Artykuł

Stadion Stomilu, fot. Paweł Piekutowski

Stadion Stomilu, fot. Paweł Piekutowski

Wybrano cztery koncepcje nowego stadionu w Olsztynie

12.10.15 15:55   em   8  

W weekend obradowała komisja konkursowa oraz ciało doradcze na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy Stadionu Miejskiego (obecny nazywa się OSiR) przy al. Piłsudskiego. Do analizy czekało 14 projektów. Wybrano cztery najlepsze.

- Autorzy prac skoncentrowali się główne na zagospodarowaniu terenu, teraz będą doprecyzowywać szczegóły konstrukcyjne - mówi członek komisji konkursowej, dyrektor ratuszowego Wydziału Inwestycji Krzysztof Śmieciński. I dodaje: - W drugim etapie będziemy mogli zapoznać się z bardziej szczegółowymi rysunkami, w mniejszej skali.

Do kolejnego etapu przejdą minimum cztery projekty, a ostatecznego zwycięzcę i zarazem wygląd nowego stadionu poznamy 14 grudnia podczas uroczystej gali. Stadion ma być budowany etapami, start inwestycji być może na początku 2017 roku. 

W komisji konkursowej znajdą się m.in.: arch. Ryszard Jurkowski (architekt SARP O/Katowice), Małgorzata Zyskowska (architekt SARP O/Olsztyn), Halina Zaborowska-Boruch (zastępca prezydenta Olsztyna) czy Jerzy Litwiński (dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie).

Komisji doradzać mają postacie związane z regionalną piłką nożną: Emil Wojda (dyrektor Stomilu Olsztyn), Marek Łukiewski (dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej), Andrzej Nakielski (trener Naki Olsztyn) oraz Łukasz Wachowski (dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN).

Tagi: Stomil Olsztyn, stadion Stomilu


Komentarze

 1. 13.10.15 18:04 Wielki Stomil

  a co do boisk to powinny byc dwa wymiarowe i jakas mala trybuna miedzy nimi panie dyrektorze

 2. 13.10.15 18:02 Wielki Stomil

  Przy wyłonieniu finałowych projektów pod uwagę brano każdy szczegół. - Nie chcieliśmy, żeby powtórzyła się historia z Ostródy - zaznacza Nakielski. - Wybudowano tam bardzo dobry stadion, ale tylko z dwiema szatniami. Gdy rozgrywany jest turniej z udziałem większej ilości drużyny, to zawodnicy nie mają gdzie się przebrać. I dodaje: - Moim zadaniem było patrzeć na projekty od strony sportowej. Podobały mi się wszystkie prace, które miały dwa pełnowymiarowe boiska treningowe oraz funkcjonalny układ szatni. Mój faworyt wprawdzie odpadł, ale te oferty, które zostały, są godne uwagi. no to juz widac co jest wazniejsze tereny obok stadiunu niz jego funkcjonalnosc pewnie Nakiel Wojda i inni nic do powiedzenia maja

 3. 13.10.15 11:01 Mm

  Jak zwykle aura tajemnicy. Nie przedstawiono tych czterech projektów, bo mogłoby się okazać, że komisja woli obiekt zupełnie inny niż przyszli jego użytkownicy. No i ta data: 2017... Naprawdę potrzebnych jest aż ponad 12 miesięcy na opracowanie projektu wykonawczego i rozpoczęcie budowy? W dodatku rok 2017 jest określony w trybie przypuszczającym, więc budowa może się zacząć jeszcze później. Będziemy już tak zmęczeni czekaniem, że ucieszymy się z byle kurnika - i pewnie o to miastu chodzi. Naprawdę doceniajmy to, że mamy Stomil w I lidze, bo przy naszej obecnej infrastrukturze ta liga jest dla nas jak rzeczywistość z filmu sf.

 4. 13.10.15 06:57 dzbs

  Będą zbliżać się wybory prezydenckie ruszy budowa;)

 5. 12.10.15 21:49 Tiger

  Ja bym jeszcze dodał makietki :-) Koniecznie należy również powołać Komisję, która doradzi "postaciom związanym z regionem" właściwy wybór projektu. Ostatecznie zrobić referendum w województwie na temat - stadion w Olsztynie w 2020 czy 2030 roku? Mam cichą nadzieję, że już w tym 2020 to już jakaś łopata będzie wbita w ziemię jak to ma tak wyglądać jak do tej pory.

 6. 12.10.15 19:20 Piekarz/OKS

  Projekty, rysuneczki, wódeczka na stole i sranie w banie... konkretów jak nie było tak nie ma. Taki mamy klimat w Olsztynie :/

 7. 12.10.15 17:27 SzEFoo

  "start inwestycji być może na początku 2017 roku." A być może w 2045 :)

 8. 12.10.15 16:22 Wielki Stomil

  to nigdzie tych projektow niezobaczymy????

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!