95' Koniec meczu.
94' Żółtą kartką ukarany Ernest Dzięcioł 1
93' Stomil w presingu w ataku, udaje się wywalczyć aut. 1
91' Rzut rożny dla Miedzi. Udało się wybić, ale nie skontrować. 1497
91' 4 minuty do końca

Wołodymyr Tanczyk, zdobywca drugiej bramki, na szpicy. Fot. Łukasz Kozłowski

Olsztyn, stadion Stomilu

Stomil ponownie zwycięski przy Piłsudskiego

16.09.17 20:51   zic   21

W meczu 9. kolejki Nice I Ligi Stomil Olsztyn wygrał na własnym stadionie z liderującą do tej pory Miedzią Legnica 2:0 (1:0). Bramki dla Stomilu zdobyli Milen Gamakow i Wołodymyr Tanczyk. Było to 4. kolejne zwycięstwo olsztynian na stadionie przy Piłsudskiego.

Stomil dość niespodziewanie prowadził po pierwszej połowie 1:0. Niespodziewanie, bo to goście częściej prowadzili grę i stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych. Pod bramką gości odnotać jednak należy doskonałą okazję Grzegorza Lecha, który w trudnej sytuacji, z 11. metrów trafił w poprzeczkę bramki Pawła Kapsy. Stomil objął prowadzenie w 38. minucie, po rzucie rożnym ciekawie rozegranym przez Olsztynian bramkę zdobył Milen Gamakow (strzał nożycmi oddał Baranowski, a lot piłki zmienił Gamakow).

W drugiej połowie taktyka nie zmieniła się, Stomil ostrożnie czekał na własnej połowie na gości, szukając swoich szans w kontrataków. W 64. minucie Stomil podwyższył prowadzenie po bramce Wołodomyra Tanczyka, który wykorzystał dobre podanie, naciskany przez obrońców wpadł w pole karne i skierował piłkę obok bezradneg bramkarza gości. Goście do ostatnich minut nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze grającej obrony Stomilu, dzięki czemu Olsztynianie utrzymali miano drużyny własnego stadionu, gdzie w tym sezonie zdobywali komplet punktów w każdym spotkaniu.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra na wyjeździe, za tydzień rywalem Olsztynian będzie Puszcza Niepołomice.

Tagi: Stomil Olsztyn, Miedź Legnica, Paweł Baranowski

1. 19.09.17 00:20 Paju

Dzięki, choć jeszcze coś do tych kulis muszę dodać. ;)

2. 18.09.17 18:39 SzEFoo

Te kulisy okołomeczowe zajebisty pomysł. Przyjemnie się to ogląda.

3. 18.09.17 15:39 Wielki Stomil

nie wiem czy ktos prowadzite statystyki ale fajnie by bylo, Lech poraz kolejny jest w 11 kolejki (4 albo%) raz niezle naprawde jest tez Baranowski ktory w Olsztynie po raz 2gi zaczyna sie odbudowywac i nie powinien sie z tad ruszcza widocznie Olsztynski klimat mu sluzy na lawce jest Skiba i Tanczyk brawo!!

4. 17.09.17 16:10 marciniak7!

Brawo panowie brawo!!!! Zwyciestwo z silna Miedzia ma swoja wymowe! Miedz to jeden z 2-3 kandydatow do awansu a my srodek tabeli i bedzie cool!

5. 17.09.17 14:57 waldi812

Słowa podziękowania należą się również trenerowi. Po ogólnej nagonce na jego osobę facet odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów. Zastanawia mnie, jakie myśli kłębią się w głowie Derbina, który bał się zaryzykować i pewnie teraz żałuje.

6. 17.09.17 11:52 lechita

kapitana wybierają zawodnicy.trener rzadko ingeruje w takie sprawy.

7. 17.09.17 10:15 czeliniak

Bardzo dobre stałe fragmenty gry, trenować je do znudzenia, mamy z tego pożytek, Lesiu klasa, też uważam że Janek za łatwo dostał opaskę po tym jak nas opuścił, choć oczywiście nic do niego nie mam. Dobra gra, dużo walki, nie odstawiania nóg, miło się to oglądało, brawo piłkarze, brawo trenerze, mamy jakość, duże pole wyboru zawodników, reakmlnie się wzmocniliśmy, czas zacząć przekładać to wszystko na wyjazdy, bo to jest ta przysłowiowa truskawka na torcie. SPW

8. 17.09.17 10:04 SzEFoo

Pisałem parę kolejek temu, że warto ćwiczyć stałe fragmenty gry bo mamy w składzie ludzi, którzy potrafią to wykorzystać. Karankiewicz, Baranowski, Solowiej, Biedrzycki, Lech... takiej siły jeśli chodzi o stałe fragmenty to w tej lidze nie ma nikt i warto to wykorzystywać. Brawo Pany za dzisiejszy wynik i czas wreszcie wygrać na wyjeździe.

