Artykuł

TP PZPN oddał punkty Jeziorakowi

15.05.07 16:20   mmks   11  

Trybunał Piłkarski PZPN anulował walkower (za mecz z Płomieniem Ełk) i karę pieniężną w wysokości 700 zł jaką nałożył na Jeziorak Iława WGiD WMZP za grę w drużynie NIEUPRAWNIONYCH zawodników (Chinedu Michael Nwobi i Anastasius Udeanyiya Okwunwanne). Zdaniem Trybunału Piłkarskiego kara została nałożoną bezpodstawnie i Jeziorak nie ponosi za nią żadnej odpowiedzialności.

Tym samym na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek strata iławskiego zespołu do naszej drużyny zmalała do siedmiu punktów.

Tagi: -


Komentarze

 1. 18.05.07 01:32 Good_Night_Left_Side

  Ze strony klubowej: "W dniu dzisiejszym Trybunał Piłkarski PZPN po zapoznaniu się z dokumentami dotyczącymi gry nieuprawnionych zawodników K.S.Jeziorak Iława w meczach rundy jesiennej sezonu 2006/2007, podjął decyzję o cofnięciu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej.Trybunał dopatrzył się nieprawidlowosci przy karaniu klubu z Iławy. Dotyczy to nałożenia za pierwszym razem kary pieniężnej w wysokości 10 tys.zł, a następnie zamianę jej na 700 zł i odebraniu Jeziorakowi 3 pkt. Można przypuszczać, że decyzja Trybunału ma na celu wskazanie działaczom WMZPN,że podejmując wcześniejsze decyzje popełnili błąd nie karając Iławskiego klubu walkowerami za każdy rozegrany mecz z nieuprawnionymi zawodnikami,tak jak to mówią jednoznacznie przepisy. Ponieważ było to pięć meczów to powinno być odjęte 15 pkt. Czekamy zatem na sprawiedliwy werdykt WMZPN."

 2. 16.05.07 17:16 zicoo

  Całe to zamieszanie pokazuje jak kompetentni ludzie zasiadają przy sterach okręgowych związków. Na szczęście już stosunkowo niedługo przyjdzie nam czekać na koniec pokolenia peerelowskich misiów.

 3. 16.05.07 15:00 Pankracy

  po co to całe zamieszanie? przecież pzpn teraz kompromituje sam siebie - wydaje decyzje, któe poźniej odwołuje - możze ktoś by poniósł za to odpowiedzialność! bo przecież koszty wydania takiej decyzji sa ogromne!
  Liczę że i tak OKS rozwiąże problem na boisku a ci dziadkowie z ozpn pójdą wreszcie na emeryturę i zostawią władzę młodym, kreatywnym ludziom z pomysłami na piłkę

 4. 15.05.07 20:30 Junioor

  No słaby cyrk.....
  Ale wyluzujmy - III liga III liga OKS !

 5. 15.05.07 19:48 Reggie

  Nie jest absurdem fakt, że Trybunał (ostatnio zresztą bardzo modny organ) Piłkarski zwrócił punkty Jeziorakowi. Po zamieszaniu i roszadach w 1 lidze dotyczących Arki Gdynia oraz Górnika Łęczna, spodziewałem się już wszystkiego. Powiedzcie mi- w której federacji piłkarskiej dochodzi do sytuacji, gdzie związek degaduje drużyny z 1 ligi, nastepnie minister sportu tą decyzje anuluje, ale tylko po co, aby Spółka Orange Eklstraklasa "wydała orędzie". Owe orędzie za wiele nam jednak nie mówi, gdyż wlodarze naszej "szanownej ligi" nie wiedzą, co tak naprawdę stanie się po zakończeniu tego sezonu. Czy wspomniane ekipy spadną z ligi, a jak spadną to do której, itp. Byc może sytuacja taka zdarza się na Sri Lance lub Tazykistanie.Groteska...
  Dlatego cały PZPN i reszta OZPNów to jedne wielkie bagno. Dziś masz punkty- jutro ich nie masz. Gramy swoje, nie patrzmy za siebie.
  Jednak mam pewne przezucia. Wydaje mi się, że szczytem zuchwalstwa PZPNu będzie anulowanie degradacji Stali Mielec sprzed kilkunastu lat i klub ten wróci na piedestał. A Groclin Grodzisk spadnie do 4 ligi za to, że latem 1994 roku kupił za 10 plandek samochodowych mecz klasy A pomiędzy Groclinem Dyskobolią a Tajfunem Szturmowo....
  Wszystko jest możliwe. Pamiętam jednak, jak kibice Jezioraka oskarżali nas o machlojki , jednocześnie winiąc nas odjęciem im tych punktów. Szanse się wyrównały Iławianie- no może nie do końca. Siedem punktów przewagi stawia nas w komfortowej sytuacji i nawet (T)ajfun nie odberze nam awansu.
  Niestety, nic mnie jednak już nie zdziwi, więc apeluje do chłopaków o zaangażowanie, ofiarność i walkę do końca. Należy nam się 3 liga!
  Pozdrawiam Stomilowców z całej Polski.
  WALKA, OFIARNOŚĆ, BARWY- OLSZTYN

 6. 15.05.07 19:04 SzEFoo

  i co to im da? jedynie chyba to, ze nie wyprzedzi ich Huragan choc jeszcze ma duza szanse.

 7. 15.05.07 18:50 seba

  dajcie spokój, 10 punktów przewagi wróci już na początku czerwca.

 8. 15.05.07 16:55 Młody fan

  PZPN PZPN ........
  ale i tak 3 liga nasza

 9. 15.05.07 16:52 K.K.

  hahhahahahaahah

 10. 15.05.07 16:49 Fire Fighter

  Śmiech na sali...

 11. 15.05.07 16:45 goleo6

  Na szczęście nie zmieni to tego że w przyszłym sezonie będziemy oglądać OKS w 3 lidze

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!