W meczu musiał wystąpić Tomasz Hajto, fot. jagiellonia.pl

Mariampol - 7 lipca 2012 r., godz. 13:30

Stomil przegrał z Jagiellonią

07.07.12 15:20   mmks   7

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w spotkaniu sparingowym z ekstraklasową Jagiellonią Białystok 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola w 87. minucie zdobył Tomasz Kupisz. Spotkanie zostało rozegrane w litewskim Mariampolu.

Stroną przeważającą w meczu byli piłkarze Jagiellonii Białystok, jednak żadnemu z nich nie udało się pokonać olsztyńskich bramkarzy. Swoje sytuacje miał także Paweł Łukasik - w 33. minucie strzelił głową nad poprzeczką, a cztery minuty później obok bramki. Tuż przed końcem spotkania Jagiellonia za sprawą Tomasza Kupisza zdobyła bramkę

- Był to bardzo pożyteczny sparing. Mieliśmy fragmenty bardzo dobrej gry. Moi zawodnicy realizowani założenia taktyczne. Przez większość czasu utrzymywaliśmy się przy piłce i przeważaliśmy. Zabrakło jak zawsze skuteczności. Pod koniec meczu straciliśmy bramkę na własne życzenie. Jest oczywiście wiele mankamentów do poprawy, ale ja jestem optymistycznie nastawiony przed ligowymi zmaganiami. Graliśmy dzisiaj (rozmawialiśmy w sobotę wieczorem - red.) przy blisko 40 stopniach w słońcu, na bardzo dobrze przygotowanej płycie w Mariampolu - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Spotkanie odbyło się na zakończenie obozu w Węgorzewie, na którym "biało-niebiescy" przebywali przez ostatni tydzień.

Tagi: Stomil Olsztyn, Jagiellonia Białystok, Mariampol, Zbigniew Kaczmarek, sparing