95' Koniec meczu.
92' Rzut wolny, okolice 22. metra, strzał bezpośredni, piąstkuje Skiba na rzut rożny 87
91' 4 minuty do końca
89' Boisko opuszcza Maciej Pałaszewski, w jego miejsce Wojciech Hajda 1
87' Rzut rożny dla Odry, piłka po dośrodkowaniu minęła wszystkich i wyszła za końcową linię... 87

Sam van Huffel strzelił na 1:1. Fot. Łukasz Kozłowski

Trzy punkty na początek rundy

29.02.20 19:21   em   31

Stomil Olsztyn zdobył pierwsze trzy punkty w rundzie wiosennej. Olsztyński zespół pokonał 4:2 Odrę Opole. Trzy bramki w meczu strzelił Szymon Sobczak.

Blisko trzy miesiące kibice Stomilu Olsztyn czekali żeby na żywo zobaczyć grę swojego zespołu. W pierwszym meczu 2020 roku na własnym stadionie podopieczni Piotra Zajączkowskiego zagrali z Odrą Opole, z którą jesienią wygraliśmy 1:0.

W wyjściowej jedenastce "Dumy Warmii" zobaczyliśmy dwóch nowych zawodników ściągniętych w okresie przygotowawczym. Na lewej stronie obrony zobaczyliśmy Jonatana Strausa, a w ofensywie Sama van Huffela.

Mecz niezbyt dobrze zaczął się dla gospodarzy, bo od 7. minuty przegrywaliśmy 0:1. Odra miała rzut wolny, poszło dośrodkowanie w pole karne, a tam ręką piłkę dotknął Szymon Sobczak. Piotr Skiba co prawda obronił strzał Arkadiusza Piecha, ale przy dobitce Tomasa Mikinica był bezradny.

Do wyrównania doszło już w 13. minucie. Dobra akcja prawą stroną Artura Siemaszki, który przyjął świetne podanie od Jakuba Mosakowskiego, podał płasko do Sama van Huffela, a ten zwiódł obrońcę i mocnym strzałem wyrównał. W 23. minucie Odra była bliska wyrównania, ale strzał Krzysztofa Janusa zatrzymał się na poprzeczce, a potem Remisz na piątym metrze zatrzymał piłkę po strzale Konrada Kostrzyckiego.

W 27. minucie Stomil objął prowadzenie za sprawą Jakuba Mosakowskiego. Jonatan Straus dośrodkował z rzutu rożnego, piłka po zamieszaniu wyleciała poza pole karne, a tam był "Mosak" i oddał mocny strzał w kierunku bramki. I tak padła jego premierowa bramka w I lidze... telewizyjne powtórki wykazały, że ostatnim zawodnikiem, który dotknął (musnął) piłkę był Szymon Sobczak.

W 45. minucie zawrzało na trybunach, bo w polu karnym Odry doszło do kontrowersyjnej sytuacji. W pole karne po ładnym rajdzie wpadł Artur Siemaszko, obrońca zrobił wślizg, a nasz napastnik padł. Wszyscy z trybun domagali się karnego, ale sędzia Grzegorz Kawałko z Białegostoku był innego zdania.

W 57. minucie Stomil zdobył bramkę na 3:1. W polu karnym van Huffel trafił w rękę piłkarza Odry i sędzia tym razem nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Pewnym strzałem gola strzelił Szymon Sobczak.

W 80. minucie Stomil podwyższył na 4:1. Sobczak odważnie wpadł w pole karne i został w nim sfaulowany. Poszkodowany pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Stomil po strzelonej bramce stracił koncentracje i Odra zdobyła drugą bramkę. Skibę pokonał wprowadzony po przerwie Jarosław Czernych.

Za tydzień Stomil czeka bardzo daleki wyjazd. Ekipa Piotra Zajączkowskiego zagra w Nowym Sączu z Sandecją. Mecz odbędzie się w sobotę (7 marca) o godz. 19:10.

