Relacja z meczu Victoria Bartoszyce - Stomil Olsztyn

2005/2006 - IV liga Bartoszyce
Bohaterów Monte Cassino 1, 11-200 Bartoszyce (klub); Sportowa 1 (stadion)
Victoria Bartoszyce 1:1 Stomil Olsztyn
0:1
82' Mazurek Bramki Żytkiewicz 30'
cz Szwara kartki Lech cz
Bramki Victoria Bartoszyce: Łazarski Szczygielski Mikulak Szawara Łajkowski Łażewski [ 60' Cichocki ] Kozłowski Husak Grażul Malicki [ 70' Urban ] Mazurek
Stomil Olsztyn: Skiba Gabrusewicz Łachacz Frankowski [ 80' Ruszkiewicz ] Żytkiewicz Spychała Lech Czerwiński [ 75' Miękus ] Paszkiewicz [ 65' Rzeczkowski ] Zahorski Kaszuba [ 70' Łazar]
Szczegóły Sędzia: Narojczyk (Miłakowo)
Widzów: 200

Remisem zakończyło się spotkanie w Bartoszycach pomiędzy miejscową Victorią a OKS-em 1945 Olsztyn. Przewagę w tym spotkaniu mieli zdecydowanie olsztyńscy piłkarze, jednak nie potrafili do końca dowieść korzystnego rezultatu.

Gospodarze w sobotnim meczu wystąpili w mocno okrojonym składzie, jednak już w trzeciej minucie Piotr Kozłowski mógł trafić do pustej bramki OKS-u. W 30. minucie spotkania kibice Stomilu mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia przez gości. Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Grzegorz Lech, a jeszcze lepszym strzałem z głowy Grzegorz Żytkiewicz, która wpisał się po raz kolejny w tym sezonie na listę strzelców w meczu. Dziewięć minut później olsztyńskim obrońcom urwał się Rafał Malicki, a Piotr Skiba, bramkarz OKS-u, wyszedł daleko przed pole karne. Zawodnik z Bartoszyc przelobował rywala, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę Skiby. W drugiej połowie podopieczni Andrzeja Nakielskiego dalej atakowali, jednak nadal nie kończyli stworzonych przez siebie sytuacji. Na dodatek w 51. minucie boisko musiał opuścić Grzegorz Lech, który za faul ujrzał czerwony kartonik. Kilka minut później szanse się wyrównały - za uderzenie Artura Łazara z murawy zszedł Tomasz Szawara. W 81. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Przemysław Mazurek, który wyrównał wynik sobotniego spotkania. Do końca spotkania olsztyńscy piłkarze próbowali zdobyć zwycięską bramkę, na którą bardzo czekali fani olsztyńskiego klubu. Jednak się nie doczekali i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Autor: em

Relacja kibicowska

Na ostatni mecz rundy jesiennej przygotowany został autokar, jednak nie udało się zapełnić go w całości. Na zbiórce kibiców pojawiło się siedem radiowozów, a działanie olsztyńskiej policji (m.in. bezpodstawne żądanie imiennej listy wyjazdowiczów) spowodowało, że znaczna część chętnych musiała wybrać inny środek transportu.

Mimo wszystko na stadion miejski w Bartoszycach zawitało około 80 kibiców Stomilu. Zaprezentowali bardzo dobry doping, który nie ustawał przez całe spotkanie. Na niskim płocie zawieszonych zostało sześć flag, kibicom towarzyszyły także flagi na kijach i mniejsze chorągiewki. Po ostatnim gwizdku Stomilowcy wbiegli na murawę, aby podziękować piłkarzom OKS za grę w zakończonej rundzie.

Autor: zic

Mecz XVII kolejki piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn rozegrają w Bartoszycach z miejscową Victorią. Będzie to pożegnanie ligowej rzeczywistości w tym roku kalendarzowym.

Nie będzie to jednak ostatnie oficjalne spotkanie w tym sezonie olsztyńskich piłkarzy. W czwartek (10 listopada) nasi piłkarze zagrają mecz z MKS Korsze w ramach kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zespół pod dowództwem Andrzeja Nakielskiego spisuje się znakomicie. OKS 1945 Olsztyn w ostatnich dziesięciu spotkaniach nie zanotował porażki. W ostatnim spotkaniu z Orlętami Reszel olsztyńscy piłkarze wykazali się dobrą skutecznością strzelając przeciwnikom, aż pięć bramek. Zespół z Bartoszyc zajmuje 13. pozycję w tabeli z 19. punktami. W ostatnim spotkaniu piłkarze prowadzeni przez Mirosława Millera doznali wysokiej porażki 0:5 z Startem Nidzica. Zdecydowanym faworytem spotkania jest zespół z Olsztyna i strata punktów przez OKS 1945 będzie dużą niespodzianką.