Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Tamex rozpoczyna wymianę murawy na stadionie

19.06.18 15:35   em   4  

Udało się! W końcu doszło do podpisania umowy na modernizację murawy na olsztyńskim stadionie. Za prace będzie odpowiedzialna warszawska firma Tamex.

Nowa murawa zostanie zbudowana według projektu, który powstał pod koniec grudnia 2015 roku. Co wchodzi w koszt inwestycji? Harmonogram prac zawiera m.in. wymianę starego podłoża, wykonanie podbudowy pod nową murawę, drenaż i odwodnienie płyty boiska, system podgrzewania murawy, montaż automatycznych zraszaczy murawy i wreszcie położenie najwyższej klasy naturalnej trawy z rolek.

Murawa stadionu zostanie wyposażona w system automatycznego zraszania wbudowanego w powierzchnię boiska. System oparty będzie na 19 wynurzalnych zraszaczach (16 sztuk zraszaczy sektorowych w zakresie 180 stopni oraz 3 sztuki zraszaczy pełno zakresowych w zakresie 360 stopni).

Do tego wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dwie nowe profesjonalne bramki do piłki nożnej oraz dwie bramki do rugby oraz nowy sprzęt do pielęgnacji murawy w postaci kosiarki wrzecionowej.

Stara murawa ma mieć drugie życie na boisku... w Starym Olsztynie, gdzie z inicjatywy Akademii Sportu Stomil Olsztyn, powstaje boisko treningowe dla najmłodszych adeptów futbolu. Firma Tamex jest gotowa na to, żeby starą murawę zrywać tak, żeby mogła służyć na innym obiekcie. Nie uda się wykorzystać w stu procentach całej murawy, ale do 70 procent jest to jak najbardziej realne.

Firma Tamex realizowała w Polsce wiele projektów. M.in. kładli murawę na stadionie Śląskim w Chorzowie.

Warszawska firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. zrealizuje inwestycję za 6,4 mln zł, a inwestycja ma zostać ukończona do 31 sierpnia 2018 roku.

Tagi: stadion Stomilu, OSIR


Komentarze

 1. 23.06.18 07:03 crispy

  Widziałem wczoraj to rozpoczęcie. Jedna spycharko-koparka i 3 gości, z czego jeden w kasku coś tam grzebał. Spoko. Zdążą. To tylko trawę zepchnąć, parę rurek położyć ze złota (żeby nie zardzewiało) i posiać nową (najlepiej z Marsa, bo tam rośnie najlepsza). Zdążą. I wiemy już czemu to 6,5 kosztuje. Ale ja tam się nie znam na trawie ... Zresztą, jak powiedziano, że za 6 i pół, to za 6 i pół, poza tym nikt nie zgłosił się, że zrobi to za mniej ...

 2. 20.06.18 10:30 Tomek

  Pewnie inne firmy chciały 10 mln i sieciowke na tramwaje dla roboli, więc nie przystąpili do przetargu :)

 3. 19.06.18 16:28 Owsian

  Oj żeby tylko CBA nie zaczęła się interesować tą inwestycją. 6,4 mln to chyba ciut przyduzo.....

 4. 19.06.18 15:43 A.

  Świetna informacja. Jestem ciekawy czy dotrzymają terminu, bo w naszym mieście to różnie z tym bywa... ;)

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!