Radość Stomilu Olsztyn po bramce na 1:1, fot. Łukasz Kozłowski

Stomil wyszarpał remis z liderem I ligi!

23.03.19 16:53   em   24

Piłkarze Stomilu Olsztyn sprawili niespodziankę przed własną publicznością. Olsztyński zespół zremisował 1:1 z liderem I ligi Rakowem Częstochowa. Bramkę na wagę jednego punktu z rzutu wolnego strzelił Grzegorz Lech.

Piotr Zajączkowski przed spotkanie z liderem I ligi Rakowem Częstochowa musiał dokonać jeden zmiany w składzie. Dzień po zwycięstwie z Wigrami Suwałki na reprezentacje Polski U-19 wyjechał młodzieżowiec Jakub Mosakowski. Skorzystał na tym wypożyczony z Odry Opole Aleksander Kowalski i to on od pierwszej minuty wybiegł na boisko.

Zanim rozpoczęło się to spotkanie to tradycyjnie przed meczem prezes klubu Maciej Radkiewicz uhonorował byłego piłkarza Stomilu oraz wiernego fana olsztyńskiego klubu. Tym razem wyróżnieni zostali Sylwester Czereszewski oraz Tomasz "Coyote" Bobrowicz.

Raków Częstochowa jak na lidera przystało od mocnego uderzenia rozpoczął spotkanie. Goście mogli prowadzić już od pierwszej minuty, ale Piotr Skiba skapitulował dwie minuty później. Raków na prowadzenie wyszedł za sprawą Miłosza Szczepańskiego. Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali przebieg spotkania, a Stomil próbował wyprowadzić kontrę, ale nic z tego nie wynikało. Do zamieszania w polu karnym doszło jedynie po rzucie wolnym pod koniec pierwszej części gry. Niestety Stomil nie mógł z bliskiej odległości wpakować piłki do siatki.

W drugiej połowie olsztyński zespół odważniej ruszył na bramkę przeciwnika. W końcu nie ma różnicy czy przegrywa się spotkanie 0:1 czy 0:2. Kibice z minuty na minutę widzieli poprawę gry Stomilu, a zwieńczeniem tego był PRZEPIĘKNY gol Grzegorza Lecha. Olsztyński pomocnik podszedł do rzutu wolnego i pokonał Michała Gliwę. Po bramce na 1:1 olsztyński zespół złapał wiatr w żagle i było widać, że chcą strzelić kolejną bramkę. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a olsztyński zespół na wiosnę nie doznał jeszcze porażki.

W kolejnym spotkanie Stomil ponownie zagra u siebie. Tym razem rywalem będzie zespół GKS-u 1962 Jastrzębie. Początek meczu o godz. 18.

Tagi: Stomil Olsztyn, Grzegorz Lech, I liga, Raków Częstochowa

1. 26.03.19 06:45 KIBICKA z zatorza

Niedawno było von prezes itp. a wszyscy zostali i jest dobrze. Laska kibiców na pstrym koniu jeździ

2. 25.03.19 12:22 fysiek

Tak trzymać Stomil!Brawo za walkę.

3. 24.03.19 14:56 tedefon 1982

Warminski charakter Mazurski styl

4. 24.03.19 14:54 tedefon 1982

Brawo Chlopaki za walke do końca!! Ręce same zbierały się do oklasków. Taki STOMIL chcemy ogladać.

5. 24.03.19 14:30 TorroRosso

Brawo Stomil . 8 punktów w 4 meczach mówi samo za siebie . Ale tak na marginesie - gdzie teraz są Ci wszyscy komentatorzy, jakoś ucichli , jakoś zamilkli . Czemu nie opisują meczów , jakości piłkarzy i wszystkiego co się dzieje z klubem . Chyba za mało się teraz dzieje nie można się powyzywać i poobrażać.

