Relacja z meczu Zagłębie Lubin - Stomil Olsztyn

2014/2015 - I liga (7. kolejka) Lubin - 7 września 2014 r.
godz. 12:30

Zagłębie Lubin 1:1 Stomil Olsztyn
0:0
55' Michal Papadopulos Bramki Wołodymyr Kowal 85'
ż Boris Godal
cz Boris Godal
ż Aleksander Kwiek
ż Jakub Tosik
kartki Wołodymyr Kowal ż
Witalij Berezowśkyj ż
Bramki Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc - 24. Jakub Tosik, 37. Boris Godál, 33. Ľubomír Guldan, 3. Đorđe Čotra - 9. Arkadiusz Woźniak, 28. Łukasz Piątek, 6. Aleksander Kwiek, 26. Krzysztof Piątek (46, 20. Jarosław Kubicki), 15. Adrian Błąd (84, 23. Piotr Azikiewicz) - 27. Michal Papadopulos (61, 14. Miłosz Przybecki).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 6. Naoya Shibamura (46, 27. Tomasz Wełna) - 22. Roman Maczułenko, 7. Paweł Głowacki (63, 8. Piotr Głowacki), 16. Dawid Szymonowicz (77, 95. Arkadiusz Mroczkowski), 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał - 11. Wołodymyr Kowal
Szczegóły sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Piłkarze Stomilu Olsztyn nadal są niepokonaną drużyną w I lidze. W niedzielę podopieczni Mirosława Jabłońskiego zremisowali 1:1 w Lubinie. Stomil przez całą drugą połowę grał w przewadze jednego zawodnika.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszą drużyną była ekipa gospodarzy. Zagłębie nadawało tempo grze i konstruowało bramkowe sytuacje. Piotr Skiba jednak nie dał się pokonać. Warto odnotować sytuację z początku spotkania, kiedy sędzia Tomasz Radkiewicz przyznał się do błędu i odwołała decyzję o rzucie karnym dla Zagłębia.

Przez całą drugą połowę Stomil Olsztyn grał w przewadze jednego zawodnika. Jeszcze w pierwszej połowie po dwóch żółtych kartkach z boiska wyleciał Boris Godal. Mimo tego pierwszą bramkę zdobyło Zagłębie. Naszego bramkarza w akcji sam na sam pokonał Michal Papadopulos. Zagłębie nie śpieszyło się do podwyższenia wyniku. To ich zgubiło. W 85 minucie doszło do wyrównania. W pole karne dośrodkował Łukasz Jegliński, Piotr Głowacki zgrał głową do Wołodymyra Kowala, a napastnik Stomilu z bliskiej odległości pokonał bramkarza.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem zagrać na tym stadionie. Będąc tutaj wiceprezesem byłem zwolennikiem tej koncepcji, a dzisiejsza gra była dla mnie dużym przeżyciem. Jestem szczęśliwy z wyniku, niestety nie jestem zadowolony z gry. W pierwszej połowie całkowicie oddaliśmy inicjatywę, gospodarze mieli dużo okazji, a my sporo szczęścia. W drugiej połowie poszliśmy do przodu, graliśmy bokami, chcieliśmy stworzyć przewagę. Wzmocniliśmy atak wprowadzając drugiego napastnika i to przyniosło rezultat - tak ocenia niedzielne spotkanie Mirosław Jabłoński.

Stomil Olsztyn kolejne spotkanie rozegra w sobotę z Miedzią Legnica. Początek meczu o godzinie 16:00.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 03:03:05

90+3' Koniec meczu. Remis 1:1!
90' Trzy minuty potrwa dłużej druga połowa spotkania.
85' GOOOOOOOOOOOL!
78' Boisko opuszcza Dawid Szymonowicz, w jego miejsce Arkadiusz Mroczkowski.
74' Witalij Berezowśkyj ukarany żółtą kartką.
69' Czarnecki mógł doprowadzić do remisu. Niestety niecelnie strzelił.
63' Brata za brata. Wchodzi PIOTR Głowacki, a zszedł PAWEŁ Głowacki.
61' Żółtą kartką ukarany Tomasz Wełna.
55' Michal Papadopulos wyprowadza swój zespół na prowadzenie.
55' GOOOL! Zagłębie prowadzi 1:0.
46' Naoya Shibamura schodzi, wchodzi Tomasz Wełna.
45' Boris Godal opuszcza boisko z powodu czerwonej kartce! (dwie żółte)! Gramy w przewadze jednego zawodnika!
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45' Boris Godal ukarany drugą żółta kartką. Drugą połowę zagramy z przewagą jednego zawodnika.
44' Łukasz Piątek strzela, ale obok bramki.
35' Wołodymyr Kowal ukarany żółtą kartką.
33' Zagłębie Lubin cały czas w natarciu, ale my mamy Skibę. 0:0!
15' Błąd na spalony. Nadal 0:0.
13' Piotr Skiba ponownie pracuje na miano zawodnika meczu.
8' Boris Godal ukarany żółta kartką po faulu na Darmochwale.
4' WOW! Sędzia przeprasza za błąd. Uff. Nie ma karnego.
3' Rzut karny dla Zagłębia.
1' Ładna akcja Stomilu, ale Kowal zablokowany.
1' Gramy!
Mirosław Jabłoński dla Orange Sport: Łatwo się nie poddamy.
Skład Zagłębia: 12. Konrad Forenc - 24. Jakub Tosik, 37. Boris Godal, 33. Lubomir Guldan, 3. Dorde Cotra - 28. Łukasz Piątek - 9. Arkadiusz Woźniak, 6. Aleksander Kwiek, 15. Adrian Błąd - 26. Krzysztof Piątek - 27. Michal Papadopulos
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 6. Naoya Shibamura - 22. Roman Maczułenko, 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał - 11. Wołodymyr Kowal
Witamy, będziemy nadawać krótkie komunikaty z dzisiejszego spotkania. Wiemy, że wszyscy i tak mecz oglądają na żywo lub w Orange Sport :)

Pasjonująco zapowiada się niedzielne wyjazdowe spotkanie Stomilu Olsztyn z Zagłębiem Lubin. Początek meczu o godzinie 12:30, a bezpośrednią relację przeprowadzi stacja Orange Sport.

W daleką podróż klubowy autokar wyruszył w sobotę rano. W niedzielnym spotkaniu nie zobaczymy ponownie Irakliego Meschii. - Zawodnik chciałby już trenować z nami, ale jeszcze jest za wcześnie - mówił w środę na treningu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński. Do treningów z zespołem wrócił Paweł Łukasik, ale jego występ jest bardzo wątpliwy.

W daleką podróż za piłkarzami udadzą się także fanatycy Stomilu Olsztyn. Nasi piłkarze jak zawsze mogą liczyć na wsparcie najwierniejszych kibiców. Drużyna Zagłębia Lubin jest wymieniania jako jeden z poważniejszych kandydatów do awansu.

Ostatnio w wypowiedziach prezesa Roberta Kiłdanowicza słychać często słowo Ekstraklasa. W końcu od dłuższego czasu Stomil zajmuje drugie miejsce w tabeli. Dlatego śmiało spotkanie Zagłębia ze Stomilem można nazwać hitem I ligi.