Tagi: Stomil Olsztyn, Odra Opole, I liga

1. 05.03.20 11:26 Markoni

Do Nowego Sącza po 3 pkt. Brawo Stomil

2. 04.03.20 22:51 pavlo88

Kj h

3. 01.03.20 20:44 maras75

Fajny wynik na otwarcie rundy i bardzo ważne 3 punkty. Dzięki temu Bliżej do góry tabeli... Brawo za walkę i charakter

4. 01.03.20 18:43 obserwator1985

Nie mogłem być na meczu i chciałem zapytać o dyspozycję mojego"ulubieńca" Mateusza G. ale już wszystko wiem po przeczytaniu komentarzy:)

5. 01.03.20 18:33 Tiger

Oczywiście, że są potrzebni ale było napisane, że temat dotyczy S1, w młynie sie nie siedzi :-). Zgadzam się, co to do oceny zawodników, Bucholc nie miał dnia wczoraj a Gancarczyk właściwie poza grą. Mosak, nieźle ale też nie przesadzajmy to koło niego stał zawodnik Odry, który dobił karnego po obronie Skiby a to jest niedopuszczalne. Mimo wszystko dobrze, że graliśmy parą Mosak-Remisz to nasi zawodnicy, wypożyczeni niech czekają. Takim cichym bohaterem był Siemaszko, nawalczył się, nabiegał, szarpał. Van Huffel, Sobczak również duże plusy.

6. 01.03.20 18:08 jeod

Tego akurat nie powiedziałem. Ale pikniki zawsze będą na stadionie czy tego chcesz czy nie. Też są klubowi potrzebni. Pozdro

7. 01.03.20 17:53 19BR45

Janusz. B i Mati G. wyraźnie odstawali. Oby szybko gotowi do gry byli Molloy i Carolina. Chyba już czas żeby Janka zluzowal na, boisku Kuban i wreszcie zagrał na swojej nominalnej pozycji. Słabsza pierwsza połowa Kuby Teclawa. Pałasz też nie zachwyca. Reszta zespołu naprawdę dobre spotkanie. Cieszy zwłaszcza gra Mosaka. Na lewej obronie wreszcie gra ktoś z lewa noga i niezła wrzutka.

8. 01.03.20 16:12 Piekarz/OKS

Jedz sobie tej grochówki ile tam chcesz kolego. Na mecz możesz nawet dotrzeć łódka wpław przez Łyne. Masz takie prawo :) tylko nie mów mi kolego, ze Ci zasłaniam murawę, bo kiedy ja dopinguje, Ty wcinasz zupę :)

9. 01.03.20 15:50 jeod

A mnie rozbawił piekarz, takie mamy czasy. Jak ktoś chceusiąść na swoim i zjeść grochówkę, to co? Ma takie prawo u tyle. Jak będzie chciał podrzeć twarz to pójdzie na S1.

10. 01.03.20 15:37 chodi

Długo czekać nie musiałeś ....OG 0:5 ze Stala ....i jeszcze karnego nie strzelili, podobno mogło być 0:8... za tydzień jeżeli wygramy to przeskoczymy Jastrzębie , które moim zdaniem gra najsłabiej z pierwszej szóstki i nie wiem jakim cudem są tak wysoko.

11. 01.03.20 14:00 Adaśko

Ładny początek wiosny, gratulacje!!! :-)

12. 01.03.20 12:58 Darek

Wynik cieszy. Mateusz G praktycznie nie istniał. Myślę, że z taką formą nie zagrzeje długo miejsca w pierwszej 11, no chyba, że jest pupilem trenera. W moim odczuciu Zając ma dwóch pupili, którzy w Stomilu grają z uwagi na powyższe. Jest to wspomniany Mateusz i Janusz B:). Fajnie, że był komplet, pomimo deszczu i chłodu - to dobry prognostyk na przyszłość. Organizacyjnie bez wielkiej WTOPY, niemniej jednak nagłośnienie FATALNE (nie słychać na S2 spikera) i zegar obsługiwany jest chyba od "niechcenia". Najważniejsze 3 pkt. Teraz tylko czekać na "w palnik" grudziądza i "suwałków":) i weekend będzie WSPANIAŁY:)

