94' Koniec meczu.
91' Boisko opuszcza Fundambu , w jego miejsce Shibata. 1
91' Powinno być 3:2 ale Karmelita na szczęście mocno niecelnie. 501
90' 3 minuty doliczone
88' Boisko opuszcza Szmyt , w jego miejsce Sypek. 501

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil zremisował pierwszy raz w tym sezonie

16.09.21 22:22   em   22

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 2:2 na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Wszystkie bramki tego spotkania miały miejsce w drugiej odsłonie meczu. W pierwszej połowie rzut karny obronił Krzysztof Bąkowski.

W wyjściowej jedenastce nastąpiły dwie zmiany w porównaniu z ostatnim meczem z Resovą. Od pierwszej minuty w akcji zobaczyliśmy Damiana Ciechanowskiego oraz Jakuba Tecława. W ekipie rywali zagrało dwóch byłych piłkarzy olsztyńskiego klubu - Jarosław Ratajczak oraz Maciej Pałaszewski.

Mecz już na samym początku mógł się fatalnie zacząć dla naszego zespołu. W pierwszych sekundach sam na sam z Krzysztofem Bąkowski znalazł się Mateusz Piątkowski, ale na szczęście dla nas strzelił wysoko nad poprzeczką.

W 8 minucie Łukasz Moneta mógł wpisać się na listę strzelców, ale z 10 metrów trafił prosto w bramkarza gospodarzy.

W 21 minucie Górnik miał rzut karny, po tym jak w bezmyślny sposób w polu karnym faulował Jonatan Simba Bwanga. Na szczęście Stomil ma Bąkowskiego, który wybronił strzał Piątkowskiego.

W 32 minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Jakub Szymański, który wybronił uderzenie Patryka Mikity, po dobrym dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego.

Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie. W 51 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Kajetana Szmyta.

W 59 minucie Stomil przeprowadził bardzo fajną akcję, która zakończyła się bramkę na 1:1, a premierowe trafienie w Stomilu zalczył Wojciech Reiman. Fundambu przebił się prawa stroną, podał do Mikity a ten do Reimana i olsztyński pomocnik huknął nie do obrony tuz przy lewym słupku bramki rywali.

W 68 minucie prowadziliśmy 2:1. Akcja miała miejsce lewą stroną boiska, w pole karne dograł Jonatana Strausa, odegranie Piotra Pyrdoła i Merveille Fundambu pięknie zachował się mijając dwóch rywali i zdobył bardzo ładnego gola.

W 74 minucie gospodarze niestety doprowadzili do remisu. Fatalne zachowanie naszych obrońców przytomnie wykorzystał Mateusz Piątkowski.

Olsztynianie po tym meczu nie wracają do Olsztyna, a zostają na południu Polski. W niedzielę na wyjeździe zagramy z Odrą Opole.

1:0 - Kajetan Szmyt (51), 1:1 - Wojciech Reiman (59), 1:2 - Merveille Fundambu (68), 2:2 - Mateusz Piątkowski (74)

Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 6. Jonatan Straus - 11. Piotr Pyrdoł (81, 10. Karol Żwir), 33. Jakub Tecław, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu (90, 15. Shun Shibata), 13. Łukasz Moneta (82, 17. Patryk Zych) - 77. Patryk Mikita (85, 20. Szymon Lewicki).

Tagi: Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice, I liga

1. 18.09.21 12:47 chodi

Tamten mecz to już HISTORIA!!! Teraz wszystko zależy od tego jak zagramy z Odrą! To powinno „wisieć „ na głównej stronie , tamten remis i wygrana z Resovia tylko wtedy będą miały swój smak! Wykorzystajcie to , że zostaliście na miejscu i jesteście w gazie !!!! TYLKO STOMIL!!!!

2. 17.09.21 17:45 MD

Dobrze, że wychodzimy z tego marazmu, ale według mnie obiektywnie jesteśmy w tym sezonie kandydatem do spadku. Szanse, żeby tego uniknąć są duże, ale wszystko w nogach i głowach naszych piłkarzy. Czas na adaptację minął, tabela wygląda łaskawie, dlatego liczę na walkę i pełne zaangażowanie w każdym meczu, wtedy pewnie uda się utrzymać.

3. 17.09.21 14:56 czerkasow

Tomaso - dział skautingu zajmować się powinnien czymś innym. Tylko że za Kowalewskiego za "scauting" odpowiadał Czereszewski i wiadomo jak się skończyło.

4. 17.09.21 14:06 tomaso

kot, dział skautingu nie jest potrzebny. Dobrze wiemy, że agenci wolnych piłkarzy, bądź do wypożyczenia, stają na głowie, aby gdzieś wcisnąć swoich zawodników. Czy za Kowalewskiego był dział skautingu? No nie.

5. 17.09.21 12:13 zjs

Nasz kochany "kot" jest bezlitosny. Sprowadził na ziemię " nie ma działu skautingu". Ano nie ma.

6. 17.09.21 10:33 kot

Nie ma działu skautingu.

7. 17.09.21 10:08 jacekoks

Nowy środkowy obrońca konieczność, prawy obrońca i ktoś do rozegrania tu też są rezerwy. Ewentualnie przestawić na stałę Karola Żwira na prawą obronę. Trzeba także w miarę możliwości zacząć punktować w PJS tym bardziej że mamy pewniaka w bramce który daje punkty w każdym meczu. Dział skautingu do roboty panowie, bo chyba was za dużo.

