Relacja z meczu Wisła Płock - Stomil Olsztyn

1:0
43' Paweł Kaczmarek
48' Łukasz Sekulski
Bramki Łukasz Nadolski (s) 88'
Bramki Wisła Płock: Daniel Szczepankiewicz (46 Seweryn Kiełpin) - Cezary Stefańczyk (46 Łukasz Nadolski), Paweł Magdoń (70 Grzegorz Wawrzyński), Marko Radić (46 Bartłomiej Sielewski), Arkadiusz Mysona (46 Dawid Abramowicz) - Krzysztof Janus (46 Fabian Hiszpański), Jacek Góralski (46 zawodnik testowany), Filip Burkhardt (46 Damian Adamczyk), Janusz Dziedzic (46 Bartłomiej Grzelak), Paweł Kaczmarek (46 Tomasz Grudzień) - Marcin Krzywicki (40 Łukasz Sekulski).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46 Michał Leszczyński) - Janusz Bucholc (65 Arkadiusz Mroczkowski), Arkadiusz Koprucki (65 Paweł Tomkiewicz), Rafał Remisz (65 Dawid Szymonowicz), Kamil Hempel (46 Wojciech Dziemidowicz) - Dominik Kun (65 Karol Żwir), Łukasz Jegliński (65 Piotr Łysiak), Paweł Głowacki (65 Daniel Michałowski), Grzegorz Lech (65 Patryk Kun), Tomasz Bzdęga (65 Bartosz Papka) - Szymon Kaźmierowski (65 Paweł Łukasik).
Szczegóły W 85. minucie Paweł Łukasik (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego (Seweryn Kiełpin obronił).

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w Płocku z Wisłą 1:2 (0:1). Bramkę dla "biało-niebieskich" strzelił... Łukasz Nadolski. Rzutu karnego przy stanie 0:2 nie wykorzystał Paweł Łukasik.

Pierwszą bramkę straciliśmy pod koniec pierwszej połowy. Obrońcy źle obliczyli lot piłki i sytuację musiał ratować bramkarz Piotr Skiba. Nasz golkiper zamiast wybijać na aut, zdecydował się na wykop w pole. Do piłki dopadł były piłkarz Stomilu Paweł Kaczmarek i przelobował naszego bramkarza. Drugiego gola straciliśmy już na początku drugiej połowy. Wisła wyprowadziła skuteczną akcję po naszej stracie w środku boiska.

Mecz nie musiał się koniecznie zakończyć naszą porażką. Rzutu karnego przy stanie 0:2 nie wykorzystał Paweł Łukasik, Seweryn Kiełpin obronił jego strzał. Honorowe trafienie dla Stomilu zaliczył... Łukasz Nadolski. Golkiper Wisły wybijając w sytuacji sam na sam strzał Karola Żwira, trafił w swojego obrońcę Łukasza Nadolskiego, który skierował piłkę do własnej bramki.

Kolejne spotkanie kontrolne podopieczni Zbigniewa Kaczmarka rozegrają w niedzielę z Wigrami Suwałki. Początek meczu o nietypowej godzinie, bo 19:47.

W środę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają sparing z Wisłą Płock. Mecz odbędzie się na głównej płycie płockiego stadionu o godzinie 13:00.

W sobotę po meczu z Zawiszą Bydgoszcz Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn zapowiedział, że od sparingu z Wisłą zespół nie będzie już grał na dwa składy. Kadra Stomilu praktycznie zamknięta dlatego czas na zgrywanie się zespołu.

W meczu może nie zagrać Dawid Kucharski, który na obozie nabawił się lekkiego urazu. Stomil do tej pory przegrał wszystkie cztery rozegrane sparingi. Scenariusz we wszystkich spotkaniach był podobony. Zespół do przerwy grał w miąre dobrze, a po słabszej postawie w drugiej połowie ostatecznie przegrywał mecz.