6. 24.03.19 13:44 waldi812

Widać było, że Raków to dobrze poukładana drużyna, z piłkarzami dobrze wyszkolonymi technicznie, których cechowała duża wymienność pozycji i gra na dużej intensywności. Nasi piłkarze słabo weszli w mecz i strata bramki była tylko kwestią czasu. W 2 połowie Raków nie był w stanie już tak wysoko atakować i Stomilowcy przełamali barierę strachu, dzięki czemu ich akcje zaczęły wyglądać płynnie. O remisie zdecydował błysk geniuszu Grześka Lecha. Ciszy, że po zdobytej przzez nas bramce piłkarze dalej atakowali i dązyli do zdobycia zwycięskiej bramki, nie było w naszym wykonaniu obrony Częstochowy, Z zespołem z Częstochowy może i nie wypadało ;) Ogólnie to widać, że nowe nabytki z nawiązką zrekompensowały ubytki w składzie, a Sobczak jest tym brakującym elementem, który robi różnicę z przodu i jest dużą wartością dodaną. Dziś atmosfera na trybunach przypominała trochę tę panująca na Ekstraklasie, więc włączyła się nuta sentymentalna do starych, dobrych czasów.

7. 24.03.19 13:01 stedab

Stare piłkarskie przysłowie mówi, że tak się gra jak przeciwnik pozwala. W pierwszej połowie Stomil przestraszony i troche przygaszony szybka stratą gola nie stamowił własciwie żadnego zagrożenia, nawet taki lis jak Grzesiu Lech gubił się w prostych sytuacjach. Za to w drugiej połowie nagle okazało się, że trochę mniej strachu i więcej dokładności w zagraniach. a lider zaczął się gubić. Ale nie dlatego, że jest słaby ale dlatego że Stomil grał naprawdę dobrze. Jeśli będziemy w stanie zagrać dwie tak dobre połówki w jednym meczu ;-) to bójcie się rywale! pozdrawiam,

8. 24.03.19 12:50 Stomilowiec16

Może januszeria spodziewała się super akcji ze strony Rakowa, ale zwróćcie uwagę jak oni dobrze grali w obronie. To nie jest przypadek że są na pierwszym miejscu i stracili tylko 10 goli do wczoraj. Bronili się bardzo dobrze i wypada życzyć powodzenia w ekstraklasie

9. 24.03.19 09:42 marciniak7!

Do Adasko - moze przesadzilem ze slaby. Ale na tle Stomilu jakos sie za bardzo tej roznicy nie bylo widac. Oczywiscie - remis z lideram ma swoja wymowe. Nawet jak ten lider nie gral rewelacyjnie.

10. 24.03.19 09:32 Adaśko

O nieee, @marciniak7, nie zgadzam się, że Raków Częstochowa jest słaby. Przewaga w tabeli I ligi, sukcesy w PP, a nawet kilka akcji ze wczorajszego meczu świadczą o czymś zupełnie innym. Z tego, co policzyłem, ten zespół, do meczu ze Stomilem, wygrał 8 spotkań w I lidze z rzędu! No ale każda seria musi mieć swój koniec, a Stomil walczył wczoraj, na ile potrafił, za co wielkie brawa!!! Dokładnie jak w tytule - ten remis trzeba było wyszarpać, tak to wyglądało. Grzegorz Lech udowodnił po raz kolejny, jak ważnym jest zawodnikiem i że nie można go zdejmować z boiska nawet wtedy, gdy nadaje się do zmiany. :-) A poza tym nareszcie transmisja w TV od dobrej strony. Zamiast pustych zdezelowanych trybun z Olsztyna w Polskę poszedł widok zapełnionej krytej, świetnych kibiców, dobrej murawy i solidnego, ciekawego meczu w I lidze. Można? Można! Kto by to pomyślał parę tygodni temu...

11. 23.03.19 23:27 nor

Wyjątkowo było dziś na stadionie. Trochę jak dawnych lat. W każdym wiosennym meczu wyczuwało się pozytywną energię, ale dziś była kumulacja. No i remis z takim totalnym liderem daje wprawdzie jeden punkt w tabeli, ale mentalnie ma wymiar zwycięstwa. Brawo!

12. 23.03.19 22:14 maras75

Myślę, że bracia Gancarczykowie i Sobczak udowodnili już swoją wartość i włodarze klubu powinni powoli zacząć rozmyślać o kontraktach na kolejny(e) sezon. Oczywiście, wiem , że to wszystko uzależnione jest od rozmów miasta z inwestorem, ale powoli czas zabezpieczać się na przyszły sezon. SPW.

13. 23.03.19 21:30 marciniak7!