8. 17.09.21 08:52 waldi812

Przy takiej obronie kampania wrzesniowa w 39 r zakończyłaby się po jednym dniu, dramat. Z przodu jakieś akcje były, ale poziom organizacji gry obu zespołów na poziomie 3 ligi, niestety.

9. 17.09.21 08:51 marduck

#PJS po 8 kolejkach. Stomil 630 pkt (Bąkowski 7x90). Martwi, że w ostatnim meczu tylko 90pkt naszego bramkarza. Gdyby nie ograniczenia regulaminowe PJS, sumując wszystkich zawodników mamy 1076pkt, daje nam to średnią 134,5pkt na mecz x 34 kolejki, czyli szacunkowo na koniec 4573PKT - oczywiście premii za to się nie zgarnia. Dla odniesienia podaję, że na dzień dzisiejszy pierwsza trójka rankingu to: Głogów 1132, Sosnowiec 1014 pkt, Częstochowa 995, ci ostatni mają zaległy mecz do rozegrania.

10. 17.09.21 08:40 marduck

Cieszy mnie ten punkt. Ważne, że po Resovii złapaliśmy kolejny pozytywny wynik, chłopakom jest to potrzebne po tych 6 porażkach, które na pewno jeszcze siedzią w głowach.

11. 17.09.21 08:00 zjs

Dalej jesteśmy na dnie, ale jeden punkt cieszy. Przy tak spłaszczonej dolnej części tabeli wystarczyło poprzednio chociaż 3 mecze zremisować i bylibyśmy nad krechą. Ta obrona stomilowska to tragedia. Wypuściliśmy z garści 3 punkty.

12. 17.09.21 00:07 Grzegorz Żygadło

Ja myślę tak. Brakuje nam prawego obrońcy i kogoś kreatywnego w środku pola. To jest do uzupełnienia w przerwie zimowej. I gdyby tak się stało to hejtujcie ale ja stawiam Stomil w pierwszej 8.

13. 16.09.21 23:30 SzEFoo

Brawo za punkt. Coraz więcej stwarzamy okazji to i zdobywamy bramki. Można było ten mecz wygrać, ale w 90min górnik miał piłkę meczową. Trzeba szanować ten punkt.

14. 16.09.21 23:28 chodi

2:2 na wyjeździe to dobry wynik. Teraz regeneracja odpoczynek i KONIECZNE ZWYCIĘSTWO Z ODRĄ!!!! Panowie Odra może , my jeszcze cały czas musimy bo mamy ostatnie miejsce. Tabela jest wypłaszczona i jeżeli chcemy się wygrzebać ze strefy spadkowej to lepszej okazji już nie będzie . Wierzę w Was , po ostatnich trzech kolejkach udowodniliście że możecie wygrać z każdym !

15. 16.09.21 23:25 czerkasow

Przecież mnie nie ma w klubie😁 Co miałbym tam robić?

16. 16.09.21 23:17 TorroRosso

Czerkasow to jest opinia, nie musisz starać się odpowiadać po prostu nie rozumiem Twojej obecności w tym klubie

17. 16.09.21 23:11 czerkasow

Torro Rosso jak zwykle poniżej pewnego poziomu - no cóż - nie poradzę, jak intelekt i rozumowanie zatrzymało się Tobie na złobku (aż dziw że do podstawówki ciebie przyjęli). Powracając do meritum.- nadal klub jest sportowo w czarnej dupie.

18. 16.09.21 22:59 TorroRosso

Pato super że postanowiłeś sie nie znęcać wszyscy jesteśmy Tobie wdzięczni. Naprawdę zostało tylko poczytać popierdolonych wypocin czerkasowa

19. 16.09.21 22:41 Pato88

Nie będę się znęcał po tym meczu bo było w miarę ok.gornik jak każda drożyna walczy o byt,Stomil pokazał że nie będzie drożyna do bicia przez ostatnie dwa mecze ,siedli na rywala na jego terenie i było ok

20. 16.09.21 22:37 czeliniak

Brawo za punkt bo co gość miał główkę w 93 minucie, to tylko on wie, jak tego nie strzelił. Bąkowski obronił karnego i brawa dla niego, ale niestety według mnie 2 bramki są dzisiaj jego. Przy pierwszej wyszedł do dosrodkowania, ale w ostatniej chwili się zawahał i skończyło się stratą bramki, przy drugiej włączył mu się skoczek, załączyła się małpka i zamiast pięknej parady podał piłkę zawodnikowi gospodarzy. O ironio w powtórkach wyglądało to tak, jakby mógł obronić ten strzal twarzą, ale się uchylił, bo bal się, że będzie bolało. Reiman nie powinien bić stałych fragmentów, bo kurwa większość w tym spotkaniu grana była na pierwszego obrońcę lub za mocno, on nawet nie daje nam szansy byśmy coś strzelili, nic dziwnego, że z Arką karnego strzelił jak strzelił. Szkoda straconych 2 punktów, bo dzisiaj bramki strzeliliśmy sobie sami, działo się coś z przodu i to na pewno na plus, Górnik to słaba drużyna, gra na razie wszystko u siebie i będzie się bić z nami o utrzymanie, więc ten 1 punkt trzeba szanować. SPW

21. 16.09.21 22:31 Tiger

Po bramce na 2-1 apetyty wzrosły ale remis jest też dobrym wynikiem.

22. 16.09.21 22:27 TorroRosso