9. 17.09.17 06:45 Owsian

Nie wiem jak to u nas jest z wyborem kapitana, ale moim zdaniem powinien nim być Lech.

10. 17.09.17 02:28 Hector83

Grzegorz Lech jest klasą samą dla siebie... Janusz Bucholc, to zagranie po linii do Tańczyka, palce lizać, szkoda że Grzechu tej bramki nie strzelił, mogła być akcja kolejki... Wiktor Biedrzycki, no chłopie tyle wygranych pojedynkow głowkowych to nie miałeś od początku rundy, a i kilka zagrań ciekawych do przodu było, i ten wyblok i rozpraszanie bramkarza przy żytach rożnych, tez spoko... liczę że kiedyś zaczniesz biegać po boisku, a nie dreptać, no rozumiem że nie wszystko na raz :) ... Tańczyk znow pozytywnie, ale znow ledwo zszedł z boiska o własnych siłach tak go okopali, jak i w poprzednim meczu 'u siebie' ... Skiba, dużo spokoju z tyłu, kiedy trzeba zwolni, kiedy trzeba przyśpieszy... Martwi mnie fakt iż poza Arturem Siemaszko, to w sumie nie ma typowego napastnik zdolnego do gry od pierwszej minuty, okej Paweł Abbott, potrafi dać dobrą zmianę gdy mamy korzystny wynik i trzeba utrzymać piłkę na połowie rywala, ale co poza tym? Tomek Zahorski to ja nie wiem czy on jest w stanie coś nam dać z przodu oprocz powalczenia o gorną piłkę i proba zgrania jej do pomocnikow, może powinien zapytać Grzesia Lecha jak należy się prowadzić by być jak wino im starszy tym lepszy? Dani Ramirez to w dniu dzisiejszym najmniej trafiona zmiana... no chłopak nie nadaje się na granie z przodu... on ni walczy o piłkę jak dajmy na to Tańczyk, gra bardzo asekuracyjnie jakby cały czas miał w głowie "obym nie złapał kontuzji" ... Mam nadzieję że trener też to widział i więcej nie będzie go wpakowywał na minę i wystawiał z przodu...

11. 17.09.17 00:41 MojaJedynaMiłość

Do Pana Grzegorza Lecha, prawdziwego lidera Dumy Warmii; Panie Grzegorzu, jestem Panu niewymownie wdzięczny za Pana boiskową i pozaboiskową postawę w bieżącym sezonie. Pamiętam Pana jeszcze z czasów gry w ekstraklasowym Stomilu i dziękuję, że obecnie tak piękną klamrą spina Pan ten czas spędzony w moim ukochanym klubie. Pana gra w trwających rozgrywkach jest najlepszym przykładem i dowodem na to, że bycie STOMILOWCEM to przywilej, a reprezentowanie barw Dumy Warmii, to po prostu zaszczyt, którego Pan dostąpił. Życzę Panu i sobie kolejnych wybornych asyst, meczów, w których swoimi zagraniami przesądzi pan o zwycięstwie biało - niebieskich oraz jeszcze wielu "kormoranków" po strzelonych bramkach, a po zakończeniu kariery (bez pośpiechu) sukcesów w pracy z młodzieżą w naszym klubie. Dziekuję! Stomil Ponad Wszystko!

12. 16.09.17 22:48 Dyrektor OKS 1945

pięciu napastników było teraz jest trzech na jedno miejsce a gra skrzydłowy a zmienia go rozgrywający borowicz po co płacisz zachorskiemu i abotowi jak ich nikt9wystawia tak jak innych 20 piłkarzy po co tylu ja nie wiem

13. 16.09.17 22:44 ANTY DYREKTOR

Brawo za walkę ! Ważne 3 pkt . A co do meczu :D Wiktor jak TY żeś mi dziś zainponowaaaaaał , w cały sezonie tyle głów nie wygrałeś co dziś ale żebyś nie w piórka nie poleciał to jeszcze te bieganie sarenki popraw i bedzie ok !:D Grzesiuu Lech KLASA SAMA W SOBIE BRAWO! Włodek walczak jakich mało ! A teraz musze to powiedzieć :D PAWEŁ ABOTT czy jak mu tam :D jak ja widzę twoją rozgrzewkę to od razu mam 1000000 razy humor :D Staryyy te twoje jaskółeczki pierwsza klasa ! Ahh ten krok dostawny ! No kuwa jestes mistrzem ! No nic to co teraz po pierwsze 3 pkt na wyjezdzie lepszej okazji jak w PUSZCZY nie będzie !

14. 16.09.17 22:05 crispy

No, rzeczywiście taktyka trenera wypaliła : ustawienie mocno defensywne, bez nominalnego napastnika, stały fragment - gol, kontra - gol i najwazniejsze na 0 z tyłu. Emeryci - napastnicy do domu mecze do żonki komentować ...

15. 16.09.17 21:47 ARES