Relacja z meczu Widzew Łódź - Stomil Olsztyn

360. minut bez gola

I liga 2020/2021 (4. kolejka, 19.IX.2020 r.) Koniec Stadion Widzew Łódź
Widzew Łódź 2:0 Stomil Olsztyn
1:0
33' Merveille Fundambu
58' (k) Marcin Robak
ż Merveille Fundambu
ż Krystian Nowak
ż Daniel Mąka
ż Łukasz Kosakiewicz
kartki Jakub Mosakowski ż
Serfain Szota ż
Bramki Widzew Łódź: 1. Miłosz Mleczko - 23. Łukasz Kosakiewicz, 15. Krystian Nowak, 27. Daniel Tanżyna, 3. Filip Becht - 77. Mateusz Michalski (73, 18. Daniel Mąka), 30. Mateusz Możdżeń (90, 4. Sebastian Rudol), 19. Patryk Mucha, 70. Merveille Fundambu (90, 29. Michael Ameyaw), 7. Henrik Ojamaa (46, 22. Dominik Kun) - 9. Marcin Robak (73, 68. Karol Czubak).
Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs, - 18. Janusz Bucholc (80 30. Damian Sierant), 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak (46 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała (69 5. Grzegorz Lech) 6. Jonatan Straus, 16. Koki Hinokio (80 55. Jakub Brdak)- 21. Ņikita Kovaļonoks (46 4. Jakub Moskaowski).
Szczegóły sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Stomil Olsztyn przegrał 0:2 z Widzewem Łódź. To było 4. spotkanie w tym sezonie, w którym nie potrafimy strzelić gola. Nie ma co się jednak dziwić skoro gramy bez napastnika. Ile jeszcze będzie trwał ten dramat? Tego chyba nikt nie wie...

Adam Majewski dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem z Odrą Opole. Pierwszy od początku w składzie zobaczyliśmy młodzieżowca Jakuba Staszaka oraz Damiana Byrtka, który w środę dołączył do zespołu. Na ławce rezerwowych zasiedli Jurich Carolina oraz Jakub Mosakowski. Z powodu kontuzji zagrać nie mogli Skënder Loshi, Jakub Tecław, Krystian Ogrodowski, Szymon Jarosz, Hubert Sadowski oraz Rafał Remisz.

W pierwszej połowie zdecydowana przewaga łódzkiego Widzewa, który więcej utrzymywał się przy piłce. Stomil skupił się na rozbijaniu ataków gospodarzy. Gospodarze strzelili tylko jedną bramkę. Naszego bramkarza pokonał w 33. minucie Merveille Fundambu. Marne to pocieszenie dla kibiców Stomilu, że było to piękne uderzenie, chociaż lepiej ustawiony powinien być łotewski bramkarz Vjačeslavs Kudrjavcevs. Stomil stworzył sobie sytuacje i dwa razy gola mógł strzelić Sam van Huffel, ale dwukrotnie nie trafił w światło bramki. Olsztyński zespół zszedł do szatni bez celnego strzału na bramkę Miłosza Mleczki.

W przerwie meczu trener Adam Majewski dokonał dwóch zmian. Bezproduktywnego Ņikitę Kovaļonoksa zastąpił Jurich Carolina, a za Staszaka wszedł Jakub Mosakowski. Nominalnym napastnikiem był od tego momentu Koki Hinokio. W 55. minucie powinno być 1:1. Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Maciej Spychała, ale znowu niecelnie trafił van Huffel. Chwilę później Widzew prowadził 2:0. Carolina faulował w polu karnym, a karnego pewnie wykończył Marcin Robak.

