Relacja z meczu Wisła Puławy - Stomil Olsztyn

ż Patryk Romaniuk
ż Piotr Mokiejewski
kartki Janusz Bucholc ż
Łukasz Suchocki ż
Bramki Wisła Puławy: 22. Kamil Beszczyński - 2. Mateusz Kozieł, 15. Rafał Kursa, 13. Michał Budzyński (80, 23. Paweł Śliwiński), 19. Łukasz Misztal (70, 18. Patryk Romaniuk) - 20. Rafał Giziński (60, 24. Paweł Jabkowski), 21. Mikołaj Skórnicki, 7. Piotr Mokiejewski, 9. Rafał Wiącek, 8. Sebastian Orzędowski - 10. Łukasz Giza.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki (81, 13. Radosław Stefanowicz), 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński (90, 16. Bartosz Szaraniec), 14. Piotr Łysiak (90, 8. Igor Biedrzycki), 20. Michał Świderski - 6. Krzysztof Filipek (66, 26. Paweł Łukasik).
Szczegóły sędziował: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice).
widzów: 900.

W 19. kolejce II ligi wschodniej Stomil Olsztyn wygrał 1:0 (0:0) w meczu wyjazdowym z Wisłą Puławy. "Biało-niebiescy" wciąż utrzymują premiowaną awansem pozycję wicelidera tabeli z dorobkiem 33. punktów.

Od pierwszego gwizdka sędziego drużyna z Olsztyna miała wyraźną przewagę nad gospodarzami, a mimo to w pierwszej połowie spotkania nie padła żadna bramka. Kibice doczekali się goła dopiero w 60. minucie, kiedy to Paweł Baranowski skierował piłkę głową do siatki rywali, a tym samym ustanowił wynik meczu. Trzeba jednak pamiętać, że zdobywca bramki grał ze złamaną ręką, za co należą mu się szczególne gratulacje.

- Wygraliśmy z zespołem bardzo zdeterminowanym. Dla Wisły Puławy był to ostatni mecz w tym roku i bardzo chcieli wygrać. Do strzelenia przez nas bramki przeciwnik bardzo mądrze grał w obronie. Nie mogliśmy się przebić w pole karne. Wisła nastawiła się na grę z kontry. Wszystko odmieniło się po bramce Baranowskiego. Gospodarze się odsłonili i mogliśmy jeszcze strzelić przynajmniej dwie bramki. Cieszą nas bardzo kolejne trzy punkty - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

mw, em

Mini-relacja live:

90' - Koniec! Trzy punkty jadą do Olsztyna! "Nie dla nas dziś porażki smak..."!

85' - Mecz zbliża się ku końcowi, Stomil nadal prowadzi!

70' - Od dziesięciu minut prowadzimy w Puławach 1:0. Wygrana da "biało-niebieskim" wicemistrzostwo jesieni.

60' - GOOL! Paweł Baranowski pokonał bramkarza strzałem głową! To jego czwarte trafienie w tym sezonie.

55' - W Puławach nadal bez bramek.

46' - Początek drugiej połowy meczu.

45' - Przerwa. Stomil ma przewagę w meczu, ale niestety nasi piłkarze nie stworzyli sobie dobrej sytuacji do strzelenia bramki.

25' - W zakończonych już dzisiaj meczach Resovia wygrała ze Świtem 4:1, a Motor pokonał Pelikana 1:0. Lublinianie na chwilę obecną mają tylko jeden punkt straty do naszego zespołu.

20' - Dwadzieścia minut gry za nami. Na razie żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola.

1' - Początek spotkania.

Piłkarze Stomilu Olsztyn od piątku przebywają w Puławach. Wszystko po to, żeby dobrze przygotować się do kolejnego boju o ligowe punkty. Chyba nikt sobie nie wyobraża, że wiceliderowi wypada stracić punkty z beniaminkiem II ligi.

- Jesteśmy w dobrej dyspozycji i dobrej sytuacji kadrowej. Wiemy, że w drużynie z Puław zmienił się ostatnio trener (Mariusza Sawę zastąpił Jacek Magnuszewski - red.) i na pewno liczą w drużynie Wisły na efekty tej zmiany. Nasze cel się nie zmienił. Jesteśmy zmobilizowani wygrać to spotkanie.

Ze spotkania przeprowadzimy mini-relację live.