Slaby ten Raków. Jak oni wygrali z Lechem czy Legią w PP? Moim zdaniem jak sie nie wzmocnia to poleca z Ekstraklasy / bo wejda - bez dwoch zdw an/ po pierwszym sezonie. A Stomil pracowal i w nagride punkcik ugral. Brawo! Wcale nie byl gorszy, a przy odrobinie szczescia mogl wygrac, mozna bylo tam 2-3 akcje lepiej rozegrac. Ale punkcik to tez dobry wynik.

14. 23.03.19 20:55 rafitd

Brawo Panowie! Z gry Raków lepszy, ale Stomilowcy walką do konca wyszarpali bardzo cenny punkcik!

15. 23.03.19 20:34 chodi

Tak właśnie się rodzi legenda! Panowie mega szacun za walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Grzegorz Lech - podtrzymuje to co pisałem poprzednio, na swojej pozycji to najlepszy zawodnik w tej lidze i to bez dwóch zdań!!! Sobczak bardzo waleczny, Gancarczyki też . Za taki Stomil kibice pójdą w ogień!!!

16. 23.03.19 20:22 SzEFoo

Wielki szacun Pany! Oby tak dalej. Za tydzień koniecznie 3 punkty i złapiemy oddech bo póki co to różnica nad sferą spadkową jest minimalna.

17. 23.03.19 20:15 Tiger

Znakomite widowisko na wysokim poziomie kibicowskim, doping świetnie słyszalny a kamery zwrócone na krytą to strzał w "10" za co szacun dla Prezesa, bo tylko dzięki jemu to się stało. Piłkarsko remis zasłużony, Raków pokazał swoje wartości w pierwszej połowie ale w drugiej odpuścili i potrafiliśmy to wykorzystać. Grzesiek Lech - nie szło dzisiaj, wiem że się ze mną zgodzić zwłaszcza ta sytuacja 3 na 2 i niecelne podanie ale koniec końców ideale uderzenie z wolnego i też potem profesjonalna ocena meczu dla polsat sport. Podsumowując ważny punkt, świetna atmosfera na stadionie natomiast co do przyszłości to na razie nie ma co świętować bo miasto swoje kłody pod nogi rzuca i nie wiadomo jak to się skończy. Forza Stomil!

18. 23.03.19 19:29 jacekoks

Brawa za walke. Brawa dla trenera za trafione zmiany. Pałaszewski w kolejnym meczu od 1 minuty, myślę że z Lechem zrobiliby różnicę w środku pola. Ten Suchanek też może być ciekawy grajek, zobaczycie. Gol stadiony świata, a nasze szybkie trio Sobczak, Niedziela, M.Gancarczyk coraz groźniejsze. W tym zespole są jeszcze rezerwy. Doping ekstraklasa!

19. 23.03.19 18:51 janadam

Wielkie brawa za walkę do końca. Z całym szacunkiem dla Igły ale po jego zejściu gra zaczęła inaczej wyglądać. A tak z innej beczki to wreszcie ktoś pomyślał i kamery ustawił z przeciwnej strony boiska i w Tv wyglądało to nie najgorzej.

20. 23.03.19 18:31 Pawlik

Grzegorz Lech wzial wszystko na klate i zaladowal brame.Szacun Grzechu juz sie z polsatu podpalaja Twoim uderzeniem.Sobczak wywalczyl ten rzut wolny tez super zawodnik a nie Góral co sie przewracał i machal lapami.Wiecej wiary w siebie i bedzie ok.Nasi byli zawodnicy Kun czy Niewulis swietnie promuja Stomil ze rozwinac sie tu mozna.

21. 23.03.19 17:53 kubik

Naprawdę fajnie to wyglądało pomimo ze Raków grał dobra piłkę ale my nie odstawialiśmy nogi. Bardzo dobry doping aż włos się jeżył. Bramka Lecha to cos niesamowitego. Widać ze buduje naprawdę cos nowego i idą dobre czasy dla Stomilu! Miałem włączone dwie transmisje i nie mogłem się napatrzeć i nasłuchać jak to wszystko idzie w końcu ku lepszemu. Wielkie dzieki dla Emila i Kyniu za to co robią ! Dzięki nim kilometry które mnie dziela od Stomilu znacznie się zmniejszają i mogę przezywać mecze Stomilu jakbym był na stadionie. Był Będzie Jest STOMIL OKS !!!

22. 23.03.19 17:42 Steffen88