W dalszej części spotkania trener Adam Majewski wprowadzał kolejnych piłkarzy, ale nic to nie dało. Stomil doznał 3. porażki w tym sezonie i ma na swoim koncie tylko 1. punkt. Olsztyńska drużyna nie strzeliła jeszcze żadnego (!) gola.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:15:22

94' Koniec meczu.
92' 3 minuty doliczone do tego meczu.
92'
91' Boisko opuszczają Możdżeń i Fundambu, w ich miejsce Rudol i Ameyaw 56
90' rzut wolny dla Stomilu, zagrywa Lech, strzał Mosakowskiego zablokowany. 1
87' Żółtą kartką ukarany Mąka 56
86' Żółtą kartką ukarany Szota
83' Rzut rożny dla drużyny Widzewa, strzał ponad bramką! 56
80' Żółtą kartką ukarany Kosakiewicz. 56
80' Boisko opuszcza Bucholc , w jego miejsce Sierant. 1
79' Boisko opuszcza Hinokio , w jego miejsce Brdak. 1
78' Dobra interwencja Biedrzyckiego. 56
73' Boisko opuszczają Robak i Mucha , w ich miejsce Mąka i Czubak. 56
70' Żółtą kartką ukarany Mosakowski. 1
69' Boisko opuszcza Spychała, w jego miejsce Grzegorz Lech. 1
65' Dobre zagranie Robaka w pole karne, super interwencja Szoty! 56
63' Rzut rożny dla Stomilu, bez strzału na bramkę Mleczki. 1
62' Dobra akcja Stomilu, niestety nie zakończona strzałem. 1
58' Marcin Robak podwyższa prowadzenie gospodarzy! 56
57' Karny dla Widzewa! 56
56' Po wolnym uderzenie van Huffela głową, niecelne! 1
55' Żółtą kartką ukarany Nowak. 56
53' Rzut rożny dla drużyny Widzewa bez zagrożenia. 56
52' Kudrjavcevs nie trafia w piłkę po podaniu Byrtka!Róg dla Widzewa! 1
46' Koki Hinokio w ataku! 1
46' Boisko opuszcza Henrik Ojama , w jego miejsce Dominik Kun. 56
46' Boisko opuszczają Jakub Staszak i Nikita Kovalonoks , w ich miejsce Jakub Mosakowski i Jurich Carolina. 1
45' Rzut rożny dla drużyny Widzewa, bez zagrożenia. 56
44' Groźny strzał z dystansu Muchy! 56
40' Koki Hinokio niecelnie w kierunku Bucholca. 1
39' Żółtą kartką ukarany Fundambu. 56
38' Rzut rożny dla drużyny Widzewa, wybija Biedrzycki. 56
34' Dobra akcja Stomilu, ale co zrobił van Huffel???!!! Holender nie trafił w bramkę! 1
33' Rzut rożny dla drużyny Widzewa, Bucholca wybija i Fundambu strzela pięknego gola sprzed pola karnego! 56
29' Pierwsza dobra akcja Stomilu! Van Huffel zaskoczony i oddaje fatalny strzał!!!! 1
26' Rzut rożny dla drużyny Widzewa, Biedrzycki wybija! 56
25' Fundambu strzela z dystansu, Kudrjavcevs na rożny! 56
25' Ależ Biedrzycki dał prezent łodzianom, na szczęście nie spodziewali się Mikołaja we wrześniu! 56
23' Nie potrafimy się przedrzeć pod pole karne rywali! 1
23' Strzał Muchy, broni Kudrjavcevs! 56
20' Widzew cały czas przeważa, Stomil szczęśliwie się broni. 56
14' Na spalonym Kovalonoks 1
13' Stomil jak dzieci we mgle!
12' Rzut wolny dla Widzewa bez zagrożenia! 56
11' Kuriozalna decyzja arbitra! Nie widział faulu na Biedrzyckim, ale już na Fundambu tak!
10' Znów groźnie pod bramką Stomilu. Fundambu bawi się z naszą obroną jak z dziećmi! 56
8' Po rzucie wolnym rozegranie, dośrodkowanie i Mucha nie dochodzi do podania! 56
7' Koszmarna strata Strausa! Wolny z bardzo groźnej pozycji! 56
6' Łodzianie cały czas w ataku, Stomil uważnie przesuwa się w strefach.
3' Widzew ma niezłą sytuację, na szczęście spalony. 56
Gramy!
Obydwie jedenastki już na murawie.
Za chwilę zaczynamy! STOMIL MY WIERZYMY!
Nasi już na rozgrzewce. 1
Mecz sędziować będzie Łukasz Szczech z Warszawy.
Na ławce rezerwowych Widzewa były piłkarz Stomilu: Dominik Kun. 56
Skład Widzewa: 1. Miłosz Mleczko - 3. Filip Becht, 7. Henrik Ojamaa, 9. Marcin Robak, 15. Krystian Nowak, 19. Patryk Mucha, 23. Łukasz Kosakiewicz, 27. Daniel Tanżyna, 30. Mateusz Możdżeń, 70. Merveille Fundambu, 77. Mateusz Michalski 56
Kontuzjowani w ekipie Stomilu: Skënder Loshi, Jakub Tecław, Krystian Ogrodowski, Szymon Jarosz, Hubert Sadowski. 1
Rezerwowi: 82. Piotr Skiba, 4. Jakub Mosakowski, 5. Grzegorz Lech, 17. Maciej Serbintowicz, 23. Jurich Carolina, 30. Damian Sierant, 32. Ingo van Weert, 55. Jakub Brdak. 1
Wyjściowa jedenastka: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs, - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak - 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała, 6. Jonatan Straus, 16. Koki Hinokio - 21. Ņikita Kovaļonoks. 1
Gotowi na mecz? Początek o 12:40 - transmisja w Polsacie Sport.