13. 01.03.20 11:48 waldi812

Wygrana cieszy i z uwagi na wyniki wczorajszych spotkań zbliża do miejsc z górnej części tabeli, ale nad stylem gry trzeba popracować, widać było dużo chaosu i latające piłki adresowane donikąd. Obrona mało pewno i co rusz gotowało się pod naszą bramką. Odra miała piłkę na 1:2, której dzięki Bogu nie wykorzystała, bo różnie mogło wtedy to wyglądać. Koki w systemie latających piłek za bardzo sobie nie pogra i oby nie skończył jak Ramirez. Van Huffel będzie kozakiem w tej lidze, tylko trzeba mu też dać partnerów do grania. Gancarczyk mocno odstaje, na te chwilę dalej brak alternatywy w ataku, oby Loshi wniósł coś pozytywnego. Tak czy inaczej 3 punkty bezcenne i miejmy nadzieję, że będa motorem napędowym w tej rundzie.

14. 01.03.20 11:40 THE CORE

@Tiger. Fajnie że otworzyli tę bramkę, ale najpierw sami wygenerowali taki korek. Kibiców tyle samo co zawsze a nigdy tak długo nie stałem w kolejce na bramkach.

15. 01.03.20 11:20 em

@zjs - dzięki.

16. 01.03.20 10:23 zjs

No dobrze Emilozo, mnie się wydawało,że to Sobczak, ale na miłość Boską zdarzyło się to w polu karnym Odry a nie Stomilu jak jest w artykule.

17. 01.03.20 09:06 S.M.P.

Brawa za pewną wygraną i trzy punkty. Gra w ofensywie bardzo obiecująco wyglądała - tak trzymać. W obronie jest jeszcze dużo pracy bo raz że dwie bramki stracone to i przy stałych fragmentach za każdym razem było groźnie bo obrońcy nie czyścili tylko piłka zawsze spadała w gąszcz nóg w polu karnym. Mosak powinien grać całą rundę bo widać że koleś ma potencjał i odpowiedni mental żeby iść do przodu. Tylko zabezpieczyć z nim kontrakt żeby nie odszedł w lato za czapkę gruszek.

18. 01.03.20 06:41 Piekarz/OKS

Dokładnie Tiger. Mnie rozbawił wczoraj kibic, który pyta się mnie czy zamierzam stać na S1, bo mu będę widok zasłaniał. Takie mamy czasy... najważniejsze to dupę posadzić na swoim- kupionym miejscu, zjeść grochowe, i dostać za darmo kubek lub smycz. Dogi nie filharmonia, czy teatr. Doping i gra niestety słaba.

19. 01.03.20 01:18 Tiger

@The core - akurat mam inne odczucia bo przy wejściu nr 1 od basenu w pewnym momencie widząc zawądzący system bramek otworzyli ją i sami skanowali bilety co przyspieszyło kolejkę znacząco. Także akurat wyczucie mają.

20. 29.02.20 23:59 Klawiszek Klawiszowski

Albo spiker z czasów 1 ligi/ekstraklasy., który zresztą na mecze nadal chodzi. To była profeska. Brzozowski przy całej sympatii dla niego nie ma w ogóle porównania.

21. 29.02.20 23:41 Emilozo

@The Core - Andrzej B. miał jakąs imprezkę. Na szczęście nie ja musiał go zastąpić... ufff :)

22. 29.02.20 23:31 Emilozo

@zjs - konsultowałem z wieloma obserwatorami. Siemaszko był faulowany w 45. minucie.

