Stomil wygrał ze Świtem, fot. Łukasz Kozłowski

Stomil wygrał ze Świtem

01.02.20 13:38   kyn   7

W pierwszym lutowym sparingu Stomil pokonał trzecioligowca z Nowego Dworu Mazowieckiego 3:1 (2:0). Bramki dla Dumy Warmii strzelali: Szymon Sobczak (2) i Oktawian Skrzecz.

Trener Piotr Zajączkowski miał okazję zobaczyć w akcji nowych zawodników Dumy Warmii. Stomil był skuteczny, ale tez nie ustrzegł się błędów. Wynik otworzył w 20. minucie Szymon Sobczak z rzutu karnego, wywalczonego po strzale Macieja Pałaszewskiego. Dziesięć minut później Świt doprowadził do wyrównania. Po rzucie rożnym, piłkę do bramki wpakował nieobstawiony Rafał Maciejewski. Stomil szybko wyprowadził kontrę i już trzy minuty później swoją drugą bramkę strzelił Sobczak, po podaniu Artura Siemaszki.

W drugiej połowie trener Zajączkowski wystawił drugi skład, testował także bramkarza. Zmiennicy szybko poukładali grę i w 58. minucie przeprowadzili ładną akcję, która dała podwyższenie wyniku. Wojciech Hajda podał na skrzydło do Oktawiana Skrzecza, a ten wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Świtu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się niderlandzki nabytek Stomilu Sam van Huffel i według naszych obserwatorów "będą z niego ludzie".

Stomil: Michał Leszczyński (46 zawodnik testowany) - Janusz Bucholc (46 Lukas Kubań), Rafał Remisz (46 Ołeh Tarasenko), Mateusz Bondarenko (46 Wojciech Hajda), Jonatan Straus (46 Jakub Mosakowski) - Mateusz Gancarczyk (46 Jakub Staszak), Maciej Pałaszewski (46 Sam van Huffel), Jakub Tecław (46 Waldemar Gancarczyk), Bartłomiej Niedziela (46 Oktawian Skrzecz) - Artur Siemaszko (46 Koki Hinokio), Szymon Sobczak (46 Richard Johnson).