Relacja z meczu Warta Sieradz - Stomil Olsztyn

Puchar Polski 2017/2018 - runda wstępna Koniec Warta - stadion Jutrzenki

ż Łukasz Mitek
ż Sylwester Pawlak
kartki Marcel Ziemann ż
Wiktor Biedrzycki ż
Bramki Warta Sieradz: 1. Maciej Mielcarz - 6. Rafał Swędrowski, 7. Łukasz Mitek, 3. Adrian Klepacz, 2. Sylwester Pawlak - 13. Jarosław Szyc (82, 8. Marcin Kacela), 14. Michał Sitarz, 10. Mariusz Zawodziński, 18. Dominik Cukiernik (63, 16. Krzysztof Składowski), 17. Wiktor Płaneta - 11. Marcin Kobierski (97, 22. Maciej Łabędzki).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 31. Paweł Baranowski, 93. Igor Biedrzycki, 20. Wojciech Dziemidowicz - 3. Marcel Ziemann, 97. Wiktor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki (56, 87. Artur Siemaszko), 5. Grzegorz Lech, 11. Karol Żwir (60, 10. Piotr Głowacki) - 22. Tomasz Zahorski.
Szczegóły sędziował: Marek Opaliński (Lubin).

karne: 1:0 Michał Sitarz, 1:1 Grzegorz Lech, 2:1 Mariusz Zawodziński, 2:2 Tomasz Zahorski, 3:2 Łukasz Mitek, (3:2 Paweł Baranowski - obroniony), (3:2 Adrian Klepacz - obroniony), (3:2 Piotr Głowacki - obroniony), 4:2 Marcin Kacela.

Rzuty karne, lepiej wykonywane przez gospodarzy, zdecydowały o zakończeniu przygody Stomilu Olsztyn z Pucharem Polski. Po 120 minutach wyjazdowy mecz z Wartą Sieradz zakończył się bezbramkowym remisem.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż zaznaczyć należy, że to goście mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Widać było, że tworząca się w bólach kadra Stomilu daleka jest jeszcze od optymalnego składu i formy, pierwszoligowiec nie potrafił narzucić swojego stylu gry, a na murawie nie było widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych, jaka dzieli oba kluby.

Stomil rozpoczął w składzie: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Igor Biedrzycki, Wojciech Dziemidowicz - Marcel Ziemann, Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Karol Żwir - Tomasz Zahorski. Pierwsza zmiana dokonana została przez trenera Tomasza Asensky'ego dopiero w drugiej połowie, na boisku pojawili się Piotr Głowacki i Artur Siemaszko. Goli jednak w regulaminowych 90 minutach nie zobaczyliśmy.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła też półgodzinna dogrywka i o awansie do kolejnej rundy zadecydowały rzute karne, które lepiej wykonywali gospodarze. Na Wartę Sieradz w kolejnej rundzie Pucharu Polski czeka beniaminek Ekstraklasy - Sandecja Nowy Sącz.

karne: 1:0 Michał Sitarz, 1:1 Grzegorz Lech, 2:1 Mariusz Zawodziński, 2:2 Tomasz Zahorski, 3:2 Łukasz Mitek, (3:2 Paweł Baranowski - obroniony), (3:2 Adrian Klepacz - obroniony), (3:2 Piotr Głowacki - obroniony), 4:2 Marcin Kacela.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:24:37

129' Marcin Kacela - GOL, 4:2. Awans Warty!
128' Piotr Głowacki - PUDŁO!, 3:2.
127' Adrian Klepacz - PUDŁO!, 3:2.
126' Paweł Baranowski - PUDŁO!, 3:2.
125' Łukasz Mitek - GOL, 3:2.
124' Tomasz Zahorski - GOL 2:2.
123' Mariusz Zawodziński - GOL, 2:1.
122' Grzegorz Lech - GOL, 1:1. 1
121' Michał Sitarz - GOL, 1:0. 1786
120+2' Koniec meczu w Warcie. Warta zero, Stomil zero. Przed nami rzuty karne. Będą emocje!
120' Sędzia dolicza dwie minuty do drugiej połowy dogrywki.
119' Chyba będą rzuty karne...
109' Strzelał Wiktor Biedrzycki, ale pewnie broni Mielcarz. 1
106' Druga połowa dogrywki rozpoczęta. Ostatnie 15 minut...
105+2' Koniec pierwszej połowy dogrywki. Nadal żadna z drużyn nie zdobyła bramki. Pozostaje ostatnie 15 minut, jeżeli nikt nie wygra, to czeka nas seria rzutów karnych.
105+2' Tuż obok bramki strzelał Płaneta. 1786
105' Pierwsza połowa dogrywki potrwa dłużej o dwie minuty.
105' Pawlak fauluje Bucholca i dostaje żółtą kartkę.
103' Teraz sytuację mieli gospodarze. Kacela wycofał w polu karnym do Zawodzińskiego, ale dobrą interwencją popisał się Wiktor Biedrzycki.
100' Strzelał Zahorski, ale niestety w boczną siatkę. Nadal 0:0.
97' Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Maciej Łabędzki za Kobierskiego. 1786
91' Rozpoczęła się pierwsza połowa dogrywki.
90+3' Koniec regulaminowego czasu gry, remis 0:0, przed nami 30 minut dogrywki.
90+2' Wiktor Biedrzycki sfaulował Kobierskiego i został ukarany "żółtkiem".
90' Druga połowa potrwa trzy minuty dłużej.
87' Mitek fauluje Siemaszkę i sędzia wyciąga żółtą kartkę.
85' Ależ teraz mieliśmy szczęście. Kobierski uderzył tuż obok słupka. 1786
82' Za Szyca wchodzi Kacela. 1786
78' Bucholc wgrał piłkę w pole karne, nie doszedł jednak do niej Zahorski i ta opuściła boisko.
71' Teraz swoją sytuację miała Warta, jednak futbolówka po strzale głową Zawodzińskiego przeleciała nad poprzeczką.
63' Krzysztof Składowski wszedł za Cukiernika. 1786
61' Piotr Głowacki uderzył zza pola karnego, minimalnie nad bramką.
60' Piotr Głowacki zmienił Karola Żwira. 1
56' Artur Siemaszko wchodzi za Pawła Głowackiego. 1
1'

