Marcin Stromecki ż
Remigiusz Szywacz ż
Łukasz Sołowiej ż
Łukasz Sołowiej cz
Bramki Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz - 2. Paweł Olszewski, 25. Arkadiusz Najemski, 44. Adrian Karankiewicz, 3. Jonatan Straus - 27. Robert Bartczak, 29. Martin Adamec (86, 89. Bartosz Gużewski), 4. Filip Karbowy (71, 14. Aron Stasiak), 99. Damian Pawłowski, 10. Karol Mackiewicz - 9. Kamil Sabiłło (89, 11. Bartosz Olszewski).
Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 28. Tomasz Wełnicki, 71. Remigiusz Szywacz - 9. Tomasz Zając (69, 32. Wołodymyr Tanczyk), 66. Miłosz Trojak (46, 7. Paweł Głowacki), 8. Marcin Stromecki, 5. Grzegorz Lech, 10. Piotr Głowacki - 19. Rafał Śledź (57, 99. Michał Góral).

Stomil Olsztyn rozegrał najsłabsze spotkanie w tym sezonie. Podopieczni Kamila Kieresia przegrali 0:2 z Wigrami Suwałki.

Trener Kamil Kiereś po porażce w Nowym Sączu zareagował zmianami w wyjściowej jedenastce. W Suwałkach od pierwszej minuty na prawej obronie widzieliśmy Janusza Bucholca, na skrzydle grał Tomasz Zając, a w ataku Rafał Śledź.

Pierwszą bramkę olsztyńska drużyna straciła po własnym błędzie w obronie. Praktycznie w niegroźnej akcji nie wiedząc czemu olsztyńscy obrońcy nie wybili futbolówki, a ta odbijała się im od nóg. Piłkę przejął Kamil Sabiłło i z bliskiej odległości trafił do bramki. Na 2:0 gospodarze strzelili po szybkiej kontrze, a na indywidualną akcję zdecydował się Filip Karbowy i podwyższył wynik tego spotkania.

W drugiej połowie Stomil próbował szybko zdobyć kontaktową bramkę. Niestety była tylko jedna taka sytuacja, ale z bliskiej odległości nie strzelił Michał Góral. Olsztyński zespół nie miał pomysłu na zdobycie gola w tym meczu i po najsłabszym występie w rundzie jesiennej kolejna porażka stała się faktem.

Pod koniec meczu za dyskuje z arbitrem na trybuny został odesłany trener Kamil Kiereś. Olsztyńska drużyna przez ostatnie sekundy meczu grała w osłabieniu po tym jak Łukasz Sołowiej zobaczył czerwoną kartkę za dwie żółte.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe w Częstochowie z Rakowem. Początek spotkania zaplanowano na 1 września (sobota) o godz. 15. Godzina meczu została zmieniona na prośbę kibiców "Dumy Warmii".

Chwila oddechu w Olsztynie i Stomil rusza w kolejną podróż. Po środowym meczu w Nowym Sączu z Sandecją podopieczni Kamila Kieresia zagrają z Wigrami Suwałki. Początek meczu o godz. 17.

Piłkarze Stomilu z południa Polski wrócili do Olsztyna bez punktów. Podopieczni Kamila Kieresia przegrali 0:1 z Sandecją Nowy Sącz, a jedynka bramka w tym meczu padła w drugiej połowie meczu po stałym fragmencie gry. Piłkę do siatki skierował Dawid Szufryn.

Olsztyński szkoleniowiec nie chce szukać usprawiedliwienia dla swojego zespołu, że ciągle jest w podróży. - Uważam, że stać nas na to, by wychodzić i skutecznie rywalizować wszędzie, niezależnie od sytuacji. Ten obraz, który widzieliśmy do 65. w Nowym Sączu minuty musimy powielać. Stać nas na lepszą grę, stać nas na wygrywanie - mówi trener Kamil Kiereś.

W Suwałkach czeka nas ciężkie spotkanie - dodaje olsztyński szkoleniowiec. - Wigry pokazały, że mają lepsze i gorsze mecze, ale w ostatniej kolejce pokonały 3:2 Termalicę, która w mojej ocenie, pomimo sytuacji w tabeli, ma najmocniejszą kadrę w lidze. Musimy więc zachowac koncentrację przez całe spotkanie i jeśli zagramy na naszym wysokim poziomie, to będziemy mogli zagrać w Suwałkach o trzy punkty. Mimo naszej sytuacji, mówię tu o ciągłych wyjazdach, my podchodzimy do każdego meczu tak samo, chcemy grać o pełną pulę.