92' Koniec meczu.
88' Zawodnik testowany odbył karę na ławce i wrócił na boisko. 1
82' Czerwona kartka dla zawodnika testowanego. Sfaulował piłkarza gości, który wychodził na wolne pole. 1
75' Indywidualna akcja Sobotki, ale piłka wybita z linii bramkowej. 1
61' Dośrodkowanie Spychały z rzutu wolnego i Mateusz Jońca podwyższa prowadzenie. 3:1! 1

Wygrana w drugim sparingu

29.06.22 13:44   kyn   9

W drugim meczu kontrolnym w tym okresie przygotowawczym Stomil wygrał z ukraińską drugoligową Polissią Żytomierz 3:1. Drużynę poprowadził jeszcze w tym spotkaniu trener Piotr Jacek.

W tym spotkaniu Stomil poprowadził jeszcze Piotr Jacek, który dostał lukratywną ofertę prowadzenia Legii II Warszawa. Na trybunie stadionu w Olsztynku widziano trenera Szymona Grabowskiego. Filip Wójcik i Filip Szabaciuk dostali w tym dniu wolne od sztabu szkoleniowego.

W pierwszej połowie Stomil miał kolosalną przewagę i powinien prowadzić dużo wyżej. Strzelanie rozpoczął Shun Shibata, który uderzeniem z 20 metrów z rzutu wolnego wprost w okienko wyprowadził olsztynian na prowadzenie w 6. minucie. Swoje szanse marnowali Piotr Kurbiel i Hubert Krawczun, w końcu w 33. minucie, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z Shibatą, Jakub Tecław huknął nie do obrony z 30 metra i było 2:0. Goście złapali kontakt już w 35. minucie, gdy po uderzeniu z rzutu wolnego do odbitej piłki dopadł zawodnik Polissii Bohdan Kusznirenko i wpakował ją do bramki bronionej przez Jakuba Mądrzyka. Takim wynikiem zespoły schodziły na przerwę.

Zmiana stron przyniosła zmianę składu, na boisko wybiegła druga jedenastka, w większości z zawodnikami testowanymi. Gra nie była tak dynamiczna, jak w I połowie i jak na lekarstwo było sytuacji podbramkowych. W 61. minucie Mateusz Jońca skierował piłkę do siatki po strzale głowa. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Spychała. Stomil w końcówce grał w 10 po czerwonej kartce dla Piotra Owczarka, który sfaulował rywala wychodzącego na czystą pozycję. Po dwóch minutach kary na ławce zawodnik wrócił na murawę. Wynik nie zmienił się do końca spotkania.

Kolejny sparing prawdopodobnie już pod wodzą nowego trenera, Stomil rozegra w sobotę (2. lipca). Rywalem olsztynian ma być Arka Gdynia.

1:0 - Shun Shibata (6), 2:0 - Jakub Tecław (33), 2:1 - Bohdan Kusznirenko (35), 3:1 -Mateusz Jońca (61)

Stomil Olsztyn: 12. Jakub Mądrzyk (46, 1. Jakub Grzesiak) - 4. Igor Kośmicki (46, 55. Szymon Dowgiałło), 33. Jakub Tecław (46, 22. Michał Wiśniewski), 55. Mateusz Jarzynka (46, 87. Mateusz Jońca) - 94. Patryk Leszczyński , 98. Shun Shibata (46, 13. Sebastian Szypulski), 14. Hubert Krawczun (46, 8. Maciej Spychała) 70. Michał Karlikowski (46, 70. Piotr Owczarek) - 52. Dawid Kalisz (46, 52. Michał Żukowski) , 10. Karol Żwir (46, 37. Artur Amroziński ), 11. Piotr Kurbiel (46, 98. Shinonaga).