93' Koniec meczu.
91' A tymczasem piłka po strzale z rzutu wolnego wysoko ponad bramką. 1599
91' Trzy minuty o końca.
90' Rzut wolny dla Chrobrego na wysokości 25 metra. 1599
89' Karol Danielak w sytuacji sam na sam ze Skibą, mocno uderza i równie mocno niecelnie. 1599

Tsubasa Nishi zdobywa pierwszą bramkę dla Stomilu, fot. Emil Marecki

Olsztyn - stadion Stomilu, 30 lipca 2016 r., godz. 18:00

Stomil pewnie wygrywa na inaugurację, stan punktowy wyzerowany

30.07.16 19:50   zic   36

W pierwszej kolejce piłkarskiej I ligi Stomil Olsztyn wygrał 3:0 (2:0) z Chrobrym Głogów. Bramki dla Stomilu strzelili w pierwszej połowie Tsubasa Nishi i Wiktor Biedrzycki, w drugiej Rafał Kujawa.

Drużyny rozpoczęły mecz dosyć ostrożnie, przez pierwsze minuty obie miały problem z przedostaniem się pod pole karne przeciwnika. Jednak z minuty na minutę rysowała się przewaga Stomilu, który pod koniec pierwszej połowy zdominował drużynę gości. Efektem były dwie bramki zdobyte przed przerwą.

W 22. minucie Tsubasa Nishi idealnie wykorzystał nieporadność obrońców Chrobrego, którzy nie potrafili wybić górnej piłki i z bliskiej odległości przelobował Sławomira Janickiego. W 42. minucie rewelacyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Patryka Kuna w kierunku bramki wykorzystał Wiktor Biedrzycki, który umieścił głową piłkę tuż przy słupku.

W drugiej połowie Stomil już tak nie forsował tempa, jednak dogodnych sytuacji było nie mniej jak w pierwszej. W 57. minucie bliski przelobowania bramkarza był Rafał Kujawa, jednak piłka odbiła się od poprzeczki bramki. Dwadzieścia minut później ten sam zawodnik był już bezbłędny, z szestanstu metrów uderzył tuż przy słupku obok bezradnego bramkarza gości.

Trzy bramki, pewne zwycięstwo i bardzo dobra gra naszej drużyny w inauguracyjnym meczu. Komplet punktów dopisany do konta i dzięki temu zamiast minus trzech punktów (kara za uchybienia licencyjne) zero pojawiło się w miejscu dorobku punktowego Stomilu w tabeli ligowej.

Tagi: Stomil Olsztyn, Chrobry Głogów, Tsubasa Nishi, Wiktor Biedrzycki, Rafał Kujawa

1. 31.07.16 22:26 SNICKERS

Czekam, czekam i czekam na jakiś film - skrót z meczu. Strasznie chcę jeszcze raz zobaczyć bramkę Kujawy. Jak on to tam wyczarował :)

2. 31.07.16 20:00 Jaroslaw

SUPER STOMIL!! Wie ktoś, jak z boiskiem treningowym, czy prace trwają , czy stoją w miejscu ?

3. 31.07.16 15:42 obserwator1985

Trzeciakiewicz zagrał naprawdę dobry mecz. Dużo udanych interwencji w polu karnym, wygranych pojedynków jeden na jeden w defensywie, przechwytów, odbiorów. Sam miałem obawy przed meczem, ale widać, że trener wiedział co robi wystawiając go na tej pozycji. Także komentarze negatywne pod jego adresem świadczą o tym, że albo ktoś nie był na meczu albo chuja się zna na piłce.

4. 31.07.16 10:33 Mm

Brawo za najlepszy mecz Stomilu od kilku lat! Wizyta trenera Jabłońskiego była jedynie sentymentalna, czy oznacza jakąś współpracę z klubem? Ktoś wie? https://stomil.olsztyn.pl/g/1166/09.jpg

5. 31.07.16 10:27 Jan Tomasz

Najlepszy mecz Stomilu od Cracovii w Ostródzie (też 3:0). Co do Wici Biedrzyckiego to moim zdaniem tylko asystował. Jedna mega strata gdzie powinna paść bramka dla Chrobrego i gol , którym te stratę odkupił. Nie ma co się nim na razie podniecać. Absolutnie.