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę rozpoczynają rywalizację w Pucharze Polski. W rundzie wstępnej zagrają w Warcie z Wartą Sieradz. Początek meczu o godz. 17.

Los zrządził, że spotkanie odbędzie się w 72. urodziny klubu. Zwycięstwo i awans do kolejnej rundy będzie pięknym rozpoczęciem nowego sezonu i prezentem dla wszystkich Stomilowców z okazji urodzin "Dumy Warmii". W kolejnej rundzie czeka już beniaminek Ekstraklasy - Sandecja Nowy Sącz.

Olsztyńska drużyna wyjechała na obóz przygotowawczy do miejscowości Warka. W czwartek wieczorem zespół przeniósł się do Warty, gdzie w sobotę zostanie rozegrane spotkanie pucharowe.

- Trafiliśmy do raju - cieszy się trener Tomasz Asensky. I dodaje: - Potrzeba było nam takich warunków do trenowania i trochę spokoju w świetnym hotelu. Mamy tutaj świetną bazę treningową, nie brakuje nam przysłowiowego ptasiego mleczka. Pracujemy pod kątem wielu aspektów, bo mamy do tego stworzone odpowiednie warunki. Mikrocykl idzie zgodnie z planem, pogoda na miejscu nam dopisuje. Jestem bardzo zadowolony, że działacze dopięli tę sprawę i w spokoju możemy się przygotowywać do nowego.

Warta Sieradz to tegoroczny beniaminek III ligi. Zespół póki co swoje spotkania musi rozgrywać w Warcie, bo obiekt w Sieradzu przechodzi gruntowny remont. - Z dużym respektem trzeba podejść do rywala, bo Warta zrobi wszystko, żeby awansować do kolejnej rundy. Bardzo bym chciał wystartować od zwycięstwa i awansować do kolejnej rundy. Los zrządził, że w kolejnej rundzie czeka Sandecja Nowy Sącz, z którą w starciu nie stalibyśmy na straconej pozycji - komentuje Asensky.

W momencie pisania zapowiedzi Stomil miał zgłoszony do rozgrywek zaledwie 10 zawodników, jednak to, powinno się zmienić jeszcze w piątek i olsztyński szkoleniowiec powinien mieć do dyspozycji zdecydowanie większą ilość piłkarzy.

Miejscowy burmistrz podjął decyzję, że mecz odbędzie się bez udziału kibiców gości.

Jak w ostatnich dziesięciu latach Stomil radził sobie w Pucharze Polski?

2016: 3:1 ROW 1964 Rybnik (W, I runda), 0:0 k. 6:7 Ruch Chorzów (D, 1/16 finału).
2015: 2:0 Sandecja Nowy Sącz (D, I runda), 1:5 Śląsk Wrocław (D, 1/16 finału).
2014: 1:2 Okocimski KS Brzesko (W, I runda).
2013: 0:0 k. 2:4 Rozwój Katowice (W, I runda).
2012: 3:1 Kaszubia Kościerzyna (D, runda przedwstępna), wolny los (runda wstępna), 2:3 Bogdanka Łęczna (D, I runda).
2011: 3:2 ŁKS 1926 Łomża (W, runda przedwstępna), 1:0 Huragan Morąg (D, runda wstępna), 1:0 Pogoń Szczecin (D, I runda), 0:1 (W, 1/16 finału).
2010: 2:1 Sokół Sokółka (D, runda przedwstępna), 2:0 Bałtyk Gdynia (D, runda wstępna), 2:1 Warta Poznań (D, I runda), 2:0 Odra Wodzisław (D, 1/16 finału), 0:0 k. 0:3 Ruch Chorzów (D, 1/8 finału).
2009: 1:2 Bytovia II Bytów (W, runda przedwstępna).
2008: 0:3 Kotwica Kołobrzeg (D, runda wstępna).
2007: brak udziału.