Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Za dwa tygodnie powinno dojść do przejęcia udziałów Stomilu Olsztyn SA przez Michała Brańskiego

09.07.19 20:22   kyn   9  

22. lipca powinno w końcu dojść do przejęcia udziałów Stomilu Olsztyn SA przez Michała Brańskiego.

Dobiega końca epopeja związana ze zmianami właścicielskimi w Stomilu Olsztyn. Po ustaleniu wszystkich szczegółów sprzedaży większościowego pakietu akcji Michałowi Brańskiemu i przygotowaniu umowy, okazało się, że w miejscowym prawie Olsztyna są pewne nieścisłości proceduralne, które uniemożliwiają zgodne z prawem zbycie akcji Stomilu przez prezydenta miasta na rzecz inwestora.

Podczas X sesji Rady Miasta Olsztyn, radni podjęli uchwałę w sprawie zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji przez Prezydenta Olsztyna. Uchwalony 26. czerwca dokument wchodzi w życie po 14 dniach od publikacji w dzienniku urzędowym wojewody warmińsko-mazurskiego, co miało miejsce 28. czerwca.

Powyższa uchwała spowodowała, że na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która zwołano na 15. lipca, radni będą mogli wreszcie zaakceptować ostatecznie sprzedaż akcji Michałowi Brańskiemu, a tydzień później dojdzie do uroczystego i faktycznego przekazania udziałów inwestorowi, a tym samym projekt #NowyStomil wejdzie oficjalnie w życie.

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 10.07.19 19:46 czerkasow

  Karnety będą na przełomie lipca i sierpnia.

 2. 10.07.19 18:43 zjs

  Herb jak herb, ale czy w Olsztynie nie ma kompozytora, który skomponowałby ładny, prosty nadający się do śpiewania hymn klubu? Chyba jest w Olsztynie muzyk, który ma pojęcie co to jest pieśń masowa w odpowiedniej rytmice? Obecny beatowy utwór nie spełnia tej roli, a mówiąc otwarcie wkurza niejednego kibica. Hałaśliwy i pretensjonalny tekst. Z zachwytem słuchałem jak śpiewali kibice Irlandii podczas Euro 2012 w czasie meczu w Poznaniu. Po polsku też można ułożyć melodyjną pieśń.

 3. 10.07.19 17:34 stomil olsztyn forever

  Temat karnetów mnie też zastanawia, na co czeka klub? Rozumiem, że pierwszy mecz u siebie dopiero w 3 kolejce, za miesiąc, ale warto żeby na dniach ruszyła sprzedaż i została jakoś solidnie rozpromowana

 4. 10.07.19 15:24 Piekarz/OKS

  Herb zostaw w spokoju, to nie masarnia, że trzeba wędlinkę "odświeżać"

 5. 10.07.19 13:18 Levante

  Już najwyższy czas........ 22 lipca to ostatni dzwonek - czeka przecież sprzedaż karnetów -prezentacja nowych koszulek .......... no i może odświeżenie herbu przy okazji formalizacji NowyegoStomilu ??

 6. 10.07.19 11:45 poziomix

  Drodzy kibice zróbmy akcję 1945 karnetów na Nowy Stomil. Trzeba działać a myślę, że nadzieja w narodzie się odradza, więc wynik ambitny, ale jak najbardziej do osiągnięcia. Może niech ktoś bliżej klubu podrzuci ten temat:)

 7. 10.07.19 11:40 zjs

  Oczywiście "ma wpływ" a nie "mam wpływ", ja żadnego wpływu nie mam.

 8. 10.07.19 11:39 zjs

  Mam nadzieję, że mimo braku formalnego przejęcia udziałów przez pana Brańskiego mam wpływ na obecne personalia w drużynie i administracji klubowej? Czy będzie musiał przejąć wszystkie kukułcze jaja w klubie?

 9. 09.07.19 21:52 nor

  Mam tylko nadzieję, że ,,tygrysy i tygrysice" lokalnej sceny politycznej nie spieprzą sprawy i akcje Stomilu trafią do nowego właściciela. Bo jeśli jednak spieprzą (nawet nie celowo, ale przez swą nieudolność), lud ruszy na Bastylię.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!