6. 31.07.16 09:54 Emilozo

@rafitd - Patryk Kun jest WYPOŻYCZONY z Rozwoju Katowice. Dlatego ma podpisany kontrakt tylko na ROK!

7. 31.07.16 09:04 Kot

Najlepszy mecz Stomilu od lat, który widziałem, nawet nie wiem, czy nie najlepszy. Nie piszcie, że Chrobry jest taki słaby, bo mieli ze trzy dobre sytuacje: gol ze spalonego, potem wychodzili 3 na 2 po błędzie Trzeciakiewicza chyba i też był wątpliwy spalony i raz Skiba wyjął jak strzelali do pustej bramki. Trzy sytuacje bramkowe mieli przeciwnicy, ale ich nie wykorzystali, widać było, że potrafią grać, tylko to nasi piłkarze zagrali po prostu dużo lepiej i na tle Stomilu Chrobry wyglądał jak ubogi krewny. Także to też nie tak, że Chrobry jest jakiś strasznie słaby, bo pamiętajcie, że przez poprzednie sezony to my rzadko mieliśmy trzy okazje bramkowe, a udawało się coś wcisnąć. Odejście Janusza Bucholca, którego krytykowałem od paru lat, bo uważam, że jest słabym obrońcą i ratowała go tylko opaska kapitana przed posadzeniem na ławę, to nasze największe wzmocnienie. Ziemann jest o dwie klasy lepszy i boję się, że po sezonie weźmie go jakaś lepsza drużyna, typu Wigry Suwałki (a nam oddadzą Bucholca). W każdym razie chłopak w obronie daje pewność, wrzuca też nie gorzej od Janka, a nawet lepiej, bo utrzymuje piłkę w boisku, i nie wybija po autach, tylko próbuje rozegrać akcję od obrony. Czarnecki mnie trochę zdziwił, bo grał lepiej niż przed odejściem, Ratajczak na swoim poziomie. Wreszcie znowu mamy mocne skrzydła, chociaż Nishi grał tylko w 1. połowie, ale Kun nabrał umiejętności i to też nie taki sam zawodnik, gdy odchodził od nas do V ligi. Wróci Żwir, to będzie ciekawie. Chyba pora rozstać się z Suchockim, bo jak ma być piąty w kolejce na bok pomocy, to prędko boiska nie powącha. I Kujawa w formie to jest napastnik, bramka na 3:0 taka ładna, że warto było przyjść i to zobaczyć. W ogóle warto było przyjść, bo oprócz emocji, walki, dobrego wyniku, były jeszcze fajerwerki i bardzo ładne akcje. Brawo!

8. 31.07.16 08:18 barakuda

I co kazecie im rozebrac budynek czy co?:)

9. 31.07.16 06:49 Bunny

no, co do tego michelina to fakt, mozna by poszukac czy mozna cos z tym zrobic...

10. 30.07.16 23:51 zielony85

Gratulacje :):):)!!! Pytanie z innej beczki. Jest możliwość żeby zabronić różnym mediom wizerunku za stadionem? Chodzi o zdjęcia, filmy, itp. . Mam na myśli reklamę Michelin.

11. 30.07.16 23:47 rafitd

Całkiem ładnie to wyglądało dziś, w końcu trochę ofensywnej gry. Jeszcze tylko wyjebać ze składu Głowackiego i Trzeciakiewicza, na ich miejsce Igła z Klepczarkiem i powinno to fajnie funkcjonować już. Szkoda że z kunkiem tylko roczny kontrakt podpisali bo za rok gościu sobie pójdzie do ekstraklasy za darmo-zapierdala aż miło popatrzeć. Młody Biedrza dostał kredyt zaufania od trenera i widać że to procentuje-wg mnie bdb mecz, chłopak ma dobre warunki fizyczne i pokazał że potrafi to wykorzystać przy stałym fragmencie gry. Jeszcze będzie z niego następca Szymonowicza jak się trochę ogra ;)

12. 30.07.16 23:46 arek0311

Nie pamiętam kiedy Stomil zagral taki mecz i w dupie mam że Chrobry był słaby.SPW!!!

