między 1 stycznia a 30 czerwca 2017 roku. Zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym, powinny one zostać spłacone do 30 listopada. W przypadku olsztyńskiego klubu tak się nie stało. Część tych zobowiązań została uregulowana, ale nie wszystko. Będziemy więc musieli, jako Komisja ds. Licencji Klubowych, nałożyć na klub sankcję przewidzianą w Podręczniku Licencyjnym, czyli w tym przypadku punkty ujemne. Podręcznik za niewypełnienie kryterium F09 przewiduje sankcje odjęcia w bieżącym sezonie rozgrywkowym od minus 1 do minus 10 punktów. Nie chcę teraz ujawniać, ile to będzie konkretnie w przypadku Stomilu. Mamy do 15 stycznia czas na podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie i podamy ją w komunikacie dzień później. Natomiast mogę powiedzieć, że kwota, jaką klub ma do uregulowania w stosunku do osób chronionych procesem licencyjnym, jest stosunkowo nieduża w skali tego, z czym mieliśmy do czynienia w innych przypadkach, więc raczej można się spodziewać sankcji bliżej niższego progu – mówi nam przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubów Krzysztof Rozen. Nie zmienia to faktu, że w Olsztynie muszą przygotować się na to, iż wiosną jeszcze trudniej będzie walczyć o utrzymanie, niż zakładano. Jesień drużyna skończyła na miejscu barażowym (ma zaległy mecz do rozegrania z Wigrami u siebie), zimą zatrudniono nowego trenera – drużynę przejął Kamil Kiereś. I ile by tych punktów minusowych Stomil nie dostał, wiadomo już, że rundę wiosenną rozpocznie na miejscu spadkowym. Tak więc Kiereś na dzień dobry „otrzymał w prezencie” coś, czego pewnie się nie spodziewał i coś, co jego zespół będzie musiał dodatkowo odrabiać. A każdy punkt w tym sezonie może być na wagę złota. Tym bardziej że tabela niemal od samego początku jest nie tyle spłaszczona, ile zmiażdżona, więc dodatkowy bagaż w postaci minusowych punktów może boleć do ostatniej kolejki. Kibice Stomilu mogą się jedynie pocieszać, że już raz z podobnych tarapatów ich zespół się wygrzebał – poprzedni sezon rozpoczął przecież z minus trzema, ostatecznie udało się to odrobić i utrzymać w pierwszej lidze.

 4. 13.01.18 14:33 momo2525

  Jeśli będą punkty ujemne to Borowicza trzeba wywieźć Na taczce

 5. 12.01.18 19:59 Tiger

  Wg tej informacji z futbolfejs, o ile to nie jest napisane tendencyjnie, to minusowe punkty mamy pewne. Mam nadzieję, że 1 lub 2 maks. Czyli znowu pod górę. Lipa

 6. 12.01.18 18:58 Piotr Bajero

  Całkiem nie zile - dobre minus jeden punkt z dług

 7. 12.01.18 18:18 Emilozo

  Z prezesem Stomilu nie rozmawiałem od meczu z Wigrami, który się nie odbył przez zimę.

 8. 12.01.18 18:06 cieszymorda

  Pytanie ile prawdy w tym artykule? http://futbolfejs.pl/i-liga/beda-minusowe-punkty-dla-stomilu-zapowiada-szef-komisji-licencyjnej/

 9. 12.01.18 12:54 Dyrektor OKS 1945

  borowicza chyba nie było na komisji bo by pojechał i się słowem nie odezwał

 10. 12.01.18 11:52 Piotruś Pan

  A skąd są te nieoficjalne informacje? od Prezesa? on zawsze jest optymistycznie nastawiony, gorzej z realem.

 11. 12.01.18 09:04 przem85

  Są długi nie od dziś, podpisane ugody, spłaty na raty więc komisja sprawdza czy terminy są przestrzegane.

 12. 12.01.18 07:46 krzyżak

  Dobrze, że nie jest źle. Ale o jakie zadłużenie chodzi i skąd się wzięło? Brak na bierżące pensje?

 13. 11.01.18 20:40 Emilozo

  Jak udało się nam dowiedzieć Stomil wypadł na tym spotkaniu całkiem nieźle. Mimo wszystko na oficjalny komunikat trzeba poczekać do 16 stycznia.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!