Relacja z meczu Tęcza Biskupiec - Stomil II Olsztyn

2012/2013 - Wojewódzki Puchar Polski Biskupiec
Adam Kapusta 81'
ż Krzysztof Ziemak
ż Kamil Chyczewski
kartki Mateusz Mikulak ż
Bramki Tęcza Biskupiec: 23. Piotr Sznar - 17. Dariusz Balcerzak, 4. Tomasz Adamczyk, 13. Jakub Nowakowski, 18. Sebastian Biedka (85, 11. Dariusz Rzońca), 6. Paweł Biedka, 7. Krzysztof Ziemak, 5. Kamil Chyczewski (55, 10. Sławomir Rybkiewicz), 15. Patryk Szewczyk (46, 3. Piotr Adamczyk), 7. Bartłomiej Bogdaniuk, 14. Kamil Jankiewicz (61, 16. Maciej Łach).
Stomil II Olsztyn: 12. Michał Przyborowski - 18. Wiktor Abramczyk, 4. Damian Skrodzki, 9. Paweł Tomkiewicz (54, 6. Andrzej Jaroń), 14. Łukasz Szumski - 17. Mateusz Sienikowski (61, 25. Patryk Czokało), 5. Mateusz Mikulak, 23. Michał Wiśniewski, 7. Adam Kapusta, 20. Kacper Nawrocki (55, 24. Bartosz Borawski) - 10. Patryk Nowak (59, 26. Bartłomiej Duda).
Szczegóły sędziował: Robert Michalak (Szczytno).
widzów: 70.

Stomil Olsztyn wygrał w 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z grającą w lidze okręgowej Tęczą Biskupiec 4:0 (1:0) i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Gole dla "biało-niebieskich" zdobyli Michał Wiśniewski z rzutu karnego, Andrzej Jaroń, Patryk Czokało oraz Adam Kapusta.

Olsztynianie dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 4. minucie Wiśniewski pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Piotra Sznara. Na drugiego gola w meczu kibice musieli czekać do 55. minuty. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Jaroń podszedł do rzutu wolnego i pokonał golkipera gospodarzy. Na 3:0 w 79. minucie gry podwyższył Czokało, który wykorzystał sytuację sam na sam. Dwie minuty później kolejnego gola dla olsztynian zdobył Kapusta.

Mimo, że graliśmy z bardziej doświadczonym zespołem, to w naszej grze było widać dużą dojrzałość. Była chwila w pierwszej połowie, kiedy straciliśmy kontrolę nad meczem, a tak, to cały czas my dyktowaliśmy warunki na boisku. Dzisiaj graliśmy takim "pomieszanym" składem – grało kilku chłopaków, którzy na co dzień występują rezerwach i było też kilku chłopców, którzy występują w juniorach. Każdy miał szansę się dzisiaj pokazać i naprawdę wszyscy dobrze wypadli - mówi Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 16:19:13

