90' Koniec meczu.
89' Koki Hinokio strzela, ale wysoko ponad bramką rywali. 1
86' Warta ma sytuację, zawodnik strzela z 6 metrów, ale Michał Leszczyński broni i obrońcy wybijają poza 16! 78
84' Jakub Staszak popisuje się "centrostrzałem"
83' Waldemar Gancarczyk wpadł w pole karne, dograł prostopadłą piłkę, ale obrońcy Warty wybili piłkę. 1

Stomil Olsztyn wygrał z Wartą Poznań, fot. Emil Marecki

Stomil wygrał sparing z liderem I ligi

08.02.20 15:11   kyn   6

Stomil Olsztyn pokonał w meczu kontrolnym lidera Fortuna I Liga Wartę Poznań 2:1 (1:0). Branki dla Dumy Warmii strzelali: Sam van Huffel w 12. i Jakub Mosakowski w 76. minucie.

W pierwszym kwadransie Stomil mocno przycisnął czego wynikiem była przepiękna bramka Sama Van Huffela w 12. minucie z 18 metrów. Holenderski pomocnik Dumy Warmii minął dwóch zawodników Warty i przymierzył "rogalem" po długim rogu wyprowadzając Stomil na prowadzenie.

Dwie minuty później, po szybkiej kontrze, van Huffel był faulowany, sam wykonał rzut wolny, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Potem spotkanie się wyrównało, obie drużyny nie stworzyły jakiś klarownych sytuacji i wynik do przerwy się nie zmienił.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy było wyrównane. Niestety w 58. minucie Warta przeprowadziła składną akcję i po wrzutce w pole karne Jakub Apolinarski doprowadził do remisu.

Po wyrównaniu wyniku gra toczyła się głównie w środku pola, było dużo walki, ale bez sytuacji na zmianę wyniku z obu stron. Dopiero w 76. minucie Stomil stworzył zagrożenie pod bramką rywali po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Jakub Mosakowski.W końcówce spotkania gra nabrała dynamiki, oba zespoły stworzyły po dogodnej sytuacji, ale na miejscu byli obrońcy Warty i Michał Leszczyński w bramce Stomilu.

W poniedziałek olsztynianie udadzą się na swój drugi obóz przygotowawczy. Tym razem Stomilowcy udadzą się do Nieborowa.

Stomil: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc (46 Lukas Kubań), Mateusz Bondarenko (46 Ołeh Tarasenko), Serafin Szota (46 Jakub Mosakowski), Jonatan Straus (46 Jakub Staszak) - Mateusz Gancarczyk (46 Bartłomiej Niedziela), Jakub Tecław (46 Waldemar Gancarczyk), Maciej Pałaszewski (65 Sam van Huffel), Sam van Huffel (46 Oktawian Skrzecz), Konrad Nowak (65 Koki Hinokio) - Koki Hinokio (46 Richard Johnson).