Relacja z meczu Wisła Płock - Stomil Olsztyn

Przewrotka Trzeciakiewicza daje remis w Płocu

godz. 16:00

Łukasiewicza 34, 09-400 Płock
Wisła Płock 2:2 Stomil Olsztyn
0:0
59' Krzysztof Janus (k)
74' Cezary Stefańczyk
Bramki 63' Michał Trzeciakiewicz
90' Michał Trzeciakiewicz
kartki ż Wołodymyr Kowal
ż Janusz Bucholc
ż Piotr Skiba
ż Łukasz Jamróz
ż Michał Trzeciakiewicz
Bramki Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 16. Fabian Hiszpański - 7. Krzysztof Janus, 18. Piotr Wlazło, 4. Jacek Góralski, 41. Dimityr Ilijew (71 Adam Radwański), 13. Dawid Jabłoński (46 Piotr Darmochwał) - 11. Mikołaj Lebedyński (81 Marcin Krzywicki).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna - 24. Karol Żwir (83 Dawid Szymonowicz), 21. Łukasz Jegliński, 31. Tomasz Wełnicki (84 Paweł Głowacki), 11. Wołodymyr Kowal, 12. Michał Trzeciakiewicz - 22. Roman Maczułenko (9, 23. Łukasz Jamróz).
Szczegóły sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Piłkarze Stomilu Olsztyn kolejny raz pokazali swój charakter. Tym razem w Płocku wywalczyli remis, a bramkę na wagę punktu strzelili w ostatniej minucie meczu. I to była bramka światowej klasy!

Zacznijmy od początku. Wisła Płock miała jeszcze szanse na awans do Ekstraklasy, a Stomil do spotkania przystąpił do meczu bez kilku podstawowych zawodników. Z powodu kontuzji nie zagrali m.in. Rafał Remisz, Piotr Głowacki, Paweł Łukasik, czy Ihor Skoba.

W pierwszej połowie mimo sporej przewagi gospodarzy wynik utrzymywał się bezbramkowy. Bramki kibice zobaczyli dopiero po przerwie. Najpierw z rzutu karnego dobrze przymierzył Krzysztof Janus z Wisły, ale chwilę później Michał Trzeciakiewicz jak rasowy napastnik pokonał bramkarza gospodarzy. Asystę przy tej bramce zaliczył Wołodymyr Kowal.

Na 2:1 idealnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Cezary Stefańczyk. Stomil do końca dążył do uzyskania remisu. Udało się to w ostatniej akcji spotkania. Michał Trzeciakiwicz strzałem z przewrotki trafił do siatki rywala. Bramka godna Ligi Mistrzów!

Remis, czy zwycięstwo Wisły Płock nie miał żadnego znaczenia na awans do Ekstraklasy. Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała 2:0 u siebie z Pogonią Siedlce i obecnie świętują awans.

Ostatnie spotkanie sezonu za tydzień w Ostródzie z Sandecją Nowy Sącz.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 17:03:04

95' Koniec! Remis 2:2!
92' GOOOL! 2:2! Michał Trzeciakiewicz z przewrotki.
87' Żółtą kartką ukarany Łukasz Jamróz.
78' Żółta kartka dla Skiby za faul poza polem karnym.
75' Wisła Płock obejmuje prowadzenie po strzale Cezarego Stefańczyka.
63' Michał Trzeciakiewicz doprowadza do remisu.
59' Wisła obejmuje prowadzenie po rzucie karnym. Autorem gola Krzysztof Janus.
46' Janek Bucholc nie zagra w meczu z Sandecją. Pauza za żółte kartki.
46' Gramy!
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45' Żółtą kartką ukarany Janusz Bucholc.
37' Kowal ukarany żółtą kartką.
11' Boisko opuszcza kontuzjowany Roman Maczułenko, w jego miejsce Łukasz Jamróz.
1' Gramy!
Składu Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna - 22. Roman Maczułenko, 31. Tomasz Wełnicki, 12. Michał Trzeciakiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 24. Karol Żwir - 11. Wołodymyr Kowal.
Witamy! Dzisiaj Stomil gra z Wisłą Płock. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Piłkarze Stomilu Olsztyn ostatni raz w tym sezonie zagrają na wyjeździe. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego zagrają w Płocku z miejscową Wisłą. "Petra" ma jeszcze teoretyczne szanse na awans. Początek meczu o godzinie 16:00.

Jak zawsze w tym sezonie trener olsztyńskiego zespołu ma problem z wystawieniem najsilniejszej jedenastki meczowej. W sobotę z powodów kontuzji nie zagra sporo zawodników. M.in. Paweł Łukasik, Ihor Skoba, czy Piotr Głowacki.

Choć naszym piłkarzom nigdy nie można odmówić walki i charakteru, to nie ukrywajmy, że wszyscy praktycznie myślą już o kolejny sezonie. Dlatego w pierwszej jedenastce powinni grać przede wszystkim zawodnicy, którzy mogą stanowić o sile tego zespołu w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

W środę piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali sparingowe spotkanie w Dobrym Mieście z reprezentacją Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Olsztyński zespół wygrał 2:1 po bramkach Karol Żwira oraz Piotr Wypniewski.