90' KONIEC! STOMIL W KOLEJNEJ RUNDZIE WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI!
85' Ostatnia zmiana w Tęczy. Rzońca w miejsce Sebastiana Biedki.
83' Kapusta wpadł w pole karne, ale uderzył niestety wysoko nad poprzeczką.
81' W polu karnym faulowany nakładką Jaroń. Sędzia dyktuje rzut wolny pośredni dla Stomilu, po którym Kapusta umieszcza futbolówkę w siatce.
81' GOOOOOOOOOOOOOL - ADAM KAPUSTA.
79' Czokało wyszedł na sam na sam z golkiperem Tęczy i nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Tą bramkę też udało się nagrać.
79' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL - PATRYK CZOKAŁO!
75' "Żółtko" dla Mikulaka.
69' Dobra okazja gospodarzy, ale pewnie broni Przyborowski.
65' Ahhhhhhh, było blisko trzeciego gola dla Stomilu. Wiśniewski zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów, piłka leciała w okienko biskupieckiej bramki, ale w ostatniej chwili dobrą interwencją popisał się Sznar.
64' Dobrą sytuację w polu karnym miał Bogdaniuk, ale Szumski dobrze interweniuje.
61' Kolejne roszady w obu ekipach. W "biało-niebieskich" Czokało zmienia Sienikowskiego, u gospodarzy Łach za Jankiewicza.
59' Bogdaniuk strzela bardzo niecelnie.
59' Duda w miejsce Nowaka.
55' Zmiany w obu zespołach. W Stomilu za Nawrockiego wchodzi Borawski, w Tęczy Rybkiewicz za Chyczewskiego.
55' Ależ wejście smoka miał Jaroń. Zawodnik podszedł do rzutu wolnego i strzelił na 2:0. Swoją drogą mamy nagrane obie bramki z dzisiejszego spotkania, więc wieczorem pojawią się na stronie.
55' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL - ANDRZEJ JAROŃ.
54' Jaroń wszedł za Tomkiewicza.
54' Nowak faulowany, żółtą kartkę zobaczył Chyczewski.
52' Ziemak wbiegł w pole karne, dograł piłkę wzdłuż bramki, ale nikt do niej nie doszedł. Chwilę później Nowak faulowany na 30 metrze.
50' Na stadionie około 70 widzów.
49' Nowak po raz kolejny wpadł w pole karne, jednak jego uderzenie zablokował Balcerzak i piłka wyszła na rzut rożny.
46' Piotr Adamczyk pojawił się na boisku w miejsce Szewczyka.
46' 16:57 - rozpoczynamy drugą połowę.
45' W zaległym meczu pierwszej ligi - Termalica Bruk-Bet Nieciecza prowadzi do przerwy z Arką Gdynia 2:1.
45' Robert Michalak zaprosił zawodników do szatni. Póki co po pierwszych 45 minutach Stomil II prowadzi w Biskupcu z Tęczą 1:0 po bramce Michała Wiśniewskiego z rzutu karnego. Na chwilę obecną olsztynianie są bliżsi awansu do kolejnej rundy.
37' Ziemak fauluje w środku pola Kapustę i otrzymuje żółtą kartkę.
32' Paweł Biedak nie pilnowany w polu karnym, oddał strzał na bramkę, ale pewnie broni Przyborowski. Wynik nadal bez zmian.
29' Kolejną okazję miał Jankiewicz z Tęczy, ale znowu został zablokowany przez zawodników Stomilu.
18' Tomkiewicz zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłka minimalnie przeleciała obok słupka.
15' Nowak wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane i piłka wyszła na róg, który jednak nic nie przyniósł.
9' Tęcza miała dobrą sytuację. Jankiewicz wychodził na wolne pole, ale w ostatniej chwili uprzedził go Przyborowski.
4' Michał Wiśniewski pewnie wykorzystał rzut karny. Olsztynianie prowadzą w Biskupcu 1:0.
4' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL - MICHAŁ WIŚNIEWSKI.
3' Będzie rzut karny dla Stomilu, faulował Balcerzak.
1' Spotkanie rozpoczęte.
Piłkarze zeszli do szatni, do meczu coraz bliżej.
15:25 - piłkarze rozpoczęli rozgrzewkę.
Na ławce rezerwowych zostali Erwin Sak, Bartłomiej Duda, Patryk Czokało, Bartosz Borawski oraz Andrzej Jaroń.
Znamy już skład Stomilu. Szansę gry dostaną zawodnicy, którzy zazwyczaj grają w juniorach.
Mecz poprowadzi Robert Michalak ze Szczytna.
14:52 - busik z piłkarzami rezerw Stomilu dotarł do Biskupca, na stadionie pojawił się także nasz korespondent, który jest mile zaskoczony dobrymi nutami puszczanymi na stadionie.

W środę (26 września) piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają w 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z Tęczą Biskupiec.

Spotkanie z trzecią drużyną ligi okręgowej (grupa I) odbędzie się o godz. 16:00 w Biskupcu. W poprzedniej rundzie WPP piłkarze Stomilu wyeliminowali MKS Jeziorany.