Relacja z meczu Widzew Łódź - Stomil Olsztyn

Tradycyjna porażka 0:2

Sparingi - lato 2019/2020 (04.VII.2019 r.) Nieborów
Widzew Łódź 2:0 Stomil Olsztyn
2:0
19' Rafał Wolsztyński
25' Rafał Wolsztyński
kartki Bartłomiej Niedziela ż
Błażej Szczepanek ż
Bramki Widzew Łódź: 21. Patryk Wolański (46, 1. Piotr Zalewski) - 3. Łukasz Turzyniecki (46, 28. Marcin Kozłowski), 15. Sebastian Zieleniecki (69, 2. Daniel Tanżyna), 2. Daniel Tanżyna (46, 25. Łukasz Zejdler), 4. Marcel Pięczek (46, 14. Marcel Stefaniak) - 27. Daniel Mąka (46, 8. zawodnik testowany), 30. Mikołaj Juchacz, 6. Adam Radwański (46, 26. Maciej Kazimierowicz), 21. Michael Ameyaw (46, 20. Christopher Mandiangu) - 9. Rafał Wolsztyński (46, 10. Kacper Falon), 17. Przemysław Kita (46, 5. Filip Mihaljević).
Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński (46, 82. Piotr Skiba) - 18. Janusz Bucholc (46, 20. Wojciech Dziemidowicz), 6. Rafał Remisz (46, 14. Aleksander Kowalski), 69. Ołeh Tarasenko (46, 4. Jakub Mosakowski), 3. Lukáš Kubáň (46, 15. zawodnik testowany I) - 8. Bartłomiej Niedziela (46, 90. Waldemar Gancarczyk), 21. Jakub Tecław (46, 19. Wiktor Biedrzycki), 7. Paweł Głowacki (46, 27. Błażej Szczepanek), 5. Grzegorz Lech (46, 10. Mateusz Cetnarski), 11. Mateusz Gancarczyk (46, 77. Patryk Baran) - 10. Artur Siemaszko (46, 17. Mateusz Mętlicki; 90, 16. Koki Hinokio).
Szczegóły sędziował: Rafał Michalak (Skierniewice).
widzów: 200.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w ostatnim czasie zawsze grali słabo w sparingach z Widzewem Łódź. Tym razem było podobnie olsztyńska drużyna przegrała w Nieborowie 0:2. Takim wynikiem zakończyły także trzy poprzednie sparingi z Widzewem.

W pierwszej połowie olsztyński zespół dwukrotnie pokonał Rafał Wolsztyński. Najpierw oddał mocny strzał z 10. metrów i wyprowadził II-ligowca na prowadzenie, a następnie wykorzystał błąd w obronie i z bliska pokonał Leszczyńskiego. Po przerwie trener Piotr Zajączkowski wymienił całą jedenastkę, ale gra w Stomilu poprawiła się tylko na tyle, że zespół nie stracił gola.

– Muszę pochwalić zawodników za wielkie zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę, która panuje na treningach – ocenia Piotr Zajączkowski. – Nie poddajemy się po porażce, mecz będzie analizowany. widać było, że jeden i drugi skład Stomilu popełniał podobne błędy, chociaż w drugiej połowie mieliśmy sytuacje do zdobycia bramki. Dalej będziemy konsekwencje trenowali.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Piotra Zajączkowskiego zagrają z III-ligowym Pelikanem Łowicz. Następnie Stomil zakończy zgrupowanie w Nieborowie i wróci do Olsztyna.