23. 29.02.20 23:31 THE CORE

To ja może nie o samej grze ale okolicznościach. 1. Poprzedni ochroniarze przynajmniej na bramkach mowili ''dzień dobry'', ''proszę się odwrocić do kontroli'', ''dziękuję''. Teraz facet się gapił na mnie i ani be ani me. Może polskiego nie znał? 2. Na wejściu na sektor sympatyczna pani informowała, że zarząd prosi aby od następnego meczu siadać na ''swoich'' miejscach. Jak to się ma do faktu, że gdy w lipcu kupowałem karnet na cały sezon rownie sympatyczny pan w klubie poinformował mnie że (cytuję z pamięci) ''jakieś miejsca trzeba na bilecie wpisać ale i tak każdy siedzi gdzie chce''. Generalnie jestem za siadaniem na ''swoim'' miejscu ale nie może być tak że klub sprzedaje bilety byle jak a potem w trakcie postanawia coś egzekwować. Może lepiej zacząć od nowego sezonu, co Zarządzie? 3. Co się stało z Andrzejem Brzozowskim? Nowy spiker stara się, ale daleko mu do Andrzeja. Składy powinien zapowiedzieć jak gracze wchodzili na boisko, a nie że musiałem sprawdzać w necie - Stomilowcow przynajmniej poznaję, ale nie śledzę na bieżąco składu Odry a chciałbym wiedzieć kto gra. I z jakim numerem gra - bo po przerwie podał składy ale bez numerow. 4. Zegara znow nie ma komu obsługiwać. Czas jest albo go nie ma, a wynik inny niż na boisku. Czy to naprawdę takie trudne odpalić zegar razem z gwizdkiem sędziego a potem obserwować mecz i zmieniać wynik? Jak nikt tego w klubie nie ogarnia to ja mogę.

24. 29.02.20 22:42 Tiger

Wynik najważniejszy, jest wygrana i 3 pkt natomiast nie przesadzałbym z tym hurraoptymizmem bo dziś graliśmy z po prostu bardzo słabym rywalem. Z taką postawą to pewny kandydat do spadku, mamy nad nimi w tej chwili 9 a w praktyce 10 pkt więc można o nich po prostu zapomnieć. Nasi dziś skoncentrowani, waleczni i mający po prostu cel do osiągnięcia i mimo tego złego początku dali radę i za to brawa. Oby tak dalej, Forza STOMIL!

25. 29.02.20 21:29 marduck

Brawo, super otwarcie rundy. Jak niewiele trzeba było zmienić, żeby nasza gra wyglądała lepiej. Jeden człowiek który chciał grać do przodu, a nie kombinować jak koń pod górkę. Skiba brawo, linia obrony poprawnie, bo jednak 2 bramki stracone, pomoc też poprawnie i to tylko w wykonaniu Tecława i Siemy, atak - Sam proste środki by napędzać akcje do przodu, to takie proste (Grzesiu za dużo kombinował niestety), Sopel 2 bramki super, choć ta ręka w defensywie przy stałym fragmencie gry ehh. Daleka droga jeszcze przed nami nie ma co się grzać, wspominałem że nie mamy skrzydeł i ataku i zdania nie zmieniam, zamiast zaciągu w defensywie potrzebny był atak, w kolejnych spotkaniach będzie ciężej

26. 29.02.20 21:22 zjs

Ponieważ autor dalej jest zdekoncentrowany podpowiadam nieśmiało, czy czasem nie był to Sobczak faulowany w polu karnym Odry w końcówce pierwszej połowy?

27. 29.02.20 21:21 chodi

Tak grający Stomil może wygrywać w tej lidze z każdym ... i nie tylko w tej lidze! Van Huffel - Brawo! W tej lidze będzie błyszczał a Mossakowski kilka takich występów i podejrzewam , że zgłoszą się po niego kluby z Ex... brawo TAK TRZYMAĆ! Brawo Panowie za wygrana TYLKO STOMIL!!!

28. 29.02.20 20:46 jeod

A co to za głupia akcja, że na karnet nie można wyjść że stadionu i wrócić? W tamtej rundzie nie było problemu.

29. 29.02.20 20:32 crispy

No i Mosak. Bezbłędnie. I piękny gol. Musi grać w I składzie. I punktować w PJS. Wartościowy i potrzebny. Musi grać ! Brawo ! SPW

30. 29.02.20 20:25 crispy

W życiu bym się nie spodziewał takiego początku rundy ! Zajefajnie ! Wszystko było ! A Sławomir Kufel ? Czapki z głów ! Będzie z niego pociecha ! SPW

31. 29.02.20 19:30 zjs

Siemaszko był faulowany w polu karnym Stomilu i widownia domagała się karnego? Autor też był mocno zdekoncentrowany?