W ramach 4. kolejki I ligi Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Przy al. Piłsudskiego spotkają się drużyny z dolnych rejonów tabeli.

Stomil w pierwszych trzech spotkaniach nowego sezonu zgromadził zaledwie 1. punkt, remisując bezbramkowo w Tychach. Widzew Łódź zaczął jeszcze gorzej, bo przegrał wszystkie trzy spotkania. Tym samym spotkają się dwie drużyny, które nie tak sobie wyobrażały początek ligi.

Stomil jako jedyna drużyna nie strzeliła jeszcze bramki. Po odejściu ze Stomilu Olsztyn Szymona Sobczaka drużyna prowadzona przez Adama Majewskiego straciła bardzo wiele na wartości w ofensywie. Olsztyński klub powinien jak najszybciej zatrudnić dobrego napastnika jeżeli chce wygrywać mecze.

Trener Adam Majewski uparcie od ponad miesiąca mówi, że jego zespół potrzebuje wzmocnień, ale na ten moment do Stomilu trafili sami obrońcy i defensywni pomocnicy. Owszem do kadry został włączony młodzieżowiec Jakub Brdak, ale nie oczekujemy od 16-letniego piłkarza, że będzie strzelał regularnie bramki.

- Nie ma co ukrywać, że mecz z Widzewem jest ważny - powiedział na początku Adam Majewski. - Chociaż z drugiej strony mamy początek rozgrywek, to dopiero 4. kolejka i nie ma co panikować. Oczywiście nie udało się nam wygrać meczu z Odrą Opole, to skomplikowało naszą sytuację i są nastroje takie, a nie inne. Wiem, że idziemy w dobrym kierunku, tylko ewidentnie trzeba nam czasu i wygranego meczu.

I dodaje: - Ameryki nie odkryję jak powiem, że nasza kadra jest wąska. Widzew Łódź posiada zupełnie inne możliwości. Posiada po 2., a może i po 3. na jedną pozycję. Na papierze Widzew wygląda zdecydowanie lepiej. Wszystko zweryfikuje boisko.

Czy po tym meczu mogą polecieć głowy? Czy w przypadku kolejnej porażki całą winą zostanie obarczony trener? Olsztyński szkoleniowiec podchodzi do sprawy spokojnie i jest świadomy, kto najbardziej ponosi odpowiedzialność za słabe wyniki.

- Normalna sprawa, że w pierwszej kolejności odpowiedzialność za brak wyników ponosi trener - mówi. - Tego się nie boję, wręcz przeciwnie. Przychodząc do Stomilu wiedziałem jaki to jest zespół, ale wszyscy dookoła powinni brać pod uwagę to jakie mamy możliwości.

Początek meczu o godz. 12:40. Spotkanie na żywo będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.