13. 30.07.16 22:46 dzbs

Jak zwykle niektórym k....a coś nie pasuje..... Pierw stroje to takie to srakie.... Teraz wygrywamy 3:0 w pięknym stylu to też mało.... Nie narzekać tylko wszyscy do Chojnic!!!!!!!!!! SPW!!!!!!!!

14. 30.07.16 22:34 dzik8297

Pesymisci. Zamiast pozytywnie to leją błoto. Normą jest ogół, a nie margines. Ogolnie było fantastyczie. Nikt nie napisal ze biegali do konca, ze grali do przodu jak chciała większość kibiców. Czego sie czepiacie. Bedzie analiza , trener powie jak grac i bedzie git.

15. 30.07.16 22:23 PeTi

Powiem tak: Trzeci to nie jest środkowy obrońca.. I tak grający Stomil chce oglądać

16. 30.07.16 22:20 barakuda

Jedna jaskolka wiosny nie czyni takze spokojnie Panowie,ale taki Stomil chce ogladac!!!

17. 30.07.16 21:52 PittBull

NO TEŻ PRAWDA TRZECI I CZARNECKI LEZELI NA KOCYKU W POLU KARNYM

18. 30.07.16 21:52 czerkasow

Pittbul - na Ruchu i Sosnowcu Ci mina zrzędnie (taki mój kamyczek do ogródka). Niestety sądzę że to Chrobry był taki słaby, a nie Stomil dobry ...

19. 30.07.16 21:49 Pawlik

Trzeci to drewno Marcel z Ratajczakiem robil dzis robote w defensywie.Ponadto Chrobry nic nie gral to nie ma co sie podpalac.

20. 30.07.16 21:47 Pawlik

Marcel mój pupil pokazal ze Janek byl tylko sredniakiem w tej lidze o Rafale Kujawie nie wspomne,natomiast Zahor nic nie pokazal .Lech ,Marcel ,Kun i Rafał Kujawa i gramy z pierwszej piłki.

21. 30.07.16 21:45 PittBull

GDZIE JEST NAGONKA NA ŁOPATKE ,TRZECIAKIEWICZA BIEDRZYCKIEGO itd ????????????????????????????????????????

22. 30.07.16 21:34 allenstein81

Wspaniały początek sezonu, zaangażowanie w każdej akcji Stomilu, najlepszy mecz Nishi-ego, przepiękna bramka Kujawy.....oraz strzał lobem w poprzeczkę stadiony świata..........najlepszy mecz Stomilu w tym roku, SPW

23. 30.07.16 21:13 bedziedobrze

Kun się chyba przyzwyczaił z Rozwoju, gdzie z rogów podał bezpośrednio na 3 albo 4 bramki. Młody lubi i umie asystować. Dobrze to wygląda.

24. 30.07.16 20:52 PittBull

KRYTYKOWANIE CZAS ZACZĄC.

25. 30.07.16 20:51 Wielki Stomil

oby tak dalej panowie mlodziez ze starszyzna ludzie pochodzacy z stad to jest to

26. 30.07.16 20:49 siergiej26

A i widać że transfery też chyba wypalą. Niemiec super, Kunek też elegancko, Biedrzycki potrzebował 15 min ale potem też ok. Oby tak dalej.

27. 30.07.16 20:48 moondek

Widziałem trenera Jabłońskiego, czy był jako widz, czy może pełni jakąś funkcję w klubie? Fajnie by było gdyby taki człowiek został w drużynie.

28. 30.07.16 20:43 kolesOKS

Świetny mecz panowie 3:0 pewny wynik ale mogło wpaść nawet 5. Oby tak dalej SPW

29. 30.07.16 20:43 siergiej26

Dzięki Panowie za bardzo dobry mecz. Chrobry nie istniał w mojej ocenie a przeciez chyba nie są aż tak źli, więc wychodzi na to że im nie dali dziś rozwinąć skrzydeł.

30. 30.07.16 20:42 jacekoks

Co znaczy zagrać ofensywnie , widzimy juz po pierwszym meczu. Potrafią chłopaki i tego się trzymajmy. Tylko STOMIL!!!

35. 30.07.16 20:05 Krzysztof

Tak pewnego zwycięstwa w meczu ligowym dawno nie pamiętam! Super!

36. 30.07.16 19:54 chodi

Brawo STOMIL! Stan wyzerowany ale bilans bramkowy dodatni i już mamy 4 miejsce :)