Stomil przegrał w Mariampolu, fot. stomilolsztyn.com

Stomil przegrał w Mariampolu

17.07.14 18:48   mmks   9

Stomil Olsztyn przegrał w spotkaniu sparingowym z trzecią drużyną litewskiej ekstraklasy Sūduvą Marijampolė 0:1 (0:1). Zwycięskiego gola w meczu zdobył w 44. minucie z rzutu karnego Maximiliano Uggè.

W 6. minucie w sytuacji sam na sam z Džiugasem Bartkusem znalazł się Paweł Łukasik, jednak strzelił prosto w golkipera gospodarzy.  W odpowiedzi siedem minut później Piotr Skiba dobrze obronił strzał Arminasa Vaskeli. W 24. minucie ten sam zawodnik gospodarzy znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, jednak uderzona przez niego piłka poleciała nad poprzeczką. Chwilę później golkiper gospodarzy uchronił swój zespół przed startą gola po strzale Yasuhiro Katō. Minutę przed końcem pierwszej części gry olsztynianie stracili bramkę z rzutu karnego, pewnym wykonawcą "jedenastki" był Maximiliano Uggè.

W 58. minucie piłka po strzale Tomasa Radzinevičiusa uderzyła w poprzeczkę. W drużynie Stomilu w drugiej połowie swoje szanse mieli Paweł Głowacki i Piotr Darmochwał, jednak nie potrafili pokonać Dovydasa Lastauskasa. Do końca meczu żadna z drużyn nie stworzyła sobie już dogodnej sytuacji do strzelenia gola.

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Tomasz Wełnicki, 51. Naoya Shibamura (46, 23. Tomasz Wełna) - 10. Piotr Darmochwał, 16. Dawid Szymonowicz (72, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 12. Michał Trzeciakiewicz (46, 7. Paweł Głowacki), 21. Łukasz Jegliński, 5. Yasuhiro Katō (61, 8. Piotr Głowacki) - 77. Paweł Łukasik (61, 24. Marko Rajić).