89' Koniec meczu.
87' Pogrom w Wikielcu. Bramkę nr 5 strzelił Eduards Višņakovs.
84' Gola na 4:0 strzelił Michał Jankowski
82' GOL! Bramkę na 3:0 strzelił Eduards Višņakovs.
75' Boisko opuszcza Borkowski , w jego miejsce Igor Jędrzejczyk. 1

Stomil nie zdobył Wojewódzkiego Pucharu Polski

25.06.22 18:47   -   22

Piłkarze Stomilu II Olsztyn nie sprawili niespodzianki w Wikielcu. W finale Wojewódzkiego Pucharu Polski przegrali 0:5 z miejscowym GKS-em.

Mecz rozpoczął się od odegrania hymnu państwowego, co jest tradycją finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w naszym regionie. Mecz poprowadził Wojciech Krztoń, dla którego był to ostatni mecz w karierze sędziowskiej.

Bramki Stomilu miał bronić Konrad Syldatk, ale z powodu urazu musiał zostać w Olsztynie. Zastąpił go Rafał Olszewski. Z szerokiego składu pierwszej drużyny zagrali więc tylko Hubert Szramka, Dominik Urban i Filip Szabaciuk. W zespole rywali zagrał od początku spotkania zagrał dobrze znany w Olsztynie Rafał Kujawa, w składzie był także były gracz Dumy Warmii Adrian Korzeniowski.

Od początku spotkania widać było wielką ochotę do gry i zdobycia pucharu ze strony naszej młodzieży. Zawodnicy z Wikielca, bardziej doświadczeni starali się wykazać swoją wyższość na boisku. W 7. minucie GKS Wikielec wpakował piłkę do siatki Stomilu, ale zawodnik gospodarzy był na spalonym.

Z minuty na minutę zarysowywała się jednak przewaga GKS-u Wikielec, który raz po raz gościł pod bramką Rafała Olszewskiego. W 20. minucie Mateusz Jajkowski uderzał z rzutu wolnego i na szczęście trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 26. minucie Michał Jankowski popisał się niezłym dryblingiem i powinien wyprowadzić na prowadzenie zespół z Wikielca, ale na miejscu był Olszewski.W 30. minucie powinien trafić Jakub Brdak, ale tu z kolei na posterunku był Paweł Rutkowski. W 35. minucie po kombinacyjnej akcji Kujawy i Michała Jankowskiego, ten ostatni wyprowadził GKS na prowadzenie.

W 44. minucie Michał Bendyk mógł dać wyrównanie po stałym fragmencie gry, ale z bliskiej odległości nie potrafił skierować piłki do siatki. Wynik do przerwy się nie zmienił.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla Stomilu. Już w 52. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Rafał Kujawa. W 59. minucie wprowadzony na boisko dwie minuty wcześniej Jakub Banul mógł dać kontakt Stomilowi, ale jego strzał głową był za słaby.

GKS raczej starał się nie forsować tempa, mając korzystny wynik, Stomil nie mógł przebić się przez dobrze ustawiającą się defensywę gospodarzy. W 82. minucie wynik spotkania podwyższył Eduards Višņakovs, po zbyt krótkim wybiciu olsztyńskiej obrony. Stomil sie posypał i w 84. minucie było już 0:4 po drugim trafieniu Jankowskiego. Višņakovs wpisał się na listę strzelców jeszcze raz, w 87. minucie i było 0:5.

Drużynie Adama Zejera dziękujemy za pucharowe emocje, które towarzyszyły nam przez cały zakończony właśnie sezon.

• GKS Wikielec - Stomil II Olsztyn 5:0 (1:0)

1:0 - Michał Jankowski (35), 2:0 - Rafał Kujawa (52), 3:0 - Eduards Višņakovs (82), 4:0 - Michał Jankowski (84), 5:0 - Eduards Višņakovs (87)

GKS Wikielec: 12. Paweł Rutkowski - 4. Paweł Grzybowski, 6. Piotr Kacperek, 8. Mateusz Jajkowski, 10. Sebastian Szypulski (68, 18 Jakub Kopczak), 16. Patryk Rosoliński (54, 15. Michał Żukowski), 17. Adrian Korzeniewski (86, 5. Szymon Jajkowski), 19. Michał Jankowski (86, 9. Piotr Rykaczewski), 22. Arai Kentaro (77, 21. Dymitry Mulkevich), 25. Rafał Kujawa (54, 28. Eduardas Visniakovs).

Stomil II Olsztyn: 42. Rafał Olszewski - 14. Filip Szabaciuk, 22. Adrian Morawski, 97. Igor Zapałowski, 45 Dominik Urban (68, 3. Oskar Wojnach) - 77. Bartosz Florek (85, 15. Hubert Tomaszewski), 33. Łukasz Borkowski (75, 5. Igor Jędrzejczyk), 17. Mateusz Drabiszczak, 37. Hubert Szramka 60, 28. Dawid Drzewiecki), 10. Jakub Brdak (85, 13. Mateusz Powązka) - 20. Michał Bendyk (57, 11. Jakub Banul).