113' W wyjściowej jedenastce Stomilu zagra dzisiaj Tomasz Chałas 1
95' Koniec meczu.
92' Żółtą kartką ukarany Klichowicz. 1538
91' Boisko opuszcza Adrian Chomiuk, w jego miejsce Bartłomiej Poczobut. 1538
90' 3 minut doliczone.

Bytów

Z Bytowa wraca lider!

23.09.15 19:52   zic, kyn   8

W zaległym spotkaniu 5. kolejki Pierwszej Ligi, Stomil Olsztyn zremisował w Bytovie z Bytovią 1:1 (0:1). Bramkę na wagę punktu i pierwszego miejsca w tabeli zdobył Dawid Szymonowicz.

W mocno defensywnym składzie rozpoczął Stomil spotkanie w Bytovie. Niestety, było to widać na murawie - Stomil miał problem z konstruowaniem akcji ofensywnych. W pierwszym składzie znalazł się Tomasz Chałas, na boisku przebywał pierwsze 45 minut, jednak widać było, że jeszcze jest daleki od optymalnej formy. W 35. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Po niedokładnym wybiciu Iraklego Meschii w idealnej sytuacji znalazł się Chris Jastrzembski, któremu wystarczyło tylko dołożyć nogę i skierować piłkę do bramki Piotra Skiby.

Z początkiem drugiej połowy nastąpiły dwie zmiany, na boisku pojawił się Tsubasa Nishi i Rafał Kujawa. Stomil nabrał sił w ofensywie i przez większą część drugiej połowy prowadził grę i tworzył groźne ataki. Na bramkę wyrównującą musieliśmy czekać aż do 80. minuty. W pole karne wpadł Łukasz Suchocki, uderzył na bramkę, wybita piłka padła pod nogi strzelca bramki, który przełożył ją sobie na lepszą nogę i strzelił obok interweniującego bramkarza.

Wynik do końca spotkania już się nie zmienił i - pomimo małego niedosytu - z przebiegu spotkania wydaje się być sprawiedliwym. Zdobyty punkt jest cenny o tyle, że daje naszej drużynie pozycję samodzielnego lidera